Ma, nije mi ...

teardrop:
...što me lažu, nego što misle da im verujem! Onda ih posmatram, razmišljam kako da im dam do znanja da su se sami upleli u svoje laži i da su provaljeni.
Kako reagujete kad nekog uhvatite u laži, šta kažete?
Uh, zavisi :?
Mislim da u većini slučajeva prećutim i pržim na tihoj vatri... Dok se baš sami ne razotkriju. Onako nevinog izraza i glasa pitam sve detalje, koji pobijaju sve jedan drugi...
Mrzim kad me neko laže; i baš to što kažeš - kad još misli da verujem :roll:
 
pa da ,,ja sam već par puta navela sličan problem u odnosu sa ljudima ,,, mada ovde isključujem partnera ,,,ne bi podnela lažova pored sebe ,,,,

ja ništa ne kažem ,,,ali mi je veoma neprijatno kada nekoga uhvatim u laži ,,,, mada ima i onih kojima dreknem --- tada normalno prekinem kontakt sa takvom osobom ,,,, uglavnom lažu da bi te povredili ili prosto izmišljotina koja nikuda ne vodi ,,,,

a imaaaa ovde lažova i to profesionalnih ,,,što je najgore ...laž ti udje u krv ,,,,pa počneš da lažeš i kada nije potrebno ,,,,, kažu ne graniči se mnogo sa nekom drugom psihičkom bolešću
 
vesicka debelo gresis! muskarci uglavnom lazu da NE bi povredili devojku.....a, kad slazemo to je obicno nesto toliko bez mozga da ni sami ne verujemo u izreceno......a znamo veoma dobro da ni devojke nisu toliko glupe, pa samo izvalimo laz i molimo boga da se ona smiluje :( :( :(
a obicno precutite kada slozimo onu facu :( :cry: :(
 
A jel se ovde važe i muški odgovori?
Kad me slažu, pravim se blesav i mislim da je mene više sramota zbog laži nego onoga ko me laže. Čak mi više odgovara da misle da im verujem, nekako mi se uopšte ne svidja da se zadržavam i čeprkam po nečemu tako lošem.
Ako mi je osoba baš bliska, pre ili kasnije joj u lice kažem da me je slagala, onda kad više ne mogu da izdržim. Ako mi nije bliska, baš me briga, laže samu sebe, mene ne može.
 
g-rock:
vesicka debelo gresis! muskarci uglavnom lazu da NE bi povredili devojku.....a, kad slazemo to je obicno nesto toliko bez mozga da ni sami ne verujemo u izreceno......a znamo veoma dobro da ni devojke nisu toliko glupe, pa samo izvalimo laz i molimo boga da se ona smiluje :( :( :(
a obicno precutite kada slozimo onu facu :( :cry: :(
Pa...jedino sto valja od ovog tvog pisanija je sto priznajes da LAZES....ali bas je -hrabro- to ovde reci.... :?
A vesicka JESTE u pravu....ima bas te dve kategorije...neko slaze da bi nesto postigao....a inace lazove ne podnosim....u musko-zenskom odnosu to je ono sto meni najvise zasmeta....osetim li laz to je ili zesca svadja ili kraj..Najvise sto u jednoj vezi trazim je iskrenost...istina kakva god da je....pa cemo videti sta cemo...a laz...tu vec znam odmah sta cu....okrenem se i idem dalje...taj moje vreme i zivce ne zasluzuje....
Ali ima i ta -druga- kategorija patoloskih lazova...Imam drugaricu sa kojom unapred znam da je 80% onog sto prica laz....ne znam zasto ali stalno laze....cak je mom bratu rekla da je studirala neki levi fax...a isla sa mnom na predavanja i polaganja na skroz drugo mesto....(ne razmislja ni kome sta prica, ni dali ce biti -provaljena-)..ili npr. da je kupila plave...a u stvari kupila crvene carape...
U pocetku sam je podsecala....opominjala... ali ...nemam vise zivaca...slusam je sa 10% slusnog aparata....jer jeste dobar prijatelj...Mislim da je kod nje bas problem psihe....
 
g-rock:
vesicka debelo gresis! muskarci uglavnom lazu da NE bi povredili devojku.....a, kad slazemo to je obicno nesto toliko bez mozga da ni sami ne verujemo u izreceno......a znamo veoma dobro da ni devojke nisu toliko glupe, pa samo izvalimo laz i molimo boga da se ona smiluje :( :( :(
a obicno precutite kada slozimo onu facu :( :cry: :(


napomenula sam da pored sebe nemam lažova ,,, istinu mi sasuje do te mere da me glava zaboli ,,,ali s obzirom da je istina --drago mi je ,,,nek boli ko ga j.,,,,tako da ni ja nemam potrebu da lažem ,,, toliko sam otvorena da se graniči sa bolesnim ,,,,,, ja sam ove temu povezala sa narodom koji me okružuje ;;; kolege ,,, šatro prijateljice ,, i sl .... ovde se može reći da je istina TAMO NEGDE
 
Ja laž prihvatam kao svakodnevicu i ne smeta mi. Ljudi jednostavno ne znaju da žive drugačije.

