Agatha Christie
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 77

Tema: Agatha Christie

Ofelija
    Guest

Podrazumevano Agatha Christie

Obozavam je ??? Mislim da je milion puta bolja od Sir Arthur Connan Doyla, koji je uvijek malo podosadan....

Guest

Podrazumevano

obozavam njene knjige!zena je fenomenalno pisala i mislim da niko nije bolji od nje u pisanju takvih knjiga.najbolje su "ubistvo na nilu" i "ubistvo u orjent_ekspresu"

sandrine
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio Anonymous
    obozavam njene knjige!zena je fenomenalno pisala i mislim da niko nije bolji od nje u pisanju takvih knjiga.najbolje su "ubistvo na nilu" i "ubistvo u orjent_ekspresu"

Slazem se!

MIMA
    Guest

Podrazumevano Re: Agatha Christie

JA JE ISTO OBOZAVAM. PRVA NjENA KNjIGA KOJU SAM PROCITALA JE "ABC UBISTVA" I ODUSEVILA ME JE , KAO I NjENA SVAKA DRUGA KNjIGA KOJU SAM KASNIJE PROCITALA

lulu
    Guest

Podrazumevano

Kakvu mastu je imala ta zena!Potpuno me odusevljava,procitala sam preko 30 njenih naslova.Stvarno je super um.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.05.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano

A procitajte njenu "Kod belog konja"! Zaplet fenomenalan! Nikad ne biste pogodili ubicu...

Citat Original postavio Ofelija
    Obozavam je ??? Mislim da je milion puta bolja od Sir Arthur Connan Doyla, koji je uvijek malo podosadan....
    pa sta je ovo?!
    odjednom svi postuju moje postove?

sto nisi malo prelistala, ja sam imao post o agati

Primećen član
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

agatica je OK, ja je volim, moja omiljena je ubistvo u mesopotamiji, mada sam stvarno dosta citala od nje...
    mada je meni conan doyle prva "detektivska" ljubav i uvek ce ostati...

Poznat Neva (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    120

Podrazumevano

Ja se divim njenom mozgu i pameti, koji je uspeo to sve da napise, da proprati te dogadjaje! Kako li se ona nije zbunila dok je pisala, pa negde omanula?
    Ali, verovatno se u tome i ogleda njena genijalnost u pisanju romana ovakve sadrzine!

Obećava freez (avatar)
    Učlanjen
    05.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano

Dobra je ona ali Holms je Holms :wink:

Veoma poznat
    Učlanjen
    03.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citao sam u novinama, ne mogu da se setim kojim, da se u jednoj bolnici dogodilo da su doveli devojcicu kojoj je pocela da opada kosa, da je izbijaju cudne fleke i sl siptomi. Doktori isu imali pojma sta je, cak su pomislili da se radi o nekoj novoj bolesti. Medjutim, jedna bolnicarka koja je tu radila setila se da je u jednoj od knjiga Agate Kristi procitala koji su siptomi trovanja talijumom i tio saopstila lekarima. za nekoliko dana devojcica je otpustena iy bolnice ziva i zdrava.

Sve ovo govori koliko je Agata bila pametna i obrazovana.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    08.12.2003.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Zena je bila fenomenalna!Koji je to um...Obrazovana,informisana o svemu in svacemu(to me najvishe odushevljava).Ako niste procitali "Deset malih crnaca",odmah ispravite greshku!
    pOz 8)

Elita sofffy (avatar)
    Učlanjen
    18.03.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    531

Podrazumevano

moja omiljena je bija baja buf i ko je ubio roberta ackroyda

Primećen član Larra (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2005.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Genije!!! Obozavam je i imam oko 20 njenih knjiga, na 4 jezika, i nikad dosta!!! Preporucujem vam i manje poznate: Murder is easy, The crooked house,(jedna je skoro izasla uz Politiku)Nemesis, (nje ne znam da li ima u prevodu, malo je duza, jedna od njenih poslednjih, ali je super!)ma sve su dobre!!! Jedino ne volim Zavesu
    Ono sto mi se posebno svidja je atmosfera u njenim knjigama, uvek se 100% uzivim, fenomenalne su!

Početnik
    Učlanjen
    27.07.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

I ja mislim da je odlican pisac.Najbolja njena knjiga mi je Ubistvo u Orijent ekspresu,ali mi se jako svidja i Karipska misterija, sve je isto samo je u pianju Egipat 3000-4000 g.pre.n.e.? je l citao neko? Kako vam se svidja?

Obećava Napoleonka (avatar)
    Učlanjen
    15.06.2005.
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano

Zeni svaka chast.prvu knjigu koju sam prochitala bila je Tajna 7 satova i extra je...Ja nisam uspela da pogodim ubicu u Deset malih crnaca.
    E da jedina ochajna i uzasno glupa je Tajanstveni gospodin Kvin,shit!!!

Primećen član
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

meni je tajanstveni gospodin kvion super, procitala sam je par puta, mada je nisam bas odma ukapirala...
    meni je glupa samo zavesa, al dobro...

Početnik Angelique (avatar)
    Učlanjen
    08.01.2005.
    Reputaciona moć
    0

Pozdrav svima. Nije me dugo bilo na vasem forumu jer ne mogu ni sa svojim da se izborim kako treba ali nadam se da redovno obilazite jedini domaci sajt o Agati Kristi
    http://www.agathachristie.bravehost.com

Javljam se da vam ostavim jednu HITNU poruku

Naime, na Poirot forumu (www.tv.com) postavljena je vest da je A&E (USA) kompanija koja je glavni sponzor britanskih TV filmova odustala od finansiranja serije "Poirot" tako da je doveden u pitanje nastavak snimanja preostalih 12 filmova. Da vas podsetimo rec je o filmovima: Velika cetvroka, Ubistvo u Orijent Ekspresu, Tragedija u tri cina, Sastanak sa smrcu, Gospodja MekGinti je mrtva, Vasar zlocina, Macka medju golubovima, Dodilo se na dan Svih Svetih, Casovnici, Treca Devojka, Slonovi pamte i Zavesa. Autor te teme je kontaktirao moderatora foruma na zvanicnom sajtu Agate Kristi da proveri tu informaciju. On je sa svoje strane kontaktirao kompaniju Chorion koja je vlasnik autorskih prava za Agatina izdanja i od njih dobio sledeci odgovor koji vam prenosim u originalu: "The producers and David would like to continue the series but it is a very difficult TV environment at the moment. Any help and support that you can give to help us in our endeavours will be much appreciated."

Tim povodom otvorena stranica za prikupljanje potpisa - peticija - koja ce biti prosledjena Granadi koja nastavlja rad na 4 nova Miss Marple filma, da pronadju nacin i nastave sa snimanjem serijala Porot koji je mnogo gledaniji sirom sveta. Peticiju mozete naci i potpisati je na adresi:

Hercule Poirot TV series must continue
    Petition to Granada - The London Television Centre,
    Upper Ground, London SE1 9LT United Kingdom

http://www.petitiononline.com/Poirot06/petition.html

U sledecim komentarima na tim i nekim drugim forumima doslo se do saznanja da su kao razlozi ovakvog stava navedeni preveliki troskovi snimanja na autenticnim lokacijama, kao i podatak da ce se nastaviti sa snimanjem filmova sa Miss Marple jer su oni daleko isplativiji (obzirom da stara gospodjica retko napusta svoje seoce) za razliku od Poirota koji je poznat kao svetski putnik). Kako je jedna clanica nase Citaonice - Kluba ljubitelja knjiga Agate Kristi (http://www.freeyabb.com/phpbb/citaonica-portal.html)
    danas ostavila poruku na tu temu da je do sada je za nekoliko dana vec prikupljeno preko 1000 potpisa ali i da ne zna dokle akcija traje - zato vas pozivam da pozurite. Mozete se upisati onoliko puta koliko e-mail adresa imate. Ne znam ni koliko ovakve akcije mogu imati uspeha, ali mozda vredi pokusati, osim ako nije u pitanju marketinski trik ali mozda ako nista budemo imali subjektivni osecaj da smo bas mi nasim potpisima doprineli nastavku serije... Zato pozurite da spasimo Poaroa...)

Početnik senorita (avatar)
    Učlanjen
    10.08.2006.
    Reputaciona moć
    0

Uh...Agatu sam gutala...,skoro sam procitala "Macka medju golubovima",nije mi neka u odnosu na one kakve sam pre citala.Po meni je najbolja "Deset malih crnaca"...

Elita Prisoner (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    15
    Reputaciona moć
    260

Da, žena je bila genijalac. Zanima me da li je neko od vas možda pročitao:
    "Divov hleb", "Ruža i tisa", "Breme", "Nezavršeni portret", "Kćerina kćer" i "Odsutan u proleće".
    Ako jeste, da li možda znate koji je naš izdavač ovo objavio.
    Kažu da su ovo ljubavni romani, neka drugačija Agata od one koju poznajemo.

Iskusan
    Učlanjen
    26.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

ja sam citala nezavrsen portret - dosadno u poredjenju sa krimicima - ne secam se, mozda neki trash izdavac, jer su korice bile katastrofa

Elita Prisoner (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    15
    Reputaciona moć
    260

Dosadno ? A, jel ljubavni ?

Primećen član ofelija (avatar)
    Učlanjen
    19.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

ofelija je zapocela ovu temu???hm..malo sam zbunjena
    sve u svemu agata je dobar pisac u svojoj kategoriji

Veoma poznat topmodelsica (avatar)
    Učlanjen
    08.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    184

Agathu sam chitala u osnovnoj shkoli.Kad pochnesh da reshvash njene sluchajeve pre kraja i pre detektiva, onda rachunaj da si zavrshio detektevski kurs.Dobre su joj klnjige i chitaju se brzo, sve u svemu, odlichne su joj knjige.

Obećava
    Učlanjen
    21.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    42

Citat Original postavio Napoleonka
    Zeni svaka chast.prvu knjigu koju sam prochitala bila je Tajna 7 satova i extra je...Ja nisam uspela da pogodim ubicu u Deset malih crnaca.
    E da jedina ochajna i uzasno glupa je Tajanstveni gospodin Kvin,shit!!!
    I meni je prva knjiga koju sam procitala tajna sedam satova.Neslazem se po pitanju knjige
    Misteriozni gospodin Kvin jer smatram da je dobra.Posto se radi o manjim pricama koje su isto tako super.

Slične teme

1. Agatha Christie - Murder on the orient express
    Autor Saniyela u forumu Video igre
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 07.08.2008., 18:27

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •