DA LI STE VIDELI ONO?!?!??!
Prikazujem rezultate 1 do 17 od 17

Tema: DA LI STE VIDELI ONO?!?!??!

Aktivan član
    Učlanjen
    25.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    65

Podrazumevano DA LI STE VIDELI ONO?!?!??!

Da vam docaram scenu...ja ovako bolesna lezim u krevetu,gledam TV,smaram se,okrecem kanale i naletim na nesto sto se zove Goran Karan i peva pesmicu koja se valjda zove:Ostani.E,sad on vam je tipicna ljiga,i to sve stoji,ali ljudi : DA LI STE VIDELI SPOT?Pa,ja ne mogu da vam objasnim...znaci,zamak,ogroman,onako skroz Gothic i mracan,jos ima i neka ogromna trpezarija sa prelepim stolom i neke svece...ma nevidjeno!Znaci,moja savrsena kuca (dobro,dvrac ops: ) u spotu nekog bljek pevaca! Pa ne verujem! Ajde ako zna neko gde je to snimano neka mi se javi ,uzasno me zanima

Početnik
    Učlanjen
    09.09.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: DA LI STE VIDELI ONO?!?!??!

Citat Original postavio Courtney
    Da vam docaram scenu...ja ovako bolesna lezim u krevetu,gledam TV,smaram se,okrecem kanale i naletim na nesto sto se zove Goran Karan i peva pesmicu koja se valjda zove:Ostani.E,sad on vam je tipicna ljiga,i to sve stoji,ali ljudi : DA LI STE VIDELI SPOT?Pa,ja ne mogu da vam objasnim...znaci,zamak,ogroman,onako skroz Gothic i mracan,jos ima i neka ogromna trpezarija sa prelepim stolom i neke svece...ma nevidjeno!Znaci,moja savrsena kuca (dobro,dvrac ops: ) u spotu nekog bljek pevaca! Pa ne verujem! Ajde ako zna neko gde je to snimano neka mi se javi ,uzasno me zanima
    u 3d studiu... 8)

Iskusan
    Učlanjen
    24.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Zasto uz zamak mora automatski da se stavi i izraz gothic? Gothic je nesto sto ima angst, a ne zato sto je u spotu zamak?

Aktivan član
    Učlanjen
    05.10.2003.
    Reputaciona moć
    66

Podrazumevano

Pa možda je stvarno bio u gotskom stilu?

Primećen član Чупи НС (avatar)
    Učlanjen
    27.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Podrazumevano

Citat Original postavio Đenka
    Логично

Veoma poznat
    Učlanjen
    07.12.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

a sto je pevach odmah bljak ako nije gothic, on je ok pevach po meni..samo mozda nema neke atraktivne pesme

Iskusan
    Učlanjen
    24.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Arhitektonski, gotski stil se pre vezuje za katedrale nego za zamkove, zar ne?

Učlanjen
    27.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Podrazumevano

У суштини да, али су у том стилу грађене и приватне и јавне зграде (за разлику од Романике, у којој су се градиле само цркве), али се та разлика најлакше уочава код катедрала. Радио сам то на историји пре два дана, па се сада правим паметан :wink:

Iskusan
    Učlanjen
    24.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Mogao bih se delimicno sloziti, samo st osumnjam da je ovde pridev gotski upotrebljen u tom smislu

Citat Original postavio Cupi NS
    У суштини да, али су у том стилу грађене и приватне и јавне зграде (за разлику од Романике, у којој су се градиле само цркве), али се та разлика најлакше уочава код катедрала. Радио сам то на историји пре два дана, па се сада правим паметан :wink:

Učlanjen
    27.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Podrazumevano

Citat Original postavio Gwydion
    Mogao bih se delimicno sloziti, samo sto sumnjam da je ovde pridev gotski upotrebljen u tom smislu
    Могуће, као што рекох, ја се само правим паметан у вези са стиловима :wink:

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.05.2004.
    Reputaciona moć
    52

Sto bljek, bre Karan je opasan okoreli roker! 8)
    Vidju mu duge kose i gitare, bas je simpa
    Ostaaaaaaaaniiiiiiii, ovu noccc kad svi mi preeeteeee ostaniiiiiiii zagrliii me kao deteeeee itd. Simpaticna pesmica skroz

Obećava
    Učlanjen
    20.10.2004.
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano

Za one koji nisu znali Goran Karan je pre nego je poceo da peva pop, bio pevac dalmatinskog heavy metal benda Crna Udovica. Takodje pre nekoliko godina bio je u igri da postane pevac progressive metal benda iz Tuzle, Southern Storm, ali je igrom slucaja otpao.

Ističe se sibirska (avatar)
    Učlanjen
    16.11.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    70

Citat Original postavio St®ato
    u 3d studiu... 8)

Ističe se joGooOOD (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2004.
    Reputaciona moć
    70

Podrazumevano

Citat Original postavio Gwydion
    Zasto uz zamak mora automatski da se stavi i izraz gothic? Gothic je nesto sto ima angst, a ne zato sto je u spotu zamak?
    warum angst?

Aktivan član
    Učlanjen
    05.10.2003.
    Reputaciona moć
    66

Podrazumevano

I šta uopšte znači to "gothic"?
    Ja to kapiram kao mekši izraz za mračno i po malo morbidno ... :?
    Pošto je gotski stil karakterističan za srednji vek koji nosi epitet "mračni", a inkvizicija je činila razne morbidne stvari, pa sam tako to nešto povezao.... :? Nek mi neko objasni...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.05.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

I šta uopšte znači to "gothic"?
    Ja to kapiram kao mekši izraz za mračno i po malo morbidno ... :?
    Pošto je gotski stil karakterističan za srednji vek koji nosi epitet "mračni", a inkvizicija je činila razne morbidne stvari, pa sam tako to nešto povezao.... :? Nek mi neko objasni...
    Pa najlaickije receno-pogledaj crkve u gotskom stilu-to je sve tako grandiozno i monumentalno da prosto izaziva strahopostovanje, one su gradjene sa takvom jednom perfekcijom i poenta je bila da budu sto vece ( da prime sto veci broj vernika ) i da, ( u visini ) prakticno dodirnu Boga. Srednji vek nije mracni :wink: najbolje stvari su se tu i desavale
    ( i prilicno lose, ali opet )

Uporedi tu vrstu efekta koje crkve ostavljaju na recimo muziku u gotik fazonu.
    O cemu se ( uglavnom u pesmama koje ja znam, a ne znam mnogo, meni je sve to tako slicno, potpuni sam daltonista za te stvari ) radi? Stalno neki tronovi,
    nekakva misticna bica, ( gospodar prstenova fazon )
    neki neopisiv bol, neopisiva grandioznost i izlivi emocija, i sve je tako prosto platonski i koriste se reci i izrazi koji iako imaju svoje, daleko jednostavnije za kapiranje, sinonime, neeeeee mora da se kaze nesto sto bi izazvalo efekat. Uglavnom se prica o osecanjima, ne pamtim kada sam cula nekoga iz gotik benda da peva o necemu, recimo " prakticnijem " - kao npr. nahranite svet ili tako nesto. To je barem moje vidjenje svega

Učlanjen
    27.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Podrazumevano

Те цркве су имале и задатак да људима покажу колико су они заправо мали и јадни у односу на ктиторе тих здања. Што се тиче марчњаштва, па можда запад до крсташких ратова :? . Чињеница је да су се ствари спорије развијале због утицаја цркве, али су ипак напредовале. Наш средњи век је нешто сасвим друго, ми смо тада били бар 200 година испред остатка света, али онда су дошли Турци... Па и сам правац је добио погрдно име по Готима. Мене тај назив увек асоцира на нешто мистично и језиво, али не и страшно

Slične teme

1. šta ste pomislili kada ste ih videli
    Autor Queen_ u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 172
    Poslednja poruka: 21.04.2009., 21:34
  2. DA LI STE IKADA VIDELI EVROPU?????
    Autor IDI_DADA_AMIN u forumu Politika
    Odgovora: 351
    Poslednja poruka: 11.07.2008., 04:48
  3. STA BI STE VI URADILI DA STE VIDELI ???
    Autor Cairne u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 118
    Poslednja poruka: 19.06.2008., 11:35
  4. Jeste li videli???
    Autor Corey u forumu Video igre
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 05.02.2004., 14:58

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku