Dilema oko leka

BetiBooh2000

Početnik
Poruka
3
Ustanovljena mi je treca B grupa vaginalnog sekreta, posto sam prethodno imala pojacan sekret. Date su mi Povidon jod vaginalete koje sam koristila 7 dana. Moj momak je pre tri meseca imao genitalni herpes, koji je lecio Aciklovirom, odmah zatim je dobio neko gljivicno oboljenje i mazao Triderm i ozdravio da bi mu se nakon nedelju dana opet vratilo crvenilo glansa i prepucija i sada maze Daktanol i popio je jednu kapsulu (ne znam naziv), naravno sve prema savetu lekara, mada nije uradio ni jedan test. Posto sam zvala jednu ginekolosku ordinaciju i izlozila im problem oni su me savetovali da koristim Gino- daktanol i Orvazil naizmenicno 10 dana, jer povidon i nije lek vec samo dezinfekciono sredstvo. Htela bih jos kod vas da proverim da li da to koristim ili da se oslonim samo na povidon. Inace, osim pojacanog sekreta nemam drugih simptoma, ali me brine jer momak ima to vec 3 meseca, imamo 25 god. i nismo koristili zastitu. Unapred zahvalna, nadam se da nisam ugnjavila.
 
Molim Vas, po ko zna koji put: tema GINEKOLOGIJA, procitajte je i nacicete sve o sekretima, grupama, lecenjima i seksualno prenosivim infekcijama...Pretrazivacem cete pronaci masu tema sa istim ovim ili veoma slicnim pitanjem, da se opet ne bi sve ponavljalo: neophodan je bakterioloski bris da se ustanovi sta ima u toj IIIb grupi od bakterija, pa antibiogram da se vidi na sta je to sto se brisom nadje osetljivo, i onda lecenje prema antibiogramu. Sto se momka tice, takodje isti postupak. Prelistajte forum unzasad 3-4 strane i sigurno cete pronaci mnoge teme koje se ovim bave.
Pozdrav
 
Kada pokusam da kliknem na link o IIIb grupi izbaci mi gresku 404 not found, pa vas molim ukratko za pomoc. PA mi je II grupa, vaginalni sekret IIIb grupa. Nemam peckanje niti svrab, ponekad na vesu imam malo zuckastog sekreta. Sta tacno treba da uradim u cilju lecenja kao i moj partner? Molim vas da mi napisete korake jer sam 2013 imala operaciju ciste na levom jajniku, konizaciju grlica materice i eksplorativnu kiretazu. Od tada sam sekret drzala pod kontrolom kao i jajnike. Koristila sam Zani pilule i prezervativ za zastitu. Pilule sam morala da prekinem zbog tromba u levoj nozi koji je otkriven u oktobru 2015 ( 30 injekcija sam dobila u stomak)a prezervativ i dalje koristim.Desilo se da sam sa dugogodisnjim partnerom u januaru imala nezasticen pdnos i sada imam IIIb grupu vaginalnog sekreta. Molim vas napisite mi tacno korake koje treba da uradim i analize u cilju svog lecenja, kao i sta partner treba da preduzme. Nemam decu ali zelim, medutim cim ne koristim prezervativ ja dobijem infekciju. Imam 36 godina i na tom pregledu lekar je rekao da je nalaz uredan a nedelju dana kasnije su stigli rezultati vaginalnog sekreta i PA testa, gde je v.s. IIIb a PA II grupa.Molim za odgovor. Hvala unapred.
 
...zar nije pametnije da sutra odes kod svog lekara i pitas sve ovo sto si ovde pitala prosto jer je lekar upucen u tvoje stnaje, i sto je ovo ipak samo forum, a lekar je lekar i dace ti odmah verovanto
neku terapiju koju treba da pocnes da koristis...
 
Pa nije zato sto sam nakon svega sto mi se dogodilo odlazila na svaka tri meseca i rekla mi je da ne dolazim tako cesto jer navodno nema potrebe i da ne moze tako cesto da mi radi briseve iz ne znam kog razloga ne moze da pravda.A ovi rezultati su uradjeni na sistematskom pregledu preko firme u drugoj ordinaciji kod drugog lekara i kako sada da se pojavim sa tim. Verujte mi, vrlo sam azurna nakon svega sto me zadesilo. Kod tog lekara ne mogu jer tu nemam karton a kod stalnog dok objasnim otkud mi sad ti rezultati ...bolje da pitam ovde ako moze neko da pomogne.
 
Pa nije zato sto sam nakon svega sto mi se dogodilo odlazila na svaka tri meseca i rekla mi je da ne dolazim tako cesto jer navodno nema potrebe i da ne moze tako cesto da mi radi briseve iz ne znam kog razloga ne moze da pravda.A ovi rezultati su uradjeni na sistematskom pregledu preko firme u drugoj ordinaciji kod drugog lekara i kako sada da se pojavim sa tim. Verujte mi, vrlo sam azurna nakon svega sto me zadesilo. Kod tog lekara ne mogu jer tu nemam karton a kod stalnog dok objasnim otkud mi sad ti rezultati ...bolje da pitam ovde ako moze neko da pomogne.

...sta kako da se pojavis, pa lepo sve sa tim nalazom kod tog lekara i trazi terapiju, pa nije ona tamo iz sporta nego da leci pacijente, to sto ona prica je jedno,a to sto mora da uradi je drugo,
ne moze da odbije da ti prepise lek....ne sumnjam da si azurna nego moras da lecis to sto pre kad se vec pojavilo opet....a sta njih briga odakle ti nalazi reci kako jeste radila sam tu i tu, na
to imas pravo i tacka..nemas ti sta da se pravdas tvoje je zdravlje u pitanju...
..inace mislim da i partner treba da se leci...
...eto tako i srecno...
 
Kada pokusam da kliknem na link o IIIb grupi izbaci mi gresku 404 not found, pa vas molim ukratko za pomoc. PA mi je II grupa, vaginalni sekret IIIb grupa. Nemam peckanje niti svrab, ponekad na vesu imam malo zuckastog sekreta. Sta tacno treba da uradim u cilju lecenja kao i moj partner? Molim vas da mi napisete korake jer sam 2013 imala operaciju ciste na levom jajniku, konizaciju grlica materice i eksplorativnu kiretazu. Od tada sam sekret drzala pod kontrolom kao i jajnike. Koristila sam Zani pilule i prezervativ za zastitu. Pilule sam morala da prekinem zbog tromba u levoj nozi koji je otkriven u oktobru 2015 ( 30 injekcija sam dobila u stomak)a prezervativ i dalje koristim.Desilo se da sam sa dugogodisnjim partnerom u januaru imala nezasticen pdnos i sada imam IIIb grupu vaginalnog sekreta. Molim vas napisite mi tacno korake koje treba da uradim i analize u cilju svog lecenja, kao i sta partner treba da preduzme. Nemam decu ali zelim, medutim cim ne koristim prezervativ ja dobijem infekciju. Imam 36 godina i na tom pregledu lekar je rekao da je nalaz uredan a nedelju dana kasnije su stigli rezultati vaginalnog sekreta i PA testa, gde je v.s. IIIb a PA II grupa.Molim za odgovor. Hvala unapred.

гугл каже да ти је папа тест ок, за секрет се лечиш само ти,
али то није доца :lol:
лепо са тим налазима код гинеколога, добићеш неке лекиће, и мирна бачка ;)
 

Back
Top