Dilema (problem) oko memorije

El Muerte

Primećen član
Poruka
765
Dobio sam povoljno 2 stapica (512MB+256MB) PQI memorije na 400Mhz.
Ubacim ih stari komp, kad evo problema: ne prepoznaje staru memoriju Kingstona 333Mhz.
Pokusavao sam sve i svasta.Proveravao da li je ubacen dobro stapic, u BIOSU smanjivao radni takt svih memorija na 333Mhz, cak sam menjao raspored stapica na ploci.
Vise ne znam sta da radim. Stalno mi pise da imam 768MB iako imam ubacena 2x 256MB i jedan od 512MB.
Primetio sam na kraju da ovaj Kingstone radi na 2.5V.
Da li je ovo glavni razlog zasto ga komp ne nergistruje? Sta da radim?
nemam mnogo mogucnosti (na mogu da smanjim napon memorija) jer nema te opcije u BIOSU.
Na tom kompu je maticna GIGABYTE KT-400 (GA-7VA).
Kako da uskladim ove prokletinje?
 
Ma rade svi moduli bez problema. Upario sam taj PQI sa mojom memorijom (Kingstone 400mhz) i radi bez problema. A sto se tice ovog na 333Mhz, on je aktivan kada je sam. Mislim da je problem u naponu. ovaj slabiji radi na 2.5V dok ostale memorije koje imam rade na 2.6V.
 
TREBALO BI ali ne radi, to i ja znam. Sve bi trebale raditi na 333mhz. Sto se napona tice, ne postoji mogucnost smanjivanja napona, samo se moze povecati do +0.3v i onda se vrati da default vrednost. Takva je ploca. Povecao sam napon na 2.7v u nadi da ce se ovaj modul na 333Mhz proraditi ali opet nista.
 
Verovatno ti ne radi zato što ploča ne podržava takvu kombinaciju memorijskih modula, i ja sam imao sličan problem 2*256 + 512 nikako nije moglo da radi (iako je sve to zajedno upola od maximalnog rama koji ploča podržava), po dva bilo koja su radilai zajedno, ali sva tri nikako (tj. uvek 'ne vidi' jedan od njih u zavisnosti od rasporeda po slotovima).
Ne verujem da će ti flašovanje BIOS-a pomoći, verovatno arhitektura ploče ne podržava takvu kombinaciju (ovo bi trebalo proveriti u tehničkom uputstvu za ploču).
 

Back
Top