.. zdravo ..

.. neće tražiti .. i ne verujem da misli da je zasrano ..
.. sad zbog toga što je neko čačnuo u nacionalizam treba brisati sto i nešto strana ..?

.. pa nije alim nacionalista .. dapače ..

- - - - - - - - - -

.. koja žitija voliš alime ..?
 
Opet se saplicemo o novogovor.
To nije novogovor. Moja baka je sa sela, ima 4 razreda osnovne, domaćica (mada je bila vešta u šivenju pa je tako povremeno zarađivala)
Moja baka, kojoj su pobili najmilije u Jasenovcu (tebi nisu nikoga), govori tako.

Ne govori ona da su ustaše i četnici isti jer su joj isprali mozak komunizmom, nego jer su u Dvoru na Uni ustaška i četnička komanda bile jedna do druge i žena jako dobro zna kakav im je bio međusobni odnos.

- Jugoslovenski komunista je UVEK antisrbin, u protivnom nije dobar jugoslovenski komunista nego izdajnik Broza, Krleze i Kuplerstajna.
Imaš priličan problem s neosnovanim generalizacijama. A Krleža nije bio antisrbin, nego antinacionalista. Srbi i hrvati jedan te isti komad kravlje balege. Taman tako.


-
- Civil koji ubija drugog civila samo zato sto je razlicit, jeste kriminalac ubica. Nije ni Srbin ni cetnik ni partizan ni balista nego ubica.
Gde sam ja rekla da je ovaj bio civil?
Bio je u vojsci kad je to uradio.
I da, Srbin je.
Srbin četnik i ubica. Tri u jedan.

Hajde mi za trenutak da zanemarimo njega. Uzmimo srpskog heroja - dakle, u novinama po srbiji nakon njegove pogibije pisalo kako je stradao srpski junak, prema tome, za većinu onih koji su to čitali i verovali, on jeste bio junak.

Tog je "junaka" (a mog tetka) moj deda (rade) izbacio iz kuće, jer je, jednom kad je došao nekim poslom do Beograda za vreme rata, svratio kod nas, pa se hvalio kako po baniji "čistio" hrvatska sela.
Sve živo: starce, žene, decu... ubij, zakolji, da hrvat ne postoji, ta pesmica (jednom sam je čula na sajmu knjiga u beogradu, čak, tokom devedesetih)

Deda ga isterao iz kuće.

A novine ga proslavile kao srpskog heroja.
koji bi moj SRPSKE novine u SRBIJI slavile kao SRPSKOG heroja nekoga ko nije Srbin?
Jedan primer ratnohuskacke propagande:

Jok more, onaj ko kolje je koljac, nije Srbin.
istina je uvek lepota, ma kakva da je. Alimove reči.
A istina nije propaganda.

Istina je da sam od tog koljača, koji je zaklao teta Fahru, tad kada nas je vozio u diskoteku slušala o ćirilici, o srpstvu i o Kosovu.
Ne vezujem ja te pojmove za njega. On ih je vezao za sebe.

I ne samo on.
Nema srpskog koljača koji ne vezuje te pojmove uz sebe.

Sad malo logike na delu: to što svaki srpski koljač vezuje srpstvo, ćirilicu i kosovo uz sebe, ne znači da je svako ko to vezuje uz sebe srpski koljač.
Implikacija ne znači ekvivalenciju.

Ako je neko srpski koljač nacionalista, onda on za sebe vezuje srpstvo ćirilicu i kosovo.
Obrnuto ne mora da važi.


I ne mesaj to sa cirilicom i Kosovom, zlonamerno je i uvredljivo, zamene teza su samo pokvareni komunisti raubovali.
Nema nikakve zamene teza, srpski koljači su iz prošlog rata su se masovno ložili na ćirilicu i kosovo, kao što sam malo gore objasnila.

Zasto trpas u istu recenicu cirilicu i klanje? Pa ne kolje cirilica, kolje koljac
.
Niko nije ni rekao da kolje ćirilica. Ali kolje onaj koji, dok vozi ka diskoteci, lamentuje nad ugroženošću ćirilice, srpstva i kosova.


Ali ti ovim grubo i zlo nagovestavas da jedino Srbi kolju.
Pa ne.
Imao alim temu i kod hrvata na forumu.
tamo sam jednako udarala po hrvatskim nacionalistima (udarao i alim, ovde valjda neće da čisti u tuđem dvorištu pa se ne meša)


I zanimljivo je kako se služite potpuno istom argumentacijom. Ali gotovo sasvim istom.
jednako i oni pretpostavljaju da udaram samo po hrvatima i samo po hrvatskom nacionalizmu.

Ergo, moja baka je u pravu: svi nacionalisti su isti.


Kosovski zavet se odnosi na sve Srbe sveta, ne samo na one koji trenutno zive na KiM. Zavet je dat u ime svih Srba sveta.
u moje nije.

Srbin je onaj ko prihvati zavet, bez obzira gde se i od koga rodio.
srpski nacionalista je onaj ko prihvati zavet.
hoćeš reći da ljudi ne mogu biti srbi?

Moj zavet je zavet Strahinjića bana.
ja sam s drugim ljudima čovek pod istim bogom.
I odričem se loših tradicija.
Svesno.


Bilo je klanja, bilo je zla. Ako ne postujemo jednostavna pravila bice ih opet. Duznost vojske je da ih spreci.
Jaca vojska mora pobiti tudje vojnike, takva su pravila. Do poslednjeg? Nema problema. U uniformi nisu ljudi. Ko obuce uniformu legitimna je meta. Ali civil uvek mora biti izuzet, i vojskom zasticen od kriminalaca.
Ne postoje vasi civili i nasi civili, postoje samo civili, i svi moraju dobiti apsolutnu vojnu zastitu.
Jesi li ti ratovao u nekoj vojsci?

A Jasenovac je stvorio kler koji je unapred oprostio grehe.
Jasenovac je stvorio nacionalizam.
Kaže moja baka.
A ona je kvalifikovanija od tebe da govori o tome.

Da su razmisljali o grehu ne bi klali.
cetnici.jpg
ali ima istine u tome da to ima nekakve veze i sa klerom:
]
Pop Milorad Vukojičić, koji je ubio Janketićevu majku, nadimak Maca dobio je jer je macolom razvaljivao glave ljudima kako bi sačuvao municiju za borbu protiv partizana. Tog popa SPC je 2005. godine proglasi za sveca.
 
Poslednja izmena:
Morala si da odes na SANDZAKPRESS i skines sliku koljaca sa sajkacama. Mogla si da skines acif efendiju sa ogrlicom od decijih prstica, doktora za jetru Hasima, za bubce Dr. Ramusa i za oci Dr. Agima, pa da slika dobije pun kolorit.
Lepo kazi da ne citas napisano, da se dzaba ne trudim.
Istine radi pisac koji u baraci prica o domobranima je rvatski naci par ekselans, skoro pa kao Broz.
i neverovatno je da bas Ti, kojoj su familiju klale ustase, a svaki je ustasa nuzno rvat, kacis slike cetnickih koljaca.
Kako se radja ta vrsta autosovinizma?
Otkud je dete zaklanih od ustasa kivno na cetnike?
Koliko je vremena trebalo da se nemoc pretvori u mrznju prema pogresnima?
I zasto odgovaras u alimpvo ime? Pametan je, i cini se covek, moze i velikim C, neka sam odluci.
Alojzije se zove tvoj krvnik, nije nikakvo srpsko ime.
I nisi morala da kacis slike, vracali su moje u nekoliko kesa kao puzle, znam kako izgleda.

- - - - - - - - - -

Jasenovac je stvorio nacionalizam, kaze tvoja baka.
Pitaj baku sta je subjekat a sta objekat u recenici.
I pitaj je kakve veze ima jasenovac sa cetnicima.

- - - - - - - - - -

Posto se ne deklarises kao srbin, kako ces, kad dodje vreme, na oci precima koji su klani samo zato sto su srbi?
 
.. kad si ti tako pao .. pitam se .. sta se desilo pa si tako strasno pao ..

.. baka je naglasavala alojzijevo ime .. zato sto je time htela da naglasi odgovornost onih koji su klali .. a ne odgovornost jednog naroda ..
.. ustaska i cetnicka komanda bile jedne do druge .. drugari .. isli jedni kod drugih na kafice ..
.. a .. kivnost je na nacionalizam .. generalno ..

.. dakle .. samo da proverim jesam li dobro shvatila ..
.. kada srbin kolje civile .. onda on nije srbin .. i ne cini to jer je srbin ..
.. ali .. hrvat kolje civile .. onda on to cini zato sto je hrvat ..?
 
Poslednja izmena:
.. kad si ti tako pao .. pitam se .. sta se desilo pa si tako strasno pao ..
Ovo je ad hominem?
.. baka je naglasavala alojzijevo ime .. zato sto je time htela da naglasi odgovornost onih koji su klali .. a ne odgovornost jednog naroda ..
A ti si se ipak ustremila protiv cirilice i kosovskog zaveta. Ovo nije ad hominem jer ne kritikujem tebe nego ono sto pises.
.. ustaska i cetnicka komanda bile jedne do druge .. drugari .. isli jedni kod drugih na kafice ..
I kolko su logorasa zaklale ustase a koliko cetnici? Hajde daj broj. :think: Makar nagadjaj. Iz tvog pisanja se nedvosmisleno i jasno moze zakljuciti da su cetnici ravnopravno klali u Jasenovcu, onako izmedju dve kafice. To je sasvim dovoljno za potpunu diskvalifikaciju tebe kao sagovornika, sagovornika koji nudi neistine.
Pili kafice, mos misliti. Partizani nisu oslobodili Jasenovac do 1945. Slucajno? Nema slucajnosti. Bas kao sto nemacki konclogori bas nikada nisu saveznicki bombardovani, pa ko ziv ko mrtav. Neznanje, namerno neznanje, sakrivanje istine, jeste jednako veliki zlocin. Sakrivao je Broz, sakrivao je Kuplerstajn, sakrivao je Krleza. Posle cetrespete su ta trojica nalili i beton u jame. I sada si ti na istom komunistickom fonu.
.. a .. kivnost je na nacionalizam .. generalno ..
Nacionalizam, i nacionalizam u novogovoru, su dva potpuno razlicita i medjusobno suprotstavljena pojma. .. generalno ..
.. dakle .. samo da proverim jesam li dobro shvatila ..
.. kada srbin kolje civile .. onda on nije srbin .. i ne cini to jer je srbin ..
.. ali .. hrvat kolje civile .. onda on to cini zato sto je hrvat ..?
Posto je sada jasno da ne citas reci sagovornika usporicu sa pisanjem, kolko da ti dam vremena da ih sa razumevanjem procitas.
Ako uopste odlucis da je vredno citanja. :bye:
Partizani su potpisali sporazum sa Nemcima u kojoj je prva tacka da je zajednicki neprijatelj cetnicki pokret, regularna vojska Kraljevine Jugoslavije.

Nadao sam se da cemo pisanjem razmeniti misljenja i doci do nekakvih istina, ali, citiracu ponovo jedan veliki um: svako pise jedino o sebi.
 
Poslednja izmena:
.. svaki ustasa je nužno hrvat .. alojz slapernik .. doduše .. bio slovenac .. ali nema veze ..
.. neka bude da je bio hrvat ..

.. ovaj marko što je klao teta fahru je srbin ..?
.. puna su mu usta bila kosova srpstva i ćirilice ..
.. ali on nije srbin ..?

.. vikipedija o njemu ne kaže ništa .. zato ja pitam tebe ..
.. ako kolje onaj kome su puna usta gospe katoličanstva i .. ****** .. ne znam .. još nečega što je tipično hrvatski ..
.. onda je on nužno hrvat ..

.. kada kolje neko kome su puna usta kosova pravoslavlja ćirilice ..
.. ***** mi sve .. po meni je to nužno srbin ..

ne može se biti božiji i biti nacionalista:

У православном свијету доминирају два феномена, која и изнутра и споља нагризају цркву, и којих ће се црква тешко у потпуности ослободити.

(...)

Други проблем који нагриза цркву је двовјековна осмоза цркве и нације. Тај феномен, који је у суштини парадоксалан, за разлику од првог, нажалост, теже се превазилази. Парадоксалан је зато што црква никако не може бити национална институција, или национална тековина, већ је она суштински анационална, односно наднационална. Њу је по Јеванђељу, и вјери светих отаца цркве, Бог створио као вјечну заједницу светих, којој је једини и коначни циљ „сједињење са Богом“. Цркву једино интересује нови човјек, преображена личност, која ће тежити вјечном животу и царству које није од овога свијета, и у којем нема ни Србина, ни Бугарина, ни Руса, ни Црногорца.

За разлику од цркве, у нацији и националној особености истински нема ничега рационалног, оно је само случајан производ догађаја, и без обзира што јој се не може негирати одређена вриједност, она је свакако условна и пролазна, а никако вјечна или ствар за обоготворавање. И у односу цркве и нације ради се о онтолошкој различитости, коју многи, па чак и учени људи, у вријеме националног романтизма нијесу жељели да виде. Вјеровало се да постоји историјска потреба у једном периоду, када су православни народи били у ропству, да се духовно и национално допуњавају, тако што се мислило да црква даје извјестан легитимитет нацији, а да исто тако, јако национално осјећање црпи свој легитимитет и у цркви. Тако смо дошли до етнофилетизма у цркви, који је по ријечима великог богослова Георгија Флоровског чиста „јерес у пракси“, и то новија јерес

(...)

Данашњи етнофилетизам у цркви, који је иначе као такав, крајем 19 вијека, (тачније 1872. године, на помјесном сабору одржаном у Цариграду) и осуђен, створио је једно неприродно стање у православној цркви, где је нажалост, нација често доминантнија од цркве, и гдје се у извјесном смислу губи васељенски карактер цркве. То је и разлог што данас имамо људе који вјерују да је важније оно „црногорска“ од оног православна црква, па чак иако је на штету канона или догмата цркве. Тако национално назначена црква долази у искушење да буде увучена у разне сукобе, не у смислу проповиједања насиља, већ трошећи се на апологију „одбране нације“, изједначавајући је са одбраном вјерског идентитета
 
Poslednja izmena:
Zasrasmo ti temu, izvini alime. Ako zatrazis od modova da obrisu offtopic ja se necu buniti.

.. starim .. ****** .. a nacionalizam mi počeo ići na ***** .. pa ga više i ne čitam .. izvinite me .. .. samo da znate .. ostajem kod toga da srbi neće u raj ..

- - - - - - - - - -

.. koja žitija voliš alime ..?

.. pa sva ona govna koja mogu vidjeti a da se ne mičem mnogo .. stari se .. nisam više za široka istraživanja ..
 
Veoma pobozan Kajin je postao ubica svog brata. Izgledom pobozan, prinosio je svoje najbolje darove bogu i strogo sledio pravila. Povinovanje pravilima shvata kao sopstvenu zrtvu.
Ali unutra nije bila ljubav, bog, nego ego, Ja nudim, Ja dajem, Ja sam ucinio, Ja vredno i u znoju radim, Ja stvaram.
"Po plodovima njihovim poznaces ih."
Ljutina i ogorcenost Kajina su jedino sto se od spolja vidi. Spusten pogled i stisnuti zubi i pesnice su vidljiv plod njegovog teskog rada.
Stalno ljut, u drugima trazi krivca, nerado daje a kada daje uvek nabacuje osecaj krivice. Treba se cuvati ljudi koji su zadrzali spoljni izgled religioznosti.
Neko moze pun radosti i sa nadom osmehom i verom pricati o cirilici i kosovskom zavetu. To je nacionalista koji radosno voli i gradi.
Neko moze ozlojedjeno, stisnutih zuba sa mrznjom u glasu govoriti o potpuno istoj stvari. To je nacionalista u b92 novogovoru.
"Zasto ti je lice namrsteno? Ako pravo radis vedrinom zracis."
Nema radosnog coveka koji je zarobljen u sistem pravila. Sve sto radi smatra licnim zrtvovanjem, teskim radom, svojim trudom, svojom obavezom. Svojom mukom.
Covek bez boga govori: Ako se Ja ne pobrinem i JA ne uradim, niko nece. Ne uzda se u boga iako ima spoljni izgled poboznog, krst, ikona, ritual, ali mu nedostaje radost, osmeh. Zivi u paklu koji je sam stvorio.
Covek sa bogom govori: Radicu najbolje ono sto volim, ako bog misli da je dobro pomoci ce. Bez pretvaranja, radost prilikom bilo kakvog stvaranja je prisutna.
Covek bez boga nije Srbin, cak i ako ne ubije drugog ubio je sebe. Drzi se sistema, pravila, on ODRADJUJE KAZNU i prizeljkuje osvetu za licnu zrtvu koju je podneo.
Covek bez boga je covek bez radosti. Mrtav covek umnozava samo i jedino sebe, stvara mrzovoljne i umorne, mucenike koji su opsednuti potrebom da druge ispravljaju.
 
.. predugo .. i ćirilica .. .. ****** .. dvije falinke .. .. plus prva rečenica sumnjive kvalitete .. odustajem .. .. inače .. .. može me bilo ko .. pokušati .. uvjeriti da bog ne postoji .. .. da vam iskreno kažem .. volio bi to .. .. pizdarija koja se sa tim jebenim bogom otvara .. enormna je .. .. ali taj bi morao govoriti jasno .. kratko .. i latinicom .. .. ****** .. .. a morao bi imati i odgovore na moja pitanja ..
ajd pitaj, ja cu odgovaram. samo ne mogu da budem promptna, kuvam rucak.

Evo alime...dokaz...nekad...smo...pričali....pre 4 godine i metar vremena.
 
slažem se ali ne samo on no i svi ostali koji nešto STVARNO rade,msm kad mogu degeni što pikaju lopticu preko mrežice da zaradjuju bukvalno 2000000000 puta više što ne bi i ostali,ako već ne istu onda BAR ''samo'' 2000000 puta a ne 2000000000 manju
 

Back
Top