Ако дете пропуши?

Vexy

Buduća legenda
Poruka
34.322
Шта бисте урадили да откријете да је ваше чедо пропушило цигарете?
било да га видите са цигаром у руци
или да откријете у ранцу паклу
или дачујете од неког?
 
Шта бисте урадили да откријете да је ваше чедо пропушило цигарете?
било да га видите са цигаром у руци
или да откријете у ранцу паклу
или дачујете од неког?

Nista, mislim da je to njegova odluka! Samo kao roditelj treba dete uvek informistati o posledicama!
 
Зависи колико је дете.
Али, генерално, не бих се радовала. Пушач сам, нисам им могла забранити, али сам увек говорила да не бих волела да они пуше. До сад нису пропушили, а сад мислим да ни неће.
 
Мени би било жао,мада бих ја могао да дам одговор из дечјег угла,јер још увек спадам у ту старосну доб.

Моја мама пуши,тата је престао за време бомбардовања. Мени су причали да би било без везе да кренем са цигаретама,јер су велики атак на моје здравље и уопште на буџет.

Да се не лажемо,пробао сам,пушио неко време,наравно они су за то знали,и било им је криво,и када сам пушио у њиховом присуству,као да слу по инерцији слагали неке тужне изразе лица,и то је био један од разлога да прекинем са пурњањем. И много ми је боље,ем имам више новца,ем не угрожавам толико своје здравље,ем се они не секирају,што ми је примарно. :)
 
Шта бисте урадили да откријете да је ваше чедо пропушило цигарете?
било да га видите са цигаром у руци
или да откријете у ранцу паклу
или дачујете од неког?

Bolje sa cigaretom nego sa dzointom :lol:

Ja sam nepusac, ali ako ono hoce neka mu. I naravno za to zadovoljstvo neka placa od svog dzeparca. Plus da pusi van kuce.

Mada koliko sam primetila, deca u osnovnoj vise puse da bi probala i bila u trendu nego sto im je zaista do pusenja i velika vecina njih ostavi cigare kasnije.
 
То што си навео је филм, a ово друго што си написао је потпуно нетачно. Човек од малих ногу, на неким тривијалним примерима може да уочи шта је по њега лоше и опасно и да се склања од таквих ствари. Као што рекох, разговором и добром вољом можеш да успеш, сем ако наравно, не идемо из крајности у крајност, јер се свашта може крити иза " позадине " .
 
Ako tinejdzeru uspes da objasnis zasto ne treba da pusi, uspeces da ga ubedis u bilo sta.

To znaci da imas veci uticaj od drustva.
To znaci da si stekao autoritet veci od autoriteta gomile.
To znaci da si dobar roditelj.
Ako si uz to i pametan da izbegnes buntovnicku fazu, uspeh je neizbezan.

А какав би по Теби требао да буде добар родитељ? Логично и нормално да ће имати већи утицај на своје дете од друштва. Ту већина људи и греши... По мени ће више успеха у односу са дететом имати родитељи који успоставе пријатељски однос са њим, него неки строго ауторитативан однос. У првом односу ћеш бити са дететом и пријатељ и родитељ, и оно ће ти моћи рећи сваки пут шта га мучи, и шта му стоји на души, без бојазни да ће добити по носу због нечега што јесте(није) урадио (опет напомињем, причам о неким "нормалним" случајевима), док ће у другом случају дете увек ћутати, неће те моћи гледати и као пријатеља, већ као ауторитет, и уколико се такав однос успостави, консеквенције ће бити огромне, и само ће их дете сносити.
 
Odlican post, i tacan.

Osim izjave da roditelj ima veci uticaj od drustva. Roditelj mora da se izbori za svoj uticaj. Prijateljstvo je dobar metod.
Tinejdzer provodi najmanje desetak sati dnevno sa drustvom. U skoli, na fejsu, napolju...
A sa roditeljima manje od deset sati nedeljno .
Neravnopravna borba.
 
ništa, imam decu koja su od mene zrelija i bolja u tom, a i u svakom drugom smislu i hvala bogu na tome.kako, pojma nemam:lol:. valjda sam ih vaspitala vodeći se nekim suprotnim pravcem od onoga kako su mene moji, tako da bih na ovu temu mogla da odgovorim iz pozicije bivšeg deteta koje je bilo uhvaćeno sa cigaretama i dobilo šamarčinu od koje mislim da mi i dan danas povremeno zazvoni u levom uvetu:lol:
i nisam prestala, naravno, dok sama nisam odlučila da to nije dobro za mene.
 
To bi bio problem da dete ne sme da pusi u kuci...tj.- da je roditelju kaze: ok sto pusi-tvoj izbor.. ali ne u svojoj kuci ;)

Mislim da bi to samo guralo dete da manje vremena provodi kod kuce- a vise... ko zna gde.
Kada su tinejdzeri u pitanju,to moze da bude jako opasno :(

A i naravno da ce gledati da potrazi svoj dom negde drugde.

U stvari- to daje dvostruku poruku - i ok je i nije ok :lol:

- - - - - - - - - -

I da- ako neko od roditelja pusi - i dete propusi ..... to je izgubljen slucaj da ga neko u porodici popravlja :rumenko:
 
To bi bio problem da dete ne sme da pusi u kuci...tj.- da je roditelju kaze: ok sto pusi-tvoj izbor.. ali ne u svojoj kuci ;)

Mislim da bi to samo guralo dete da manje vremena provodi kod kuce- a vise... ko zna gde.
Kada su tinejdzeri u pitanju,to moze da bude jako opasno :(

A i naravno da ce gledati da potrazi svoj dom negde drugde.

U stvari- to daje dvostruku poruku - i ok je i nije ok :lol:

- - - - - - - - - -

I da- ako neko od roditelja pusi - i dete propusi ..... to je izgubljen slucaj da ga neko u porodici popravlja :rumenko:

Pa jbg, ako je nepusacki stan i samo on pusi na gajbi, mora valjda on nama da se prilagodjava a ne mi njemu. :think:
 

Back
Top