Početak bune na dahije ili ...?

Zaboravih da napišem ...
Ja mislim da to nije incident, već samo prvi slučaj koji će se verovatno ponoviti, ako se pogledaju razlozi zbog kojih se dogodio.
Čovek je dobio rešenja da plati kaznu u iznosu od 100000 dinara za prekršaj neblagovremenog plaćanja PDV u iznosu od oko 300 dinara.
Oni kojim je poznata tematika poreske politike znaju da 'ekspertski' zakoni o PDV i (šest puta dosada menjan) sistemski zakon o poreskom postupku takve sulude kazne predvidjaju za nepodnošenje ovog ili onog papira.
 
Covek, koji ima nenaplacen posao i nije u prilici da plati porez je zamolio poreznika da mu odlozi za para dana naplatu. Poreznik je pristao. Medjutim, kada je covek dosao cekala ga je navedena svota kao kazna za prekoracenje. Kazu u Milanovcu da su poreznici nepodnosljivi i da se ovako nesto ocekivalo. Sada potpisuju peticiju da se oslobodi.
 
koje crno pushtanje iz zatvora. mislim, kao prvo, to bi dalo legitimitet drugima da stvari reshavaju na kaubojski nachin, a kao drugo, kad je chovek vecj jednom tako krenuo u obrachun krenucje i drugi put.

a ti poreznici su posebna pricha, sigurno nije krenuo na njih iz chista mira. ali sigurno se ne treba obrachunati sa njima pushkom, vecj zakonom.
 
hah. pa to je to.
nishta, "samo" se izboriti za pravnu drzhavu i to je to. "samo" :) kad se zasuku rukavi korov se lepo poseche i eto..... samo treba zasukati rukave. ali sa pushkama reshavati, a jok. jedino ako ovde nekome odgovora divlji zapad, vidim ovde neke shto se odushevljavaju mogucjnoshcju posedovanja oruzhja i korishcjenja istog u "samoodbrani", i sl.
 
Razumem čoveka.
Sama sam bila u situaciji da uradim istu stvar u poreskom samo nisam imala oružje.
Porez plaćen,imam potvrde ali računari u poreskom puni svega i svačega.(o službenicima koji rade taj posao ne treba ni pričati.Gospođa koja radi taj posao u mojoj opštini je bivša spremačica koja je sada referent za građevinsko zamljište a ovaj posao joj je nagrada za barikade u revoluciji.
mogla bih i to da progutam ali dotična dama ni posle pet godina nije u stanju da radi na računaru.)
Posle velike svađe ja ponovo platim poveću sumu na ime poreza,odem da proverim, kada opet fali polovina novca.
Rekla sam im da ću ih tužiti(pitam se samo kome :?: )
zalupila vrata i otišla.
Čekam šta će se dalje desiti.
Čoveka razumem i mislim da je državi bolje da sredi situaciju u poreskom pre nego što neko pogine.
Ja bih ga pustila.
 
Keeper:
koje crno pushtanje iz zatvora. mislim, kao prvo, to bi dalo legitimitet drugima da stvari reshavaju na kaubojski nachin, a kao drugo, kad je chovek vecj jednom tako krenuo u obrachun krenucje i drugi put.

a ti poreznici su posebna pricha, sigurno nije krenuo na njih iz chista mira. ali sigurno se ne treba obrachunati sa njima pushkom, vecj zakonom.
Kojim zakonom...ovde je ostalo samo obracunavanje na kaubojski nacin. Inace niko nece da te saslusa ni da te shvati ozbiljno.
 
Keeper:
hah. pa to je to.
nishta, "samo" se izboriti za pravnu drzhavu i to je to. "samo" :) kad se zasuku rukavi korov se lepo poseche i eto..... samo treba zasukati rukave. ali sa pushkama reshavati, a jok. jedino ako ovde nekome odgovora divlji zapad, vidim ovde neke shto se odushevljavaju mogucjnoshcju posedovanja oruzhja i korishcjenja istog u "samoodbrani", i sl.

Sad mi nešto pade na pamet, ministar finansija u čijoj nadležnosti je i Poreska uprava, je na taj položaj došao sa automatskom puškom u ruci.
 
King 7:
Covek, koji ima nenaplacen posao i nije u prilici da plati porez je zamolio poreznika da mu odlozi za para dana naplatu. Poreznik je pristao. Medjutim, kada je covek dosao cekala ga je navedena svota kao kazna za prekoracenje. Kazu u Milanovcu da su poreznici nepodnosljivi i da se ovako nesto ocekivalo. Sada potpisuju peticiju da se oslobodi.

Nisu nepodnosljivi samo u Milanovcu (ne mislim na ponašanje radnika, mada ima i takvih slučajeva), nego skoro svuda jer sve PU u Srbiji rade po istim pravilima iz jednog centra.

Tu peticiju bi trebalo potpisati, njegova jedina greška je što je to uradio na pogrešnom mestu, to je trebalo uraditi u Masarikovoj 3-5 u Beogradu ili u Ministarstvu finansija.
 
