Moje grozne fotografije

gost 341997

Poznat
Poruka
7.353
Sam naziv teme kaže da bi ovde trebalo da se postavljaju fotografije sa kojima niste zadovoljni,
koje su vam ružne, grozne, što naravno ne mora da znači da će ih i drugi tako videti i doživeti.
Postavljajte sve što smatrate da je bilo spremno za 'smeće'.

Komentari su dobrodošli, pa i saveti po sistemu - Kako je trebalo da bude

Ajmo, ja ću prvi da probijem led, pa ko želi može sledeći i tako dalje :)


Evo recimo, ovu sam mislio da spalim prvom prilikom :neutral:




IMG_3032.jpg
 
Sam naziv teme kaže da bi ovde trebalo da se postavljaju fotografije sa kojima niste zadovoljni,
koje su vam ružne, grozne, što naravno ne mora da znači da će ih i drugi tako videti i doživeti.
Postavljajte sve što smatrate da je bilo spremno za 'smeće'.

Komentari su dobrodošli, pa i saveti po sistemu - Kako je trebalo da bude

Ajmo, ja ću prvi da probijem led, pa ko želi može sledeći i tako dalje :)


Evo recimo, ovu sam mislio da spalim prvom prilikom :neutral:




IMG_3032.jpg

Ovoj nema pomoc - ovu bi i ja spalila :mrgreen:

- - - - - - - - - -

ma dajj bre, pa kkave veze ima, svi grešimo
evo recimo ovu sam već postavljao na bokeh fotografiji i naglasio sam da je pogrešan zoom
što i jeste jer mi je bilo uključeno na automatiku, dok ja podesih, prođe mlados' :(


IMG_1900.jpg

... a ova je "witzig" - nisi ulovio ono sto si ustvari hteo :zcepanje:
 
Poslednja izmena:
Нема то везе с фокусом...
Дужа експозиција дозвољава више кретања те и то замућење...
Задња се елиса просто брже окретала...
Мада је без обзира на ту релативну замрзнутост главне фина слика...
неки цурећи кроп би ту мало и додао динамику...
 
okejj, ali kako da uskladim brzinu okretanja glavne elise sa repnom ako je kažeš se repna okretala brže
i ostala onakva kakva treba da bude, a glavna se 'smrzla' , a u obe su relativno istovremeno u istom fokusu?

to ispada da objektiv(aparat) razlikuje brže od sporijeg na istom kadru
 
Није...
Како се то већ усклађује и усклађује ли се уопште никако не знам, али, то није на нама да бринемо...
То је мука оног који вози...:)
Да би се добило то замућење, потребна је мало дужа експозиција...овде рецимо, 1/40 па спорије...а да би се она остварила кад има доста светла, заврне се бленда на рецимо... ф8...
А брзина игра значану улогу јер... да би се добило то замућење, треба да има кретања у том времену експозиције.... што се нешто брже креће, то више кретања смести у то време колико траје експозиција...
Дал је ова мања окретала брже од велике или је угаона брзна мале релативно већа због мањег пречника, свеједно је...
 

Back
Top