svetinje sv.Save pod okupacijom ekumenista

e zilote... kako to da razgovarash sa ovim SPCovcima, zar neznash da je sveti sinod pre mnogo vremena potpiso ekumenski protokol. imaju neki date sa papom, luterancima, kalvinistima i starim katolicima u Nishu ovih godina zar ne. 2013 ako se nevaram... a da i sa svim sestrinskim crkvama, gde se tvoja ne broji...

a da, posto se tema o makedoniji otegla... a opet licemeje SPCa, shta bi s onih par zilotskih sestrinstava i bratstva po srbiji, oni iz chachka, frushke gore i mislim da je okolina kragujevca u pitanju. bash im je bilo prijatno po srbiji tih dana.

zanimljivi linkovi za zaboravne...

http://www.kurir-info.co.yu/Arhiva/2004/mart/01/V-18-29022004.shtml

http://www.danas.co.yu/20050217/terazije1.html
 
Ма уреду је crow, није ни упућено теби, него овом Бл и осталима.
Уосталом, можда другачије гледамо на форумске послове.
По мени је најбитније на политичком форуму:
1) Да се пљује по Америци и западним вредностима
2) Да се "релативизују" српски злочини, односно да побијемо тезу реформских телетабиса да је оно у Хагу "једина релевантна истина".

У том смислу покренуо сам офанзиву на једном другом форуму. Мислио сам да копирам одатле ствари овде, што ми уопште није проблем, али ако то пролази без одјека, онда нећу...
Али стварно мислим да би пред 10-ту годишњицу највећег страдања Срба у 90-им година прошлог века могло да се поведе рачуна о извлачењу одговарајућих закључака (рецимо у вези са актуелним глобалним кретањима).
 
Ко је увидео, да у своме ништавилу не може ништа без Божије помоћи, тај добро зида први спрат рајске пирамиде. Без мене не можете чинити ништа, рекао је Бог.

На сваком кораку, од јутра до ноћи разуман човек сазнаје истинитост ових речи. И једино то сазнање чини га великим пред Богом.
 
Бл:
Ко је увидео, да у своме ништавилу не може ништа без Божије помоћи, тај добро зида први спрат рајске пирамиде. Без мене не можете чинити ништа, рекао је Бог.

На сваком кораку, од јутра до ноћи разуман човек сазнаје истинитост ових речи. И једино то сазнање чини га великим пред Богом.
Lepo si ovo rekao.
 
King 7:
Бл:
Ко је увидео, да у своме ништавилу не може ништа без Божије помоћи, тај добро зида први спрат рајске пирамиде. Без мене не можете чинити ништа, рекао је Бог.

На сваком кораку, од јутра до ноћи разуман човек сазнаје истинитост ових речи. И једино то сазнање чини га великим пред Богом.
Lepo si ovo rekao.

Нажалост нисам ја толико духовно одрастао, Ово су речи Св. Владике Николаја
 
Бл:
King 7:
Бл:
Ко је увидео, да у своме ништавилу не може ништа без Божије помоћи, тај добро зида први спрат рајске пирамиде. Без мене не можете чинити ништа, рекао је Бог.

На сваком кораку, од јутра до ноћи разуман човек сазнаје истинитост ових речи. И једино то сазнање чини га великим пред Богом.
Lepo si ovo rekao.

Нажалост нисам ја толико духовно одрастао, Ово су речи Св. Владике Николаја
Dobro je kako god bilo.
 
King 7:
Бл:
King 7:
Бл:
Ко је увидео, да у своме ништавилу не може ништа без Божије помоћи, тај добро зида први спрат рајске пирамиде. Без мене не можете чинити ништа, рекао је Бог.

На сваком кораку, од јутра до ноћи разуман човек сазнаје истинитост ових речи. И једино то сазнање чини га великим пред Богом.
Lepo si ovo rekao.

Нажалост нисам ја толико духовно одрастао, Ово су речи Св. Владике Николаја
Dobro je kako god bilo.

Добар БОГ што нас држи на земљи

Духовне беседе и поуке старца Антонија (ПРЕВЕДЕНО СА РУСКОГ)

Како се спасти.
Владикино наређење је захтевало одлазак из града. За један дан ми то није успело, па сам морао и другог дана да путујем. А затим - писање извештаја и опет одлазак код владике. Једном речју, ујутру трећег дана сам најмање од свега желео да седнем у аутомобил и да недге путујем, па чак и код оца Антонија. Смислио сам већ и разлог како да се оправдам пред њим, али ми из главе нису излазиле речи: “Не одлази долазак на дуже!” Добро, отићићу.
Жена која ме је дочекала је била очигледно узбуђена. На моје немо питање очима је одговорила: “Отац је изнемогао, али Вас чека”. О Господе како сам ја још могао и да сумњам да ли да путујем или не!
Старац је једва могао да се мало придигне. Притом му је лице било задивљујуће спокојно и благо.
“Слусај оче шта ћу ти рећи. Ти ћеш обавезно нешто писати о мени грешном. Због тога и разговарам са тобом. То ће се десити пре или касније, и нема ни говора о промени имена и месту сахране. Ја сам већ одредио где да се ископа гроб”.
“Оче, - почео сам, - рано је да о томе причате...”
“Оче Александре не губи време јер ми је и тако мало остало. Слушај и памти, можда ће нешто вредети за спасење.
Уочи антихристовог доласка ће настати хаос у скоро свим земљама. У процвату ће бити оне које на основу исповедане религије чекају долазак лажног месије. То су пре свега Јевреји и муслимани. За њима долазе они протестанти, који одрићући Божанство Господа нашега Исуса Христа, проповедају царство Божије на земљи. Њихов утицај се и данас види, а надаље ће бити још и јачи. За њих је сада најважније да завладају земљом. Све ће се тајно куповати - и шуме, и поља, и реке. Сибир ће доћи у руке Кинезима, а можда ће узети и још несто више”.
“Па где је онда боље спашавати се?” - прекинуо сам старца. “А где Господ укаже. Важно је спашавати се а не само водити разговоре о спасењу. Суштина антихристових “чуда” ће бити у њиховом саблазњивом карактеру. То јест он ће привлачити људе тим лазним чудима. Зато је грех и смртно опасно чак и гледати их. Треба се скривати и скретати поглед. Али ни то још није све. Смисао његовог доласка је тобоже апсолутна правда. Спаситељ је дошао, али не у Своје Име већ у Име Оца - и нису Га примили, већ и висе од тога - распели су Га. И данас Га руже и распињу, одричући Његово Божанство и изврчући Његово учење. А антихрист ће доћи - не бог, али као бог, и њега ће примити, признајући га за бога због његових лажних чуда, саблажњивих дела то јест због тога што ће то људима бити пријатно и занимљиво. Зато је и речено да се неће оправдати нико жив - нико неће имати оправдања. То сада говоре псеудоучитељи. Тада када њихова дела и речи прођу проверу Истине, биће очигледна сва лажљивост. Али ће антихриста примити у сваком храму на земљи и клањаће му се као богу. Размисли, оче часни, неће он себе објавити за бога, већ ће саблазним чудима учнити то да му се поклањају као богу! Ето шта је страшно, ето у ћему је одсуство најмањег повода за оправдање! А ко ће га примити - људи, за које се сад Јеванђеље завршава Тајном вечером. Они су глуви за Голготу. Крсна Страдања су за Њега, и то се све десава тамо у Јерусалиму, пре две хиљаде година.
Знаш, када нас је ЦК хватала, ми смо били као овце, нећу да кажем јагањци, да се чак и тако не би упоређивао са Спаситељем. Ми смо мирно ишли на кланицу, и просто је тешко било замислити да постоји такво беззакоње. А већ смо знали ко су они. Колико има само пророчанстава стараца о тим временима, о власти служитеља таме. Али смо седели и чекали ко је на реду. Многи су упали у те ласкаве клопке. Како су велики и умни били и архиепископ Иларион, мој учитељ, и митрополит Сергеј, и многи други. Али су грешили у томе сматрајући да се са злим дусима и њиховим слугама може договорити. Мислили су да ако сачувају спољашност, да ће унутрашњост остати сама по себи. Али не, само је то постало очигледно много касније. Таква је ситуација и данас, само ће касније бити много очигледнија.
“Опростите оче Антоније, а како тумачите апостолове речи о власти и подчињавању њој?” - опет сам га прекинуо.
“Иииих, душа моја,- рекао је старац, - а није ли Апостол Петар безао из Рима када га је Спаситељ срео? А нису ли тог истог Апостола Павла спасли спуштајуци котарицу уза зид? При чему се овде ради о прихватању реалности и супротстављању сатанизму? Шта да ти наводим примере - узми само великомученицу Екатерину, или великомученика Георгија. Потчињавање је могуче само у делима која се односе на светску власт - обављати своје дужности, и не организовати оружане буне. Браћа Макавеји су - добар пример примене силе против оних који хуле на Бога и Божије. Ако пођеш путем глупог смирења, онда чеш да почнеш да постављаш питања и о прослављању међу светима и Александра Невског, победоносца, и Димитрија, који је погубио нечасне Татаре на Куликовом пољу. Питање за питањем, а Господ их је прославио! Ја се када чујем тако “блажена” питања сетим житија светог Василија Великог и преподобног Јова, Почајевског чудотворца. Како је било страшно време у које их је Господ ставио и у коме су живели, и зар се свети Василије није молио за погибију цара Јулијана, ја видим да хоћес да кажес да је Јулијан тобоже био одступник, али цар и то законити, примети то! И зар Господ није потврдио правилан приступ светог Василија - Јулијан је погинуо али не од земаљског оружја, већ је био поражен копљем небеског војника. А преп. Јов, да ли је он ишао на преговоре са Пољацима? Не, он се с њима и са њховим присталицама борио на све могуће начине, тако да се и праведник тешко могао спасити! А ти - власт! Божије дело треба разумно творити. Када би у односима власт-начелник - потчињени било присутно толико свевласће једног и дубоко смирење другог, онда не би било потребе ни за Саборност Цркве. А да нема Саборности, не би остала ни Православна Црква - јер би једини чувари истине били појединци, истовремено као више свештенство - јеретици?! Ста још рећи о светској власти - митрополит Филип и патријарх Никон су светли примери за то. И ти праведници који су жудели за истином су прослављени међу светима: Св.Василије Велики, Св.Григорије Богослов, преп.Максим Исповедник, преп.Јосиф Волоцки. Али овде треба запамтити и то да су Свети Оци борећи се за чистоту вере и сами били ревносни испуниоци Божијих заповести.
Смирено потчињавање свакој власти је могуће онда када се не прекршује живот по Речи. Јер на путу исповедништва, ако је и негде посут рузама, ће се после “Осана...” чути “Распни, распни га”. То неугодност ће и бити повод за самооправдање и прихватање антихриста - знање постоји, а разум се брише гресима. Ако је тобоже свака власт од Бога онда значи, говориће се, да се и антихристу треба подчинити. А томе ће још додавати да је све воља Божија! Зато се и каже да ће се нечастиви зацарити у сваком храму не спомињући ни реч о томе ко је пре њега ту служио. Сети се примера великог старца Саровског чудотворца, колико је он имао икона - једну, књига - десетак, и стекао је велику славу и то не од људи, већ од Бога. Данас сви у кућама имају пуно икона, полице су пуне књига, али нема разумног духовног делања! Сви слушају али мало ко оче разуме!”
“Још ти једном кажем, не разговори о спасењу, већ спасоносна дела су та која су потребна и сада и тада, несто касније. Време за оправдавање је прошло, ако га је икад и било. Све треба да буде потчињено само спасењу. Господ је дао и мирно време и за стицање разума, и за слушање Божије Речи, и што је најважније да се стиче Божија Благодат пред предстојећим страсним годинама! Неко ће искористити ово време на добро, а неко за задовољење својих похота. Како је и речено, онај који има њему ће се додати, а онај који нема - од њега ће се одузети. Стражи!”
На томе се и завршио наш разговор. Старца сам посетио још неколико пута. Он ме је поучавао са љубављу, много ми је причао о свом детињству, али је то све било приватно то јест тицало се мене и моје породице. Он се више није дотицао општих питања спасења у последња времена.
 

Back
Top