Korupcija, opsta kradja

King 7

Iskusan
Poruka
5.443
Daleko smo stigli svojim temama, od turaka, siptara, kineza pa do Carigrada. Jednu stvar vrlo retko doticemo a to su korupcija, opsta kradja i prevara koje su postale svakodnevnica, nacin razmisljanja i ophodjenja. Devedesetih se ta pojava zvala snalazenje, titula lopova se nosila sa ponosom. Sada je izgleda navika i prisutna je u svim porama drustva. Devedesetih smo bili drugi u svetu po korupciji, sada smo mislim, sesti. Po meni je pogubna i stetna kao rat a posebno je opasna jer kao bolest rije iznutra. Kako spreciti?
 
spreciti tako sto lepo trazis broj znacke panduru koji hoce "da se dogovorimo", teras u pi*du materinu svakog ko ucestvuje u korupciji, ili prijavljujes iste...
nema bez cinkarenja nista...iako to nije klasicno cinkarenje, u svesti ljudi je i dalje ostalo "ma, pusti ga, male plate, jadan covek, pa zar zbog mene da ga otpuste"
na tome treba da radi najvise policija, ali i tu je preko potrebna "politicka volja"...
 
Nexus 6:
spreciti tako sto lepo trazis broj znacke panduru koji hoce "da se dogovorimo", teras u pi*du materinu svakog ko ucestvuje u korupciji, ili prijavljujes iste...
nema bez cinkarenja nista...iako to nije klasicno cinkarenje, u svesti ljudi je i dalje ostalo "ma, pusti ga, male plate, jadan covek, pa zar zbog mene da ga otpuste"
na tome treba da radi najvise policija, ali i tu je preko potrebna "politicka volja"...

Уопште се не слажем са тим да се крене "са цинкарењем" - јер у таквом срању НАЈЕ*БУ МАЛЕ
ГИРИЦЕ... нема и неће бити никаквог помака АКО
НАДЛЕЖНИ НЕ ПОХВАТАЈУ АЈКУЛЕ... е так када
ајкуле буду седеле иза решетака --- онда може
да се "чисти" ка репу.

Па код нас је већ потпуно уврежено да када за
неког кажеш "ОН ЈЕ СПОСОБАН" уствари се мисли на то
да офене краде и да му нико ништа не може...
 
Skoro je u Subotici coveku neko poznjeo svu psenicu sa njive. Ljudima nose ceo rod kajsija i sljiva jer su u nemogucnosti da ih cuvaju non - stop. Iznose se cele masine iz fabrika, kradu se zice sa dalekovoda. Nije samo rec o sitnim pandurskim podmazivanjima.
 
eremita:
Nexus 6:
spreciti tako sto lepo trazis broj znacke panduru koji hoce "da se dogovorimo", teras u pi*du materinu svakog ko ucestvuje u korupciji, ili prijavljujes iste...
nema bez cinkarenja nista...iako to nije klasicno cinkarenje, u svesti ljudi je i dalje ostalo "ma, pusti ga, male plate, jadan covek, pa zar zbog mene da ga otpuste"
na tome treba da radi najvise policija, ali i tu je preko potrebna "politicka volja"...

Уопште се не слажем са тим да се крене "са цинкарењем" - јер у таквом срању НАЈЕ*БУ МАЛЕ
ГИРИЦЕ... нема и неће бити никаквог помака АКО
НАДЛЕЖНИ НЕ ПОХВАТАЈУ АЈКУЛЕ... е так када
ајкуле буду седеле иза решетака --- онда може
да се "чисти" ка репу.

Па код нас је већ потпуно уврежено да када за
неког кажеш "ОН ЈЕ СПОСОБАН" уствари се мисли на то
да офене краде и да му нико ништа не може...

koje ajkule?
pa najvise se krade po tim opstinskim, mesnim, gradskim odborcicima...
sta mislis...da Dinkic, Tadic, Labus, Kostunica, i ostali na vaznijim mestima kradu...
njih konstantno nadgledaju svi moguci mediji...dinar kad bi negde zakinuli, to bi sutra pisalo u novinama...cak i kad ne bi stvarno ukrali...
al' zato niko ne kontrolise unutrasnjost...osim lokalnih medija koje je lako ucutkati...
 
Nexus 6:
koje ajkule?
pa najvise se krade po tim opstinskim, mesnim, gradskim odborcicima...
sta mislis...da Dinkic, Tadic, Labus, Kostunica, i ostali na vaznijim mestima kradu...
njih konstantno nadgledaju svi moguci mediji...dinar kad bi negde zakinuli, to bi sutra pisalo u novinama...cak i kad ne bi stvarno ukrali...
al' zato niko ne kontrolise unutrasnjost...osim lokalnih medija koje je lako ucutkati...

Они "манипулишу" са нама незамисливим свотама, али
не мислим на њих (Динкић и други), мислим да треба
узети СПИСАК 200 НАЈБОГАТИЈИХ ЉУДИ У СРБИЈИ ... И
КРЕНУТИ РЕДОМ... ПОРЕКЛО ИМОВИНЕ...а не као што
је почео Динкић да с*ре против оне лопуже Карића,
АЛИ СЕ УБРЗО УЋУТАО... али Карић није једини... па
шта је било са "шећерном афером" - ништа, па што
неко мало не види имовину Мишковића и осталих
комунистичких битанги...
 
eremita:
Nexus 6:
koje ajkule?
pa najvise se krade po tim opstinskim, mesnim, gradskim odborcicima...
sta mislis...da Dinkic, Tadic, Labus, Kostunica, i ostali na vaznijim mestima kradu...
njih konstantno nadgledaju svi moguci mediji...dinar kad bi negde zakinuli, to bi sutra pisalo u novinama...cak i kad ne bi stvarno ukrali...
al' zato niko ne kontrolise unutrasnjost...osim lokalnih medija koje je lako ucutkati...

Они "манипулишу" са нама незамисливим свотама, али
не мислим на њих (Динкић и други), мислим да треба
узети СПИСАК 200 НАЈБОГАТИЈИХ ЉУДИ У СРБИЈИ ... И
КРЕНУТИ РЕДОМ... ПОРЕКЛО ИМОВИНЕ...а не као што
је почео Динкић да с*ре против оне лопуже Карића,
АЛИ СЕ УБРЗО УЋУТАО... али Карић није једини... па
шта је било са "шећерном афером" - ништа, па што
неко мало не види имовину Мишковића и осталих
комунистичких битанги...
Izgleda da ista banda "sposobnih" potice iz istog krtoga.
 
Бл:
King 7:
Goblin:
King 7:
Goblin:
Neche josh dugo, jaaako polako ali sigurno se vracha u srbiji pravi sistem vrednosti
Dabome, monarhija, pravoslavlje.
Pa to vam je i doshlo glave :shock:
To je vama doslo glave.

МА БРАТЕ турчин мало засмрдео па му удрило у вугла
Izgleda da jeste. On ne kapira da nam je doslo glave druzenje sa njima u socijalizmu i jugoslovenstini. Sto smo se vise druzili i bratimili to nam je gore bilo.
 
Nije iskvarenost prisutna samo kod " velikih riba". Kradu prodavacice u piljarnicama, nadimaju se racuni za telefon, struju i vodu, kradu automehanicari, prodavci kompjuterske opreme. Reke i jezera su opeljeseni mrezama i dinamitom. Konobari, radnici na pumpama, drvosece. Ljudi oko nas, jedni drugima, svi - svima.
 
meni recimo cjale hocje da obezbedi preko neke 'crnogorske veze' mesto u novom i dobro studentskom domu sledecje godine :roll: ..... ja naravno odbijam preko veze jer mi je trulo da ja zauzmem mesto nekome, al kad bolje vidish, a video sam to kod upravnice jednog doma, na listama cjesh uvek nacji neke grupice ljudi koji se, gle chuda znaju i gle chuda, dobiju iste sobe i slichne stvari. siromashni studenti a dobri, chesto ni ne dobiju mesto. kad bolje razmislim, i ja sam poprilichno dobar, ali mi ipak treba veza da bih upao....... e sad ne znam, ja sam protiv toga, ali se ne pitam ja jer ja nishta ne placjam.
 
Ebote kako vi znate sve da svalite na balije i ostale "nevernike"chak i na temu o ekonomiji svashta.Pre neki dan chitam ovde na forumu o zlistavljanju dece i to ste povezali sa balijama i srebrenicom..koji je vama k....... :D
 
King 7:
Nije iskvarenost prisutna samo kod " velikih riba". Kradu prodavacice u piljarnicama, nadimaju se racuni za telefon, struju i vodu, kradu automehanicari, prodavci kompjuterske opreme. Reke i jezera su opeljeseni mrezama i dinamitom. Konobari, radnici na pumpama, drvosece. Ljudi oko nas, jedni drugima, svi - svima.

To je verovatno zbog visokog životnog standarda, pa je ljudima dosadno, kradu da ubiju vreme.
I ti sitni lopovi i n@jebu.

Primer 1:
Kad inspektori poreke uprave uhvate nekog sitnog prodavca koji im ne izda račun prilikom tzv provokativne kupovine (vrednost kupljene robe se kreće od 50-200 dinara, verovatno zbog problema u budžetu) dobije kaznu u iznosu od 100000 dinara i zatvaranje radnje na 15 dana (čak mu i nedaju da radi da bi mogao koliko toliko da zaradi da platu ti kaznu),
a kad neko upadne u trezor Narodne banke sa dugim cevima on postane guverner te banke, a kasnije i ministar.
Primer 2:
Da li ste videli se natpis na prodavnicama "Zatvoreno zbog šverca cigareta"? Akcija u organizaciji ministra finansija, u kojoj je na teritoriji Srbije zaplenjeno (po izjavi ministra finansija) nešto manje od 2900 paklica (ili 290 boxova ili skoro 6 kartonskih kutija cigareta) cigareta bez akciznih markica, a niko nije nikada zaustavio nijedan kamion (kombi automobil, brod, čamac...) sa švercovanim cigaretama (moja pretpostavka je da su ovi sitni trgovci proizvodili i pakovali te cigarete u podrumima svojih kuća).
 
Nexus 6:
eremita:
Nexus 6:
spreciti tako sto lepo trazis broj znacke panduru koji hoce "da se dogovorimo", teras u pi*du materinu svakog ko ucestvuje u korupciji, ili prijavljujes iste...
nema bez cinkarenja nista...iako to nije klasicno cinkarenje, u svesti ljudi je i dalje ostalo "ma, pusti ga, male plate, jadan covek, pa zar zbog mene da ga otpuste"
na tome treba da radi najvise policija, ali i tu je preko potrebna "politicka volja"...

Уопште се не слажем са тим да се крене "са цинкарењем" - јер у таквом срању НАЈЕ*БУ МАЛЕ
ГИРИЦЕ... нема и неће бити никаквог помака АКО
НАДЛЕЖНИ НЕ ПОХВАТАЈУ АЈКУЛЕ... е так када
ајкуле буду седеле иза решетака --- онда може
да се "чисти" ка репу.

Па код нас је већ потпуно уврежено да када за
неког кажеш "ОН ЈЕ СПОСОБАН" уствари се мисли на то
да офене краде и да му нико ништа не може...

koje ajkule?
pa najvise se krade po tim opstinskim, mesnim, gradskim odborcicima...
sta mislis...da Dinