Ako neko može da mi pomogne

Poruka
9.881
Stade mi mašina za veš! :cry: Elektrika/elektronika je definitivno u pitanju, jer nema 'struje' (usred pranja! :x ), ali problem je što je to Philips-ov model. PhilcoMistral VD 804X.
A fabrika je pravila samo jednom veš-mašine, i samo tu jednu seriju. :?
Može li neko da mi preporuči nekog majstora, znači ne mora klasičan veš-mašina-majstor, već pre neki pouzdani električar? Za nju ionako nema delova ovde, provereno, jer nikad nije ni prodavana u Srbiji, tj. Beogradu, tj. nema tih veš-mašinskih delova, ali se nadam, da ti stabilizatori, kondenzatori, kakogod već da se zovu nisu valjda baš toliko isključivo tipični, pa da ne mogu da se zamene, ako, najverovatnije, to bude potrebno.
Pomagajte, šta ću bez mašine po ovoj vrućini!?
Philipsov servis veš-mašina ovde ne postoji, a ni majstori s kojima sam imala iskustva neće da popravljaju model koji vide prvi put u životu.
Kuku!
13.gif
 
pitanja :

1. da li ima napona u utičnici ?

2. da li su dobro zatvorena vrata od mašine ?

3. da li je dobro zatvorena posuda za prašak ?

i ne brini , obično se takav kvar svede na zamenu prekidača na vratima ili RSO filtera .
 
vd:
pitanja :

1. da li ima napona u utičnici ?

2. da li su dobro zatvorena vrata od mašine ?

3. da li je dobro zatvorena posuda za prašak ?

i ne brini , obično se takav kvar svede na zamenu prekidača na vratima ili RSO filtera .

1.Da
2.Da
3.Da
Nije prekidač na vratima. Šta je to RSO filter?

Mašina mi je već neko vreme 'gubila kontakt' na tipci za uključivanje (u struju). Samo bih par puta pritisnula nanovo, i OK, profunkcionisala bi. A majstori neće da dođu da pogledaju čim čuju koji je model u pitanju.
Kada se skine 'poklopac' odozgo, naoko sve deluje u redu. Koja šuma kablova unutra! :( Ali i dalje ne reaguje.
 
Jos jedan dokaz da je Philips tesko sranye. Ja sam odavno cvrsto resila da nikade vise ne kupim nista Philipsovo.

Ja imam nekog majstora koji mi je do sada vrsio neke sitnije popravke u kuci, izmedju ostalog popravljao mi je i ves masinu, sve je odradio ok.
Ako ne nadjes neko resenje ja mogu da ti ostavim broj fona, mada ne mogu da stavim ruku u vatru za njega, ni na bilo koji nacin da garantujem da je stoprocentno pouzdan-mogu samo da kazem da je meni sve odradio ok i da me nije odrao. I da mi je zaprljao kupatilo par puta najstrasnije. ;)
Evo mu vizitke, pise bojleri-sporeti-ves masine. :)
 
RSO filter je naprava za poništavanje radio frekventnih smetnji iz električnih uređaja i bio je obavezan na prostoru bivše SFRJ ...
valjkastog je oblika , obložen plastikom ili aluminijumom sa pet priključaka ...
relativno često ume da pukne i prekine napajanje ...
ali ovaj opis tebi sigurno nije od koristi a majstor to ionako zna ... :wink:
po tvom opisu ipak je izgleda u kvaru glavni prekidač ...
znači ništa strašno i nerešivo ( skupo ) .
 
S_K_V_O, hvala ti veliko! :D
Majstor koga si mi preporučila nije, takođe, hteo da 'otvara mašinu koja je ovde nepoznata', ali mi je zato preporučio kolegu, elektroničara - 'on radi i mašine sa integrisanim pločama, zna i šta je čip' (njegove reči). :wink: Jako je fini, dao mi telefon od kolege, ja nazvala, i čovek mi dolazi sutra. :D
Lakše se diše... :P
 
Fala Vi draga zainteresovana na totemu, nadam se da se za masinu zaista moze reci "ala ga je opravio, svaka mu cast" ;) i da nece doci do situacije "drzi vodu dok majstori odu". :lol:
Ako bude nekih problema samo ti meni javi, ima da vratim totem i odma' utepam cika Dragoslava. ;)

E da :arrow: molim, i drugi put. ;)
 

Back
Top