Koliko Grand Slamova ce Djokovic osvojiti do kraje svoje karijere?

Izgleda da je Rodžerovo prošlo i da neće osvojiti više nijedan GS. Rafa mislim da će osvojiti još 2-3 Rolan Garosa. Ako Nole sutra dobije to će mu biti četrnaesti. Oprezan sam, biće jako teško protiv DelPa. Dakle, ako dobije DelPa stiće Samprasa i dijeliće treće mjesto na vječitoj listi osvojenih GS. Ključno pitanje je koliko godina će Nole još igrati i osvajati Slemove. Moje mišljenje je da će igrati još 3-5 godina. Mislim da je realno da će godišnje osvajati 2-3 GS (ako ga zdravlje posluži). Znači njih trojica se vrte oko broja 20. Nije isključeno da Rafa osvoji još neki osim šljake, ali on je limitiran lošim stanjem njegovih koljena. Sljedeća prognoza sljedeće godine.
 
По прогнозама се види ко се разуме а ко се не разуме у тенис:
13+
ambidekster65, Boki, Dakyorlando, duska.vodolija, gajaraja, Kosta2, Linejna, Lukа, norma jean, PetarSamotnjak, Sotir zvani djubre, stranac119, tamoneki, Tzar, Vojvođanin libertarijanac, ИЛКЕ*, причалица

Molio bih da pored imena postavis i DATUME kada su te izjave i napisane :)

- - - - - - - - - -

A Machony prvo glasao za 8, a onda kao Mačkoni za 11. :hahaha::rotf:

:rotf:... sada ce korigovati na 21 :malav:
 
"Đoković može da nadmaši Federera po broju GS titula"

Bivši australijski teniser Tod Vudbridž smatra da Novak Đoković može da nadmaši broj grend slem titula Rodžera Federera.

16100545085b9b662003319391960171_w640.jpg


Đoković je u nedelju u Njujorku osvojio svoj 14. GS, ispred njega je Rafael Nadal sa 17, dok je Federer rekorder sa 20.

"Ima 31 godinu, može da igra još tri ili četiri, s obzirom na to kako igraju Federer i Nadal. Može da osvoji još bar pet grend slemova. Naravno, ispred njega je dug put, ali sam video taj potencijal na poslednjih nekoliko GS", rekao je Vudbridž.

Vudbridž je mislio da je Đoković gotov kada ga je gledao na Australijen openu, ali ga je demantovao trijumfima na Vimbldonu, Sinsinatiju i US openu.

"Napredovao je u svim segmentima igre, posebno mentalno. Vratio se psihički. S obzirom na povratak i visok nivo igre na kojem je bio ranije, mislim da ima realnu šansu da prestigne Federera po broju grend slemova".

Đoković će sledeći nastup imati na egzibicionom Lejver kupu u Čikagu (21-24. septembra) gde će igrati u Timu Evrope sa Federerom, Aleksandrom Zverevom, Grigorom Dimitrovom, Davidom Gofanom i Kajlom Edmundom, dok Tim sveta čine Huan Martin del Potro, Kevin Anderson, Džon Izner, Dijego Švarcman, Džek Sok i Nik Kirjos.

Sledeći zvanični turnir na kojem će igrati je Masters u Šangaju od 7. oktobra.
 
S obzirom da Rolan Garos i Vimbldon više u životu neće osvojiti(RG nikada i nije), i da je u poslednje dve sezone uzeo "samo" 2 GS-a, dakle jedan po sezoni... moja prognoza je da će do kraja karijere uzeti MAKSIMUM još 4 titule... međutim, kako je krenuo da gubi GS finala, i to je pitanje... :lol:
Кад сте вас двојица икад нешто предвидели? :sad2:
 
Nisam hteo da pisem da ne izbaksuziram, ali posle ovoga Novak je bez svake sumnje GOAT.. I to ce dobiti i zvanicnu potvrdu kroz koju godinu, kada prestigne ovu dvojicu, a sigurno je da hoce.. Mislim da ce se na kraju zaustaviti na nekih 23 do 25 GS..

To je bio UVIJEK... sami teniskim laicima je morao na ovakav nacin dokazivat.
 
Englezi su juče bili kao popišani, tolika količina zavidnosti u engleske gospode, nevjerovatno.

Valjda zato što im je Murija(namjerno) ponizio više puta a i kad ga je Muri dobio to je bilo na silu, na jedvite jade.

Sad on ima šansu da i Federera pređe, vakuum u konkurenciji bi mogao da potraje neko vrijeme, možda čak i nekoliko godina.
 

Back
Top