Poštovanje subote

Problem je pocinak Boziji koji nije jos poceo, a pocinje sedmog dana,,a Bog dela stalno pa cak i sedmog dana, zasto onda nije svaki sedmi dan pocinak Boziji?

Pročitaj molim te jedno 10 puta:

Izlazak 20,8
Sjeti se da svetkuješ dan
subotni.
Izlazak 20,9
Šest dana radi i obavljaj sav svoj posao.
Izlazak 20,10
A sedmoga je dana
subota,
počinak posvećen Jahvi, Bogu tvojemu.
Tada nikakva posla nemoj raditi: ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živina tvoja, niti došljak koji se nađe unutar tvojih vrata.
Izlazak 20,11
Ta i Jahve je šest dana stvarao nebo, zemlju i more i sve što je u njima, a sedmoga je dana počinuo.
Stoga je Jahve blagoslovio i posvetio dan
subotni.

Jel ti jasno da je Subota Tjedni Dan?
Ne?
Čitaj SZ - tamo ćeš saznati.

----------------------------------------
Da li je u NZ Isus služio Subotu?

MARKO 1,21 I stignu u Kafarnaum. Odmah u subotu uđe on u sinagogu i poče naučavati.
MARKO 6,2 I kada dođe subota, poče učiti u sinagogi. I mnogi što su ga slušali preneraženi govorahu: "Odakle to ovome? Kakva li mu je mudrost dana? I kakva se to silna djela događaju po njegovim rukama?
LUKA 4,16 I dođe u Nazaret, gdje bijaše othranjen. I uđe po svom običaju na dan subotni u sinagogu te ustane čitati.
LUKA 4,31 I siđe u Kafarnaum, grad galilejski. I poučavaše ih subotom
LUKA 6,6 Druge subote uđe u sinagogu i stane naučavati. Bio je ondje čovjek kome desnica bijaše usahla.
LUKA 13,10 Jedne je subote naučavao u nekoj sinagogi.
-----------------------------------------

Znači - Isus je obdržavao Subotu.
Da li ti je Isus - UZOR?
Ako je - zašto se ne trudiš činiti ono što je i Isus činio?
 
Pročitaj molim te jedno 10 puta:

Izlazak 20,8
Sjeti se da svetkuješ dan
subotni.
Izlazak 20,9
Šest dana radi i obavljaj sav svoj posao.
Izlazak 20,10
A sedmoga je dana
subota,
počinak posvećen Jahvi, Bogu tvojemu.
Tada nikakva posla nemoj raditi: ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živina tvoja, niti došljak koji se nađe unutar tvojih vrata.
Izlazak 20,11
Ta i Jahve je šest dana stvarao nebo, zemlju i more i sve što je u njima, a sedmoga je dana počinuo.
Stoga je Jahve blagoslovio i posvetio dan
subotni.

Jel ti jasno da je Subota Tjedni Dan?
Ne?
Čitaj SZ - tamo ćeš saznati.

----------------------------------------
Da li je u NZ Isus služio Subotu?

MARKO 1,21 I stignu u Kafarnaum. Odmah u subotu uđe on u sinagogu i poče naučavati.
MARKO 6,2 I kada dođe subota, poče učiti u sinagogi. I mnogi što su ga slušali preneraženi govorahu: "Odakle to ovome? Kakva li mu je mudrost dana? I kakva se to silna djela događaju po njegovim rukama?
LUKA 4,16 I dođe u Nazaret, gdje bijaše othranjen. I uđe po svom običaju na dan subotni u sinagogu te ustane čitati.
LUKA 4,31 I siđe u Kafarnaum, grad galilejski. I poučavaše ih subotom
LUKA 6,6 Druge subote uđe u sinagogu i stane naučavati. Bio je ondje čovjek kome desnica bijaše usahla.
LUKA 13,10 Jedne je subote naučavao u nekoj sinagogi.
-----------------------------------------

Znači - Isus je obdržavao Subotu.
Da li ti je Isus - UZOR?
Ako je - zašto se ne trudiš činiti ono što je i Isus činio?
Ja jesam ,kome on to kaze Nama ili onima koji izadjose?

- - - - - - - - - -

Kako ne osporavate?

KO SME DA MENJA BOŽJI ZAKON?

Niste ništa odgovoril na pitanje
#129

Koji zakon, jesi li usao u pocinak Boziji ili si jevrein da svetkujes?
 
Mozda je subotu preksio, jer da nije ne bi ga FARISEJI optuzivali, ili se varam?!

Nego, da li smo mi i dalje pod zakonom?

Tu smo ! Volim ovo pitanje....

Isus je pokazao primer kako se svetkuje subota :)

Ne broje se koraci kao kod fariseja - sme da se spase zivotinja koja je upala u bunar- sme da se leci,propoveda, pomaze starim i bolesnim..

"Ne pomaze nista obrezanje ili neobrezanje" ... i apostol Pavle se mucio s tim da dokaze Jevrejima ... :) JUHUUUUU!!!!
 
JA ga nisam banovala... samo prepoznajem njegov stil pisanja... i napadanja ;)

Zbog toga i jeste banovan :)

Banovan je za primer kao i onaj smesko koji je sa njim diskutovao, a da se nisu medjusobno vredjali,i jedan i drugi su normalno diskutovali cak pozeleli i lalu noc ali procitaj klub ko je smesaka prijavio pa ces saznati zasto su oni zrtveni jarci

- - - - - - - - - -

Ko je Vaš muž?

A ko si ti koja je tvoja vera, ko je tvoj osniovac i zasto se suprostavljas svojim teolozima?
 
Tu smo ! Volim ovo pitanje....

Isus je pokazao primer kako se svetkuje subota :)

Ne broje se koraci kao kod fariseja - sme da se spase zivotinja koja je upala u bunar- sme da se leci,propoveda, pomaze starim i bolesnim..

"Ne pomaze nista obrezanje ili neobrezanje" ... i apostol Pavle se mucio s tim da dokaze Jevrejima ... :) JUHUUUUU!!!!

Pitao sam vas da li smo i dalje pod zakonom.

Mogli ste samo izneti ovaj stih: 14. Јер грех неће вама овладати, јер нисте под законом него под благодаћу.
 
Pitao sam vas da li smo i dalje pod zakonom.

Mogli ste samo izneti ovaj stih: 14. Јер грех неће вама овладати, јер нисте под законом него под благодаћу.

Nice try! ;)

Koliko ti je otkriveno toliko ce se i traziti od tebe... Blagodat je za naznane i grehe, i one skojima se borimo u nasoh gresnoj prirodi- i uspevamo, ili ne uspevamo da ih prevazidjemo....

Ko se iskreno kaje zbog svojih greha- Isus je umro za njega i u blagodati je Bozjoj !!!!!

Nemoj da te niko zavara- samo ce se manjina naci na Nebu!

Gresnici koji se ne kaju ne dobijaju milost i blagodat !!!!!
 
Na to je i mislila (ispraviće se).

Ali oni koji pokušavaju da ospore obaveznost Božje zapovesti...

Heb 10:26 Jer kad mi grešimo namerno, pošto smo primili poznanje istine, nema više žrtve za grehe;
Heb 10:27 Nego strašno čekanje suda, i revnost ognja koji će da pojede one koji se suprote.
 
Na to je i mislila (ispraviće se).

Ali oni koji pokušavaju da ospore obaveznost Božje zapovesti...

Heb 10:26 Jer kad mi grešimo namerno, pošto smo primili poznanje istine, nema više žrtve za grehe;
Heb 10:27 Nego strašno čekanje suda, i revnost ognja koji će da pojede one koji se suprote.

Ali Apostol Pavle u svojim poslanicima spominje da je on slobodan od greha ali da ne cini greh izmedjuostalog jer ne zeli da se njegova braca sablazne.

Ali, on spominje da postoje ljudi koji su SLOBODNI i kojima je ta sloboda opravdanje za greh.

Cak i Jovan (mislim u prvojoj Jovanovoj da se nalazi) spominje da postoji greh koji ne vodi u smrt.
 
Prema Novom Zavetu Isus Hrist je umro za svakog coveka, a ne samo za one koji se kaju.

Sto se tice spasenja to je vec druga prica.

Umro je za SVE- da SVI dobije svoju sansu.... KO PRIZNA SVOJE GREHE I POKAJE SE ZA NJIH !

I koliko je kome svetlost otkrivena...

Jel ste svi culi da treba svetkovati Subotu na ovom forumu??

Sta cete reci kada vas bude pitao- sto niste svetkovali moj sveti dan- otkriveno vam je ??

E tu smo, pokajnici ce se spasiti kroz Hristovu zrtvu na krstu :)

Laku noc... :)
 
Umro je za SVE- da SVI dobije svoju sansu.... KO PRIZNA SVOJE GREHE I POKAJE SE ZA NJIH !

I koliko je kome svetlost otkrivena...

Jel ste svi culi da treba svetkovati Subotu na ovom forumu??

Sta cete reci kada vas bude pitao- sto niste svetkovali moj sveti dan- otkriveno vam je ??

E tu smo, pokajnici ce se spasiti kroz Hristovu zrtvu na krstu :)

Laku noc... :)

Djevojčice uozbilji se....sutra je novi radni dan...:hahaha:
 

Back
Top