Čista istina retko može da bude prihvaćena a i u komunikaciji sa ljudima se od nje s razlogom odstupa.
 
antihrista:
ne on nisam spomenula nikoga odredjenog, ali ljudi se zablenu kao volovi na to prosto pitanje.probaj!
Nisam ni ja mislila na nekog posebnog, prosto taj neko kome postaviš takvo pitanje...

I, znam dešavalo se da više ne mogu da poverujem šta je neko u stanju da ispriča i očekuje da ću poverovati... I postavim to pitanje; dobijem :shock: :shock: :shock: Ti STVARNO misliš da ja lažem :shock: Pa se još kao naduri... cccc... Ma, kakavi :roll: a jel' ti STVARNO veruješ da govoriš istinu :shock: :?: :lol:
 
dam do znanja da ne zhelim to da slusham....ako nastavi jednostavno prekinem komunikaciju....odlaskom il nechim tretjim....nema potrebe za "ti lazhesh...ne lazhem....lazhesh....ne lazhem"....
 
teardrop:
...što me lažu, nego što misle da im verujem! Onda ih posmatram, razmišljam kako da im dam do znanja da su se sami upleli u svoje laži i da su provaljeni.
Kako reagujete kad nekog uhvatite u laži, šta kažete?
Kad osetim da me neko maže, prvo pomislim na rečenicu koju si napisala na početku posta. Reagujem krajnje detinjasto, ishitreno i diplomatija mi nije jača strana. Nerviram se što vidim da lik koji me laže misli da može ...neću da prećutim, moram da(nekad suptilnije, a nekad ko kočijaš)mu kažem da vidim šta mi radi...Kad 'oćeš da me slažem, moraš dobro da znaš to da radiš...da si najbolji u svom poslu, he he ...ovo sve važi za ''ljude iz okruženja'' što se tiče muškarca sa kojim sam, kad osetim laž, leti srča na sve strane, tu nisam suptilna nikad, ma dobar je ako sačuva nerazbijenu glavu...eto tako...al' se brzo odljutim... :roll:
 
Nisam primetila me iko meni bitan laze. Ako kojim slučajem ipak laze, onda je to majstorski odrađeno ili pak za neke sitnice i nebitne stvari na koje ne obraćam paznju...

Za one koji mi nisu bitni, ono malo što sam primetila ikada, toliko sam lenja da odreagujem i smatram to najvećim smaranjem - da im dokazujem i stavljam do znanja da lazu. Pa to je meni tako bez svrhe. Išla sam dotle da uzivam puštajući ih da se udubljuju i uzivljavaju u svoju laz... i ništa.. Dve reči - koga briga...
 
teardrop:
...što me lažu, nego što misle da im verujem! Onda ih posmatram, razmišljam kako da im dam do znanja da su se sami upleli u svoje laži i da su provaljeni.
Kako reagujete kad nekog uhvatite u laži, šta kažete?

ništa.
čekam da napravi kardinalnu grešku za koju će da snosi posledice (koje neće doći s moje strane).
Ako me nervira (ili mi bila šta na bilo koji način kvari :twisted: ) onda "pripomognem" malo...u datom momentu :roll:
Jao, zvuči da sam gora nego što jesam. :D
 
Imamo mi jednog lika koji je pukao prvu godinu na medicini a on nam priča kako je upravo dao uslov za treću i niko još uvek ne želi da mu kaže da je odavno provaljen.I da upravo je bio u New Yorku, leteo je avionom sa Stojom, bio na nekom krstarenju...a ovi ga videli kako baca smeće baš u momentu kad bi trebao da pije kaficu na Menhetnu!
Mene to više ne nervira! Jedva čekam da ga sretnem i da čujem šta je radio ovih dana, pa da se malo smejemo!
 
Zavisi od laži.
I zavisi od toga ko me laže.
I zašto me laže.

Uglavnom takve sklanjam od sebe. Što dalje to bolje.
Imam jednu drugaricu koja laže i manipuliše. Meni je dugo bilo žao, imala sam brdo opravdanja,... na kraju mi dodijalo.
Sad je otvoreno izbegavam.
 

Back
Top