Каспер:
Keeper:
hah. pa to je to.
nishta, "samo" se izboriti za pravnu drzhavu i to je to. "samo" :) kad se zasuku rukavi korov se lepo poseche i eto..... samo treba zasukati rukave. ali sa pushkama reshavati, a jok. jedino ako ovde nekome odgovora divlji zapad, vidim ovde neke shto se odushevljavaju mogucjnoshcju posedovanja oruzhja i korishcjenja istog u "samoodbrani", i sl.

Sad mi nešto pade na pamet, ministar finansija u čijoj nadležnosti je i Poreska uprava, je na taj položaj došao sa automatskom puškom u ruci.

pa eto, logichno.
kako smo osvojili ovu "demokratsku" vlast takva nam je i ona.
 
vecavestica:
Nexus 6:
cudi me kako taj snimak sa Dinkicem kako upada u banku sa automatom niko nikada nije pokazao, a svi su ga videli...
Nexus, nemoj da skrećeš temu.
Evidentno je da nam je administracija nepismena i što je najgore izuzatno neljubazna.
O HARAČU i da ne govorim.

izvinjavam se, ali nisam ja skrenuo sa teme nego sam se nadovezao ne prethodnu digresiju...
 
Каспер:
Šta mislite da li je 'incident', kako su ga nazvali neki, u Milanovcu, gde je poreski obveznik nezadovoljan rešenjem Poreske uprave zapalio direktora i prostorije poreske uprave, jednostavno samo incident ili početak nečeg mnogo većeg?

МА ДЕМОНОКРАТЕ УЗЕШЕ ДУШУ НАРОДУ. Чудиме да нема више инцидената.
 
Anak1n:
Kojim zakonom...ovde je ostalo samo obracunavanje na kaubojski nacin. Inace niko nece da te saslusa ni da te shvati ozbiljno.
U Srbiji pucaju glave zbog par santimetara medje. Kada bi ovog pustili svako kome padne roletna (zbog medje, sefa i sl.)poceo bi da umlacuje, bode, puca ...
Osim toga covek je doveo u opasnost mnoge ljude koji sa tim nemaju veze. Makar zbog toga mora da odgovara. Zamisli da je neko tvoj slucajno bio tamo.
 
Каспер:
Zaboravih da napišem ...
Ja mislim da to nije incident, već samo prvi slučaj koji će se verovatno ponoviti, ako se pogledaju razlozi zbog kojih se dogodio.
Čovek je dobio rešenja da plati kaznu u iznosu od 100000 dinara za prekršaj neblagovremenog plaćanja PDV u iznosu od oko 300 dinara.
Oni kojim je poznata tematika poreske politike znaju da 'ekspertski' zakoni o PDV i (šest puta dosada menjan) sistemski zakon o poreskom postupku takve sulude kazne predvidjaju za nepodnošenje ovog ili onog papira.

Ако Динкић настави са својим ГЛУПОСТИМА, сигурно ће
се овакви инциденти поновити и постати уобичајена
појава... и треба скењати неколико порезника, е
да би схватили да ТРЕБА ДА ЈУРЕ АЈКУЛЕ А НЕ ДА ДАВЕ
ГИРИЦЕ.

Али... Динкић СПРОВОДИ ПОЛИТИКУ ММФ-а, а не
примећујем ДА БИЛО КО БИЛО ШТА ЗНА О ММФ-у...ко су,
"од којих су"... по ком принципу раде... шта су
им циљеви...е... Србијо моја...
 
Keeper:
a ti si bio u vreme turaka pa znash? ;-)
ajd nemojmo lupetati. svako je ovakav il onakav kad mu ljudi to dozvoljavaju...... a DOS je samo jedna epizoda, kakvih je vecj i bilo. a na narodu je da vidi ocje li biti josh takvih epizoda.

Nisam bio u vreme Turaka, ali o njima postoje istorijske činjenice (koje za sada niko ne osporava).
I u pravu si, to ne može da se poredi Turci su bili osvajači (zanči stranci, a uz to i druge vere) i na osvojenoj teritoriji su se ponašali kao osvajači, za razliku od ovih idiota (neću da kažem naših jer se oni tako i ne ponašaju, oni se ponašaju kao da su ih birali i postavili one njihove gazde sa demo(n)kratskog zapada) koji su sebe prozvali expertima za sve i svašta, a onjihovoj stručnosti dovoljno govore njihova dela, donose neke zakone koji nazivaju 'sistemskim' a koje menjaju bar 1 u 3 meseca, a da ne pominjem i uredbe koje se donose stihijski, kad 'experti' primete da su nešto prevideli u svom expertkom zakonu, bar dva puta mesečno.
DOS je pomenut kao koalicija koja je nasledila Miloševićevu vlast i koja je narodu obećvala sve i svašta (kao i svi što obećavaju dok su u opoziciji), i koja se raspala kad nisu mogli da se dogovore kako da podele trofeje osvojene Srpskom Oktobarskom Revolucijom.
Ovi (ne)formalini naslednici DOS-a mažu ljudima oči nekom Evropskom unijom, studijama izvodljivosti i sličnim glupostima.
I ta epizoda će potrajati dok narodu ne padne mrak na oči ...
 

Back
Top