.. zdravo ..

.. da .. sad je zvjer .. ali u zadnje mi vrijeme nešto izgleda čudno .. .. šta ako su rusi jaki ..
.. ne znam .. u stvari ovo .. .. gledao one sukhoje .. izgledaju .. divno ..
.. pa si malo mislio .. .. u raketama su dobri .. u moru nisu .. ali ako su u zraku .. i na zemlji .. .. šta ako su se svi zajebali ..
.. u siriji je izgledalo prilično kao da nešto znače .. ?

- - - - - - - - - -

.. da .. ili bolje .. sumrak .. .. sumrak je prolaz između svjetova ..
 
каква је ово тема? каква год да је, ја ћу писати оно што желим
елем.. због своје мачке сам пристала да слушам Katy Perry / ROAR, да опет постанем дивљак
погледала сам дефиницију дивљака_ cruel, crippled, regressed back to a primal state of being.
 
..

.. znači .. naš se pojam .. postojati .. do sad vezan za nešto neko mjesto .. neku masu .. koncentrirano .. .. sada treba prebaciti u .. veliki prostor .. u cjelinu ..
.. odjednom postojanje svemu ne daje .. to tu .. .. nego upravo polje .. veliko kao svijet ..

.. to je .. ****** filozofija ..

:) ...zdravo i tebi ...

.. 1 .. čestica svoju masu .. dobiva .. iz polja oko sebe ..
.. 2 .. val i čestica su slično događanje .. sličan fenomen .. .. razlikuju se .. načinom .. svog prostiranja oko sebe .. .. poljem oko sebe ..

.. 3 .. evolucija ima smjer .. .. smjer evolucije je prema većoj .. svijesti .. najprije složenosti .. na kraju .. prema svijesti .. ili .. veličini ..

.. ta situacija izgleda i prilično jednostavna i prilično komplicirana ..
.. evolucionisti kažu da ne postoji .. nešto .. što bi evoluciju usmjeravalo .. ne postoji ni neki .. elan vital .. neka .. životna sila ..
.. ali su to .. ipak dva pitanja ..
.. prvo je .. prilagođenost .. koju evolucionisti priznaju .. .. ona je jedina sila evolucije .. po njima ..
.. drugo je .. zar je smjer prema većoj svijesti isti kao onaj prema manjoj .. .. zar je moguće da se neka vrsta .. razvije unatrag .. ako to pomogne preživljavanju ..
.. ali .. u tom trenutku se postavlja ovo pitanje .. .. postoji li .. cjelina .. veličina .. do koje evolucija ide unaprijed .. i poslije koje dalje ne ide .. nego samo ispunjava neki krug ..

.. mislim da evolucija ima smjer ..
.. mislim da evoluira planeta .. elementi .. život .. čovjek .. .. i mislim da to ide tako da cjela planeta dođe na neki .. kompliciraniji nivo .. koji postaje baza .. za još veću kompliciranost .. .. bez nekih spojeva nema života .. bez biljaka nema životinja ..
.. mislim da je to proces koji nije moguće zaustaviti .. .. ili možda jest nekim velikim kataklizmama ..

.. i kod čovjeka .. postoji evolucija .. i čovjek se mjenja .. u jasnom smjeru ..

.. 1 .. čestica svoju masu .. dobiva .. iz polja oko sebe ..
.. 2 .. val i čestica su slično događanje .. sličan fenomen .. .. razlikuju se .. načinom .. svog prostiranja oko sebe .. .. poljem oko sebe ..
.. 3 .. evolucija ima smjer .. .. smjer evolucije je prema većoj .. svijesti .. najprije složenosti .. na kraju .. prema svijesti .. ili .. veličini ..

.. 4 .. svijest je riječ .. ne naročito uspješna .. i treba ju vidjeti uz druge slične riječi ..


pomaganje vrsti da opstane, recimo nekoj ugrozenoj zivotinjskoj vrsti danas, ne cini evoluciju .. sad uzmimo da ta vrsta nije u toj mjeri ugrozena...vec ovakvi ekstremni primjeri omogucavaju da se bolje sagleda stvar... dakle popravci 'varijantno' napravljenog(patološkog?) ne cine evoluciju ..nista nije bolje, ni mocnije, niti opstaje takvo...recimo samo da opstaje ... to sto jedna vrsta zeli da prosiri svoju dominaciju po broju i velicini zauzetog prostora ne znaci da vrsta postaje 'kvalitetnija' ....
...evolucija je stala onog trenutka kada je čovjek nastao ...
..dinosaurusi jesu dominirali planetom mnogo duze nego covjek..ali evoluirali? ..
 
  • Podržavam
Reactions: Tol
.. ovo .. da je sa čovjekom stala evolucija .. to ne vjerujem ..
.. ne samo za to što mi se čini da čovjek danas i prije 4 hiljade godina nije isti .. (.. ja vidim značajne razlike i unatrag 30 godina ..) .. nego i zato što sam uvjeren u daljnji razvoj .. ovaj čovjek sada ne može ostati takav ..

- - - - - - - - - -

.. dinosauri su kao korjen stabla koji je urastao u zatvorenu cjev .. dobro pognojenu .. .. odlično krenuli .. ali se dalje nije moglo ..
 
baš sam nedavno pričala da je po mojoj prognozi neminovno da dođe do stagnacije medicine i njenih dostignuca ..kad smo vec kod toga da covjek ostane ovakav kakav jeste ... svjetska kriza, nedostupnost lijekova širokoj masi ne moze doprinjeti razvoju ove nauke ..to jednostavno nije nauka koja moze da sluzi malom broju ljudi i napreduje ... potrebne su skupe, siroke studije na milionskom broju ljudi,a ko ce financirati takve studije, ako proizvod ne moze da se proda, odn kupi ..
bas me zanima kako su 'veliki svjetski mocnici' zamislili napredak medicine koji im je neophodan ili koji zele u najmanju ruku a da isti 'napredak' zadrze samo za sebe ...:think:
 
De si Alime,brate Sorbine...:lol:
Na rvatima kad sam bil sam te počeo dirat,ali se nisi dosetio da je
stari Fiš u pitanju...
Kaj s ti jeziš na rvate...Inštitut za Historiju iz Zagreba je ustanovil da su rvati sorboni iz 9
i 10 stoljeća,a sorboni turčni...
Zakaj je ođe Suljo najpopularniji-više od Farme...Qrca bi i farmeri hranili pipike da imaju telku...
Crikle bi gladne,a farmeri bi Sulju konzumejšn...
A kvantna ti ko kanta...Nemaju rvati pojma...Njihova katoliška je sam malko bolja od spc...
Još nisi rasčistil z religijom...Buju ti krstaču u vrh glave pobadali...Meni nemreju-sinovi imaju
zadatak da me spale u "Veselom plamićku"...:hahaha:
Aj bok!
 
.. ovo za medicinu .. ova logika koju govoriš .. možda vrijedi ..
.. ali ja sam uvjeren da je .. i čovjek i medicina .. pred velikim promjenama ..

.. baš se o tom popravljanju i radi .. .. čak ni to .. medicina čak ni ne popravlja .. ona počinje zamjenjivati ..
.. ali .. ova ga medicina hoće bolesnog .. da bi ga popravljala ..
.. ova ga medicina .. zamjenjuje .. .. lijekovi više nisu smišljeni na ozdravljanje nego na zamjenu .. .. svi se moraju stalno uzimati .. do smrti ..
 
.. inače .. šta ima kod vas .. ? .. ima li šta nova .. ?

Nova Pazova....
Ona nam je bliža.
I Nova Kaledonija....
Ona nam je dalja.

I za nju nam treba globus ili atlas V razreda.
Za tu Novu Kaledoniju.
A, za Novu Pazovu treba 706.
I nisu neophodni atlas, niti globus.
Zna vozač put.....

Put putuje....
Aga - Bećir aga !:zzzz:
 
Poslednja izmena:
.. današnji model stvarnosti je pogrešan .. ili bar jebeno sumnjiv .. .. a onaj koji će ga zamjeniti jebeno sliči bogu ..

.. fizika danas ima ovakav model .. .. postoji nešto postojeće .. i to je gonjeno silama i energijama ..
.. problem sila je što ih nije moguće naći .. i znače otprilike isto što i božja volja .. .. svejedno je postoji li gravitacija ili božja volja .. koja sili kamen ka zemlji .. ako ni jednu na nikakav način ne možemo naći ..
.. problem postojanja je .. ključni problem ..
.. ako se kod sila možemo pomiriti .. možemo prihvatiti njihovu jebenu nevidljivost .. kod .. onog što postoji .. to ne možemo ..
.. čestica tvari .. koja je nama .. stvar .. i koja nam gradi .. stvarnost .. .. svojim nestankom .. otvara apokalipsu ..
.. ona nestaje u energiji .. kod ajnštajna .. iza kvanta .. iza male energije više ni energije nema .. .. a sada .. odjednom .. masu daje polje .. .. dakle .. prva stvarnost postaje cjelina .. .. bit i bitak ..

.. ovaj model je .. filozofski .. grčki .. .. tu je nastao ..
.. on u svojoj biti nema .. stvar .. gonjenu silama .. nego .. objekt koji se kreće .. .. i već taj nije moguć .. i već je zenon to znao ..
.. filozofski se problem proširuje zato što pola filozofije .. idealizam .. postavlja svoje temelje u .. nematerjalnom .. ali u .. idejama .. .. a koje su .. objekti ..
.. pojam .. postaje .. stvar .. .. njime se računa isto kao sa objektom .. kao sa kamenom ili čekićem ..

.. dakle .. postojeći je model sa zemlje .. .. i našao je sklad u paru .. materija sila ..

.. model koji će ga zamjeniti je .. model cjeline .. .. u kojoj djelovi nisu nezavisni .. u kojoj stvari nisu nikad sasvim samostalne .. i u kojoj sile i energije .. nastaju .. zbog raznih stanja djelova cjeline .. kao što potoci nastaju zbog oblaka a ovi zbog temperature ..
 
Poslednja izmena:
.. nema priče bez čovjeka .. nema filozofije bez čovjeka ..

.. može postojati svijet stvari .. materijalan .. geografski .. ili svijet znanja .. ideologija .. ili bogova i energija .. .. ali kroz njega se .. šeće .. čovjek .. .. neki sokrat .. ili egzistencijalista .. .. neki .. postojeći .. čovjek .. koji gleda svijet .. sebe .. .. i koji to povezuje .. koristi .. .. i o tome mudrijaši ..

.. čovjek svijetom putuje .. do mrduše donje autobusima .. do vest virđinije avionima .. .. na kartama .. internetom .. televizijom .. utakmice gleda .. koje su daleko ..
.. ili stvara svoje svijetove .. u nekim maštama i filozofijama .. koje zapisuje .. koji drugi gledaju .. i na osnovu njih stvaraju svoje svjetove .. više ili manje slične ..

.. dakle .. čovjek .. živi .. u nekom materjalnom svijetu .. svijetu fizike .. zemljanom .. tu se hrani i preživljava ..

.. a ono što je pitanje .. izgleda ovako ..
.. ako taj svijet ne postoji .. gdje onda čovjek živi ..
.. ako je .. istinit božji svijet .. svijet energija .. osjećaja .. duha .. ako je istinit svijet iza sasvim malog kvanta .. zar čovjek živi i tamo ..

.. ako postoji svijet boga .. koliko je to domovina čovjeka .. .. može li čovjek živjeti tamo .. ili živi tamo .. ? .. kako čovjek bira svoj svijet .. svoju domovinu .. ?

.. ko je čovjek .. ? .. to je tijelo .. ? .. ali koje može bez ruke ili noge .. to je njegovo djelo .. ? .. to su riječi .. ? .. misli .. ? .. to su njegovi osjećaji .. ? .. ko je taj koji postoji .. ? .. zar taj čovjek promatra sve u sebi .. i tjelo i djelo i misao svoju i osjet .. .. zar je on odvojen od svih tih .. ?

.. bez obzira ko je čovjek .. jedna je njegova težnja prilično jasna .. .. on želi .. svijet oko sebe .. bolje upoznati .. bolje iskoristiti .. on se u njemu .. želi proširiti .. .. i stalno se širi ..
 
.. ako je čovjek .. zemljan .. onda se ta zemlja komplicirala .. i stvorila čovjeka .. .. mozak slagao i stvorio svijest ..

.. ako je svijet božji .. .. onda je sve na svijetu stvoreno .. nečim .. iza .. materije .. nečim .. iza .. energije .. nečim .. iza .. fizike ..

.. i put evolucije je .. u stvari .. put povratka ..
.. bez obzira što je i atom i čovjekova svijest .. .. od iste .. gradive supstance ..

.. mogućnost rasta materije je put nauke .. .. mogućnost pada duha je put boga ..
.. ta druga mogućnost treba uobličiti model .. u koga ulazi prvi .. bez ostatka .. .. i taj model nema ništa sa religijama ..
 
tumblr_ly457mCP4g1qbshgqo1_500.gif
 

Back
Top