Megalodon-Ajkula iz praistorije...

GODFATHER10

Iskusan
Poruka
6.065
Sinoc sam na Animal-u Planet gledao dokumentarac
o grupi turista koji su plovili pored Cape Town-a u ribarskom
brodu i uz druzenje i zezanje i nezaobilazno pecanje doziveli
uzas,koji je kamera snimila,njihovu paniku,strah,vristanje i glas
zene ,koja je videla ajkulu ,koja je udarila u brod i napravila ogromnu rupu....
Ronioci su kameru na dnu nasli neostecenu ,gde su u kasnije pustili snimak...
Inace ,postoje mnogi svedoci koji su imali prilike videti Megalodona,za kojeg
se smatralo da je izumro pre 2 miliona godina...
Ovo su slike koje su bile u sinocnjem dokumentarcu;
Slika je iz perioda WW2 ,s slike su napravili nemacki mornari
Screen_Shot_2013_07_31_at_9_21_09_PM.png


Sledeca slika je iz perioda napada Megalodona pre dve nedelje na grupu turista
cija tela nisu pronadjena....Kao sto se vidi peraja su od vode u visini 2 metra.
Napad na kita....Sliku je snimila devojka koja radi kao cuvar...
Megalodon2.jpg


I,ova slika je sa plaze na Havajima koju je vodeci strucnjak za ajkule
ocenio da je ovo delo Megalodona,na slici se vide ogromni oziljci od zuba.
Screen_Shot_2013_07_31_at_9_20_15_PM.png


Znam da ce mnogi biti u neverici ili ce se sprdati sa ovom temom,ali nemojmo zaboraviti
da se i danas nalaze zivotinje za koje su naucnici rekli da su izumrli pre nekoliko miliona
godina,na toj listi ih ima dosta...I,kao sto je strucnjak za ajkule rekao ''Ne znam zasto je
ljudima tesko da shvate da Megalodon postoji do dananjih dana,ako je pre nekoliko
godina pronadjen njegov zub ,za koji smo utvrdili da je star blizu 10,000 god.''
 
Megalodon je, koliko se secam, daleko veci predak velike bele? Sa vrlo slicnom anatomijom/morfologijom? Mozda su jednostavno primerci velike bele uspeli da narastu tokom dugog perioda? Pa im je ponestalo hrane?

Sva bica koja su imala ogromne dimenzije u praistoriji su se - smanjila.

Sa malim morfoloskim razlikama mnoga postoje i danas.

Mnoga si i iscezla jer se NISU MOGLA PRILAGODITI PROMENAMA.
 
I,kao sto je strucnjak za ajkule rekao ''Ne znam zasto je
ljudima tesko da shvate da Megalodon postoji do dananjih dana,ako je pre nekoliko
godina pronadjen njegov zub ,za koji smo utvrdili da je star blizu 10,000 god.''

Da probam ja da odgovorim "stručnjaku za ajkule": možda je ljudima teško da shvate da megalodon postoji zbog toga što im je malo neverovatno da životinja od 30 metara i 80 tona do sada nije primećena. Čuj, snimili je Nemci pre 70 godina, a ne može da je snimi niko danas kada svaka budala ima fotoaparat na mobilnom telefonu.

Gledao sam tu emisiju na Animalu. Tipičan naučno-popularni senzacionalizam, poput onog na Historiju, što prikazuju već pola godine, o tome da su u prošlosti zemljom vladali vanzemaljci. A možda i nije samo u prošlosti. :roll:
 
Sva bica koja su imala ogromne dimenzije u praistoriji su se - smanjila.

Sa malim morfoloskim razlikama mnoga postoje i danas.

Mnoga si i iscezla jer se NISU MOGLA PRILAGODITI PROMENAMA.

Tacno. Dabrovi, recimo, su nekad bili mnogo veci, sabljozubi lavovi i jedna vrsta medveda su izumrli jer nisu mogli da izdrze konkurenciju manjih i okretnijih predatora, lenjivci su se smanjili i usporili...

Animal Planet je komedija. Imali su i onaj dokumentarac o sirenama pa su posle rekli da je u pitanju zabavni program. Tužno je videti da kanali koji su služili za edukaciju postaju komercijalni i prikazuju gluposti...

:amen: I po milioniti put repriziraju Animal cops ove i one, kao da ce to nesto da promeni u tretmanu zivotinja. :thumbdown:
 
Gledah juče onu emisiju o lignjama, nisam mogao da verujem da su lignje toliko opasne. :eek: Koliko sam razumeo toliko su agresivne da ukoliko se slučajno nađete u njihovoj blizini nema vam spasa. :lol:
I pričali su o onoj lignji koja živi na dubinama od 300m, dužine oko 13m, lignji zbog koje je nastao mit o Krakenu, koja je kao potapala brodove mornarima...i kao je ta lignja napala neki francuski brodić skoro, ali je ovi oterali s' pola snage. :lol: Sad, koliko je i u to verovati, ne znam...
 
Gledah juče onu emisiju o lignjama, nisam mogao da verujem da su lignje toliko opasne. :eek: Koliko sam razumeo toliko su agresivne da ukoliko se slučajno nađete u njihovoj blizini nema vam spasa. :lol:
I pričali su o onoj lignji koja živi na dubinama od 300m, dužine oko 13m, lignji zbog koje je nastao mit o Krakenu, koja je kao potapala brodove mornarima...i kao je ta lignja napala neki francuski brodić skoro, ali je ovi oterali s' pola snage. :lol: Sad, koliko je i u to verovati, ne znam...

uuu, dakle opasne...kazu da ih ima preko 8 metara ali da su i na dubinama od 2000 metara
 
Danas tako velike zivotinje NE MOGU da postoje usled znatno smanjene kolicine O2 u vazduhu u odnosu na period kada su oni i dinosaurusi vladali Zemljom.

Kolicina O2 je ustanovljeno da utice na velicinu zivih bica.

Мегалодон је чиними се величине око 15 метара, што је величина Плавог кита....што значи ако постоје китови дужине 15 метара што неби постојала и мегалодон ајкула?
 
Animal Planet je komedija. Imali su i onaj dokumentarac o sirenama pa su posle rekli da je u pitanju zabavni program. Tužno je videti da kanali koji su služili za edukaciju postaju komercijalni i prikazuju gluposti...

pitas li se zasto su to MORALI da izjave,samo da znas svi oni doc. i prf su izgubili posao i licence u usa po nalogu zna se koga ko nadzire rad i zivot u usa
 

Back
Top