DA LI STE VIDELI ONO?!?!??!

Courtney

Aktivan član
Poruka
1.823
Da vam docaram scenu...ja ovako bolesna lezim u krevetu,gledam TV,smaram se,okrecem kanale i naletim na nesto sto se zove Goran Karan i peva pesmicu koja se valjda zove:Ostani.E,sad on vam je tipicna ljiga,i to sve stoji,ali ljudi : DA LI STE VIDELI SPOT?Pa,ja ne mogu da vam objasnim...znaci,zamak,ogroman,onako skroz Gothic i mracan,jos ima i neka ogromna trpezarija sa prelepim stolom i neke svece...ma nevidjeno!Znaci,moja savrsena kuca (dobro,dvrac :oops: :lol: ) u spotu nekog bljek pevaca! Pa ne verujem! Ajde ako zna neko gde je to snimano neka mi se javi :D ,uzasno me zanima :D
 
Courtney:
Da vam docaram scenu...ja ovako bolesna lezim u krevetu,gledam TV,smaram se,okrecem kanale i naletim na nesto sto se zove Goran Karan i peva pesmicu koja se valjda zove:Ostani.E,sad on vam je tipicna ljiga,i to sve stoji,ali ljudi : DA LI STE VIDELI SPOT?Pa,ja ne mogu da vam objasnim...znaci,zamak,ogroman,onako skroz Gothic i mracan,jos ima i neka ogromna trpezarija sa prelepim stolom i neke svece...ma nevidjeno!Znaci,moja savrsena kuca (dobro,dvrac :oops: :lol: ) u spotu nekog bljek pevaca! Pa ne verujem! Ajde ako zna neko gde je to snimano neka mi se javi :D ,uzasno me zanima :D

u 3d studiu... :twisted: 8) :D
 
У суштини да, али су у том стилу грађене и приватне и јавне зграде (за разлику од Романике, у којој су се градиле само цркве), али се та разлика најлакше уочава код катедрала. Радио сам то на историји пре два дана, па се сада правим паметан :wink: :D
 
Mogao bih se delimicno sloziti, samo st osumnjam da je ovde pridev gotski upotrebljen u tom smislu :)

Cupi NS:
У суштини да, али су у том стилу грађене и приватне и јавне зграде (за разлику од Романике, у којој су се градиле само цркве), али се та разлика најлакше уочава код катедрала. Радио сам то на историји пре два дана, па се сада правим паметан :wink: :D
 
Courtney:
Da vam docaram scenu...ja ovako bolesna lezim u krevetu,gledam TV,smaram se,okrecem kanale i naletim na nesto sto se zove Goran Karan i peva pesmicu koja se valjda zove:Ostani.E,sad on vam je tipicna ljiga,i to sve stoji,ali ljudi : DA LI STE VIDELI SPOT?Pa,ja ne mogu da vam objasnim...znaci,zamak,ogroman,onako skroz Gothic i mracan,jos ima i neka ogromna trpezarija sa prelepim stolom i neke svece...ma nevidjeno!Znaci,moja savrsena kuca (dobro,dvrac :oops: :lol: ) u spotu nekog bljek pevaca! Pa ne verujem! Ajde ako zna neko gde je to snimano neka mi se javi :D ,uzasno me zanima :D

Sto bljek, bre Karan je opasan okoreli roker! 8)
Vidju mu duge kose i gitare, bas je simpa :D
Ostaaaaaaaaniiiiiiii, ovu noccc kad svi mi preeeteeee ostaniiiiiiii zagrliii me kao deteeeee itd. Simpaticna pesmica skroz :)
 
St®ato:
Courtney:
Da vam docaram scenu...ja ovako bolesna lezim u krevetu,gledam TV,smaram se,okrecem kanale i naletim na nesto sto se zove Goran Karan i peva pesmicu koja se valjda zove:Ostani.E,sad on vam je tipicna ljiga,i to sve stoji,ali ljudi : DA LI STE VIDELI SPOT?Pa,ja ne mogu da vam objasnim...znaci,zamak,ogroman,onako skroz Gothic i mracan,jos ima i neka ogromna trpezarija sa prelepim stolom i neke svece...ma nevidjeno!Znaci,moja savrsena kuca (dobro,dvrac :oops: :lol: ) u spotu nekog bljek pevaca! Pa ne verujem! Ajde ako zna neko gde je to snimano neka mi se javi :D ,uzasno me zanima :D

u 3d studiu... :twisted: 8) :D

:lol: :lol: :lol:
 
I šta uopšte znači to "gothic"?
Ja to kapiram kao mekši izraz za mračno i po malo morbidno ... :?
Pošto je gotski stil karakterističan za srednji vek koji nosi epitet "mračni", a inkvizicija je činila razne morbidne stvari, pa sam tako to nešto povezao.... :? Nek mi neko objasni...
 
Đenka:
I šta uopšte znači to "gothic"?
Ja to kapiram kao mekši izraz za mračno i po malo morbidno ... :?
Pošto je gotski stil karakterističan za srednji vek koji nosi epitet "mračni", a inkvizicija je činila razne morbidne stvari, pa sam tako to nešto povezao.... :? Nek mi neko objasni...

Pa najlaickije receno-pogledaj crkve u gotskom stilu-to je sve tako grandiozno i monumentalno da prosto izaziva strahopostovanje, one su gradjene sa takvom jednom perfekcijom i poenta je bila da budu sto vece ( da prime sto veci broj vernika ) i da, ( u visini ) prakticno dodirnu Boga. Srednji vek nije mracni :wink: najbolje stvari su se tu i desavale :D
( i prilicno lose, ali opet )

Uporedi tu vrstu efekta koje crkve ostavljaju na recimo muziku u gotik fazonu.
O cemu se ( uglavnom u pesmama koje ja znam, a ne znam mnogo, meni je sve to tako slicno, potpuni sam daltonista za te stvari ) radi? Stalno neki tronovi,
nekakva misticna bica, ( gospodar prstenova fazon )
neki neopisiv bol, neopisiva grandioznost i izlivi emocija, i sve je tako prosto platonski i koriste se reci i izrazi koji iako imaju svoje, daleko jednostavnije za kapiranje, sinonime, neeeeee mora da se kaze nesto sto bi izazvalo efekat. Uglavnom se prica o osecanjima, ne pamtim kada sam cula nekoga iz gotik benda da peva o necemu, recimo " prakticnijem " - kao npr. nahranite svet ili tako nesto. To je barem moje vidjenje svega :D
 
Те цркве су имале и задатак да људима покажу колико су они заправо мали и јадни у односу на ктиторе тих здања. Што се тиче марчњаштва, па можда запад до крсташких ратова :? . Чињеница је да су се ствари спорије развијале због утицаја цркве, али су ипак напредовале. Наш средњи век је нешто сасвим друго, ми смо тада били бар 200 година испред остатка света, али онда су дошли Турци... Па и сам правац је добио погрдно име по Готима. Мене тај назив увек асоцира на нешто мистично и језиво, али не и страшно
 

Back
Top