Pub "Tinejdžeri" vol 4

pijuni%20i%20pjesaci%20za%2024%2011%202017.jpg
 
Pa dok ti pojuriš gde bi izdao, pa ili da šalješ na konkurse ili da plaćaš sam štampu, ili da jednostavno ne dobiješ ni dinar od štampe a mali broj primeraka koji će svakako završiti u rukama ljudi koji to neće čitati... ne isplati se.
Ovako, čitaće ko zaista bude hteo, bez ikakve obligacije na to. A i nemam nikog ko mi stoji nad glavom i vrši cenzuru.
 
Pa dok ti pojuriš gde bi izdao, pa ili da šalješ na konkurse ili da plaćaš sam štampu, ili da jednostavno ne dobiješ ni dinar od štampe a mali broj primeraka koji će svakako završiti u rukama ljudi koji to neće čitati... ne isplati se.
Ovako, čitaće ko zaista bude hteo, bez ikakve obligacije na to. A i nemam nikog ko mi stoji nad glavom i vrši cenzuru.

Prošetao sam kroz zbirku, super je. Bilo bi dobro da objaviš. Naročito mi se dopada ona pesma o kanisteru i vrelom ulju :per:
 
Prošetao sam kroz zbirku, super je. Bilo bi dobro da objaviš. Naročito mi se dopada ona pesma o kanisteru i vrelom ulju :per:

hvala :mrgreen:
Ma to mi već neko vreme stoji, nastala je uglavnom u periodu od 2015-2016, od ove godine ima malo materijala, a ostalo sam samo dorađivao i uklapao. Nisam nešto preterano više u tim vodama tako da mi ne znači štampa, al biće nešto tog tipa ako budem radio zbornik s nekim ljudima, što je kao u planu :)
 
Joo, okačio sam zbirku pesama online, nema poente štampati danas :)

http://bit.ly/Januspoezija

Moram priznati da ima nekih koje su mi se bas svidele..:klap:


Cvetanje rđe

Pogled mi se skrivao iza smoga prljave ulice

Stari grad ućeban od dima drhti
Ne znajući o sebi ništa
Moje će biti sve što sad ne vidim
Kad se utopim u kartonske kiseline
Švercovane iz Rumunije potentni otrovi
Samo za odabrane i dovoljno lude
Na putu do poverenika štedeo sam udisaje
Pratila me je ciganka do napuštenog skloništa u Dunavskoj

„Daš mi paricu i ja ti uđem u oči“

Protrljao sam jabučice skidajući s trepavica mraz
I počastio je tek dovoljno da me usreći
„Ne boj se sebe,
ne boj se sve dok
je senka iste dužine.
A kada te sumrak uhvati u koščate prste
I smesti na koleno
Odraće ti ličnost s takvom silinom
Da nećeš moći da sediš plašeći se sebe“
 

Back
Top