shta ne radim kako treba?

Gillette

Zainteresovan član
Poruka
368
Hocu da muziku sa CD-a narezhem na drugi CD.
Muzika nije u mp3 formatu, nego najobichniji audio CD.

Prvi problem koji mi se javio je da ne mogu da sadrzhaj CD-a kopiram na hard.
Onda sam ishao na AudioGraber i prebacio je u mp3.

Upalim Nero, izaberem da zhelim da narzehem Audio CD, Add files,Burn...i sve on to lepo odradi i narezhe,ali kad zavrshim i probam da taj disk chujem na CD pleyer-u..dobijem informaciju No disc (?) kao da nema muzike,i naravno, nishta se i ne chuje.

Zna li neko gde greshim?
Sa filmovima mi je bilo lakshe jer sam mogao da sadrzhaj diska kopiram na hard pre nego ga snimim na drugi DVD. Ovde ne znam gde je problem.
Zahvaljujem unapred.
 
Verovatno da je disk zasticen, tj. da ima Copy Controller, ovo sto si napisao me najvise podseca na to. Ako je disk original, verovatno neke strane izdavacke kuce, trebalo bi da pise negde na omotu da je zasticen... Ali i to se moze resiti, javi se na PP...
 
pazi, najpre ubacim u komp taj CD koji hoću da kopiram.
Pokušam da kopiram muziku na hard (kako bih kasnije narezao) ali neće da se kopira. (Kopira samo ikonice sa nekom smešnom kilobajtažom, lepo vidim to nije to) Nema nikakve zaštite od kopiranja jer je disk inače narezan sa neta i normlano ga slušam na CD plejeru.

Pošto neće da kopira, grebujem ga u mp3 format.
Posle toga, pokušam sa Nerom, (probam Burn Audio CD, Copy data,compilaciju) sačekam da on sve to Burn na CD rewrtable i kao ok.

Izvadim onda disk i ubacim u CD plejer i..ništa.
 
Normalno da su samo ikonice kada izvrsis cisti copy/paste audio diska na hard, jer je kreiran DATA fajl na tom disku upravo zato kako bi se mogao slusati na CD playerima.
Mozes to kopirati preko Copy Disc opcije u NERO-u (naslikana dva CD-a), a mozes prebaciti u neki drugi format mp3,wma,wave itd(tj. snimiti na komp) i preko opcije Audio CD, napraviti isti.
 
Imaš više načina da to uradiš. U Neru imaš opciju Music/Audio CD (staviš audio disk i pratiš uputsva). Takođe brzinu rezanja smanji nemoj na maksimum.Možeš da snimaš i u opciji Data disc Takođe ne snimaj na RW diskove jer ih pojedini plejeri ne prepoznaju. Isto tako u Windows Media Playeru 10 imaš opciju Ripp gde možeš da grebuješ muziku i opciju Burn gde odmah režeš. :wink:
 
Upalim Nero, izaberem da zhelim da narzehem Audio CD, Add files,Burn...i sve on to lepo odradi i narezhe,ali kad zavrshim i probam da taj disk chujem na CD pleyer-u..dobijem informaciju No disc (?) kao da nema muzike,i naravno, nishta se i ne chuje.

Nemoj rezati AUDIO CD nego DATA CD ako si grebovao u mp3
 

Back
Top