Prebacivanje materijala sa dv kamere u racunar

D

Dejan_BG

Gost
Imam panasonic nv ds 60 mini dv kameru. Prilikom prebacivanja snimljenog materijala na racunar drasticno mi se gubi kvalitet zapisa. Gde gresim? Prebacivanje vrsim preko fire wire porta, a koristim Windows movie maker. Tom prilikom uzimam najbolju rezoluciju 720x576 sa 25 frejmova. Da li je potrebno instalirati neki dodatni program?
 
I mene muci isti problem. Imam camcorder panasonic NV-GS4 pa i ja se mucim da utvrdim gde je problem oko gubitka kvaliteta pri prebacivanju snimljenog video materjala na PC. VirtualDub i nije program za prebacivanje digitalnog zapisa preko FireWare nego sta ja znam za prebacivanje snimaka iz VHS-a ili za snimanje sa TV kartice na PC. Ali kasnije kada budes vrsio kompresiju materjala (jer dobices ogroman fajl)VirtualDub tu moze mnogo da ti se nadze.
Ja koristim Abobe Premiere 6.5 i bas nemam problema oko cistoce i kvaliteta slike nego javlja se blago zavlacenje slike posebno kod snimaka gde objekt koi snimas je u pokretu a ti ga pratis kamerom. Tada se javljaja neko zavlacenje slike koje zamara oci. To mene vise muci jer kad gledam snimku na TV (kameru direkno vezem na TV) to i nije tako drasticno.
Mogu ti predloziti da skines sa interneta i program iuVCR od Ivan Uzunov mislim se zvao ali neznam ti dati pravu adresu jer i ja lutajuci po internetu sam pronasao taj program pa ga skinuo a neznam i tacno odakle. napravio sam nekoliko proba s njim ali nisam postigo bas neki napredak pa ga ne koristim. Ali ti mozes da probas jer siguno ce ti prepoznati kameru. Isto i Premiere 6.0 ili 6.5 odma prepoznaje kameru a i sve opcije koje ti trebaju su smesteni u ovaj program (od uvoza video materjala pa do izvoz na CD ili gde god hoces)pa ja zasada iskljucivo njega koristim.
 
Imam Premier 6.0. Postupak prenacivanja je sledeci:

Izberem:
DV PAL Standard 48KHz
File, Capture, Movi capture
Kliknem na Play i onda na REC za snimanje

Kada zavrsim sa tim, dam ime fajlu i to je to Nikakvo dodatno podesavanje. Ali mi slika koju posle gledam
npr. iz RadLight-a ima mnogo kockica, tj. mnogo je losija od one koju dobijam kada kameru direktno povezem na TV. Da li je potrebno nesto dodatno podesiti!!!!
 

Back
Top