Pub "Tinejdžeri" vol 4

Materijal, radna snaga, komunalije, porez, nabavna logistika i otprema, skladiste, carina, amortizacija. To sve moras da platis.
A na cenu koju posle tu robu prodajes, tu ti se ugradjuje carina koja je oko 30% na robu iz Kine, veleprodavac, maloprodavac, logistika, skladiste, pdv. Dok se svi u lancu snabdevanja ugrade, nije ni cudo sto je cipela ili patika skupa.
Turska roba nije losa, ona moze da se nabavi jeftinije jer Turska ima sporazume sa EU i zemljama CEFTE o kumulaciji porekla, tako da ta roba najcesce moze da se uvozi bez carina ili ako ima carine, onda je to neka smesna cifra od 1-5%.

Najveći izvoznik svile u Evropi je Turska, pa vi vidite. Još da dodam pri tome da su teritorialno "uboli zlatnu koku" pa na trgovini 3 kontinenta zarađuju opasne pare. Nije ni čudo što se stalno vrte oko EU.
 
E stvarno,ona Waikiki odeća je jednostavna,jeftina i OK kvaliteta,kao stvorena za nas ovde.
Sećam se kada sam 2006.kupio neka dva italijanska duksa,još uvek ih nosim.To je kvalitet.

Ono sto sam video kod nas u VA u istoimenoj prodavnici, nije ni za racku.

- - - - - - - - - -

Najveći izvoznik svile u Evropi je Turska, pa vi vidite. Još da dodam pri tome da su teritorialno "uboli zlatnu koku" pa na trgovini 3 kontinenta zarađuju opasne pare. Nije ni čudo što se stalno vrte oko EU.

Prosli bi isto kao i mi da su manji.
 
molim-vas!!.jpg
 
Gde su i sta rade Hatorka i Kreptosucks? Inace, ranije sam bio ovde medju tinejdzerima poznat kao Muffy ili G.H.O.S.T. Kao sto biva i sa vecinom mojih naloga na drustvenim mrezama, ispozaboravljao sam lozinke i mejlove vezane za njih i cuvao Betmen, nista ne znam vise.
 

Back
Top