ZUBI I NJIHOVO PRANJE
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: ZUBI I NJIHOVO PRANJE

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano ZUBI I NJIHOVO PRANJE

Pozdrav svima.Htio sam da vas pitam nešto u vezi sa zubima i njihovim pranjem.Da li je ispravno prati zube poslije svakog jela, pošto mi neki govore da se tima skida zubna gleđ. Ja u to ne vjerujem, pošto je zubna gleđ najtvrđa supstanca nakon dijamanta. Šta vi kažete?

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    119

Podrazumevano

Dobar dan. Imate odgovore na Vase pitanje pod temom 'Za stomatologa' nesto nize. Koristite pretrazivace, nema potrebe za otvaranjem novih tema sa istim ili slicnim sadrzajem. Srdacan pozdrav.

Aktivan član indigo (avatar)
    Učlanjen
    03.04.2005.
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano Re: ZUBI I NJIHOVO PRANJE

Citat Original postavio Slavik
    Pozdrav svima.Htio sam da vas pitam nešto u vezi sa zubima i njihovim pranjem.Da li je ispravno prati zube poslije svakog jela, pošto mi neki govore da se tima skida zubna gleđ. Ja u to ne vjerujem, pošto je zubna gleđ najtvrđa supstanca nakon dijamanta. Šta vi kažete?
    osim onoga svega sto pise nize, nepravilnom tehnikom pranja zuba, energicnim horizontalnim ribanjem, tvrdom cetkicom pogotovo, se itekako ostecuje zubna gledj, cak do te mere da deluje kao da je "kriska" izvadjena iz gledji u predelu uz desni. pravilnom tehnikom, sa dobrim izborom cetkice, mozete prati zube i 20 puta dnevno .

svako dobro .

Aktivan član indigo (avatar)
    Učlanjen
    03.04.2005.
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano

Citat Original postavio gurmanci
    Da li se zubnim koncem ostecuje zub uz desni. Stalno imam osecaj da negde gresim sa upotrebom konca koji se cesto uaglavljuje izmedju zuba. Da li je vazno koji konac koristimo? Da li je bolji floss ili tape? Uh koliko pitanja...Koje cetkice, paste i konce preporucujete?
    hmm... gurmanci,
    ovde moze da bude u pitanju pogresan izbor konca, ali je cesce u pitanju da konac zapinje za - "nesto".
    to nesto moze biti ivica neodgovarajuce plombe, koja strci, moze biti malko kamenca ili konkremenata ispod desni, moze biti neki novi mali karijes koji se spolja i ne vidi, a ispod kontaktne tacke. dakle, ovde pomaze samo pazljiv stomatoloski pregled, eventualno sa ponekim RTG snimkom ciljanog podrucja.
    ne mogu da vam preporucim neki odredjeni konac, znate. to zavisi od toga koliko su "tesno" zubi "sastavljeni", i koliki je taj trouglasti prostor uz desni, izmedju dva zuba.
    ako je skroz "tesno", i malo mesta, koristi se samo konac, najbolje iz vise vlakana, navosten, sada ih ima i sa fluorom, sa mirisom mentola i slicno. ako je prostor malko veci, postoji konac koji u jednom delu ima kao malenu navlakicu od "sundjera", kao da je na konac navucen jedan "sundjerasti" cilindar malog promera. kod vecih zazora, koriste se "curaprox" cetkice (malko nalik na cetku za flase ), pogledajte ovde:

http://www.zahnbuerste.de/zahnbuerste2003/catalog/popup_image.php?pID=97

uvek se preporucuje pasta za zube koja sadrzi organski vezan fluor, dakle - da na kutijici pise npr. amin-fluorid ("elmex", recimo), a ne Na-fluorid. paste sa abrazivnim delovanjem ("denivit", recimo, kod nas) se ne preporucuju cesce od jednom nedeljno.

svako dobro

Slične teme

1. Nemanjici i prilike u njihovo doba
    Autor crni lepotan u forumu Istorija
    Odgovora: 189
    Poslednja poruka: 28.11.2008., 10:02
  2. Antihristi u SPC i njihovo ruganje Hristu
    Autor Vidusa u forumu Zanimljivosti
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 03.01.2008., 04:36
  3. Nekretnine i njihovo terapijsko delovanje
    Autor elektroda u forumu Ljubav i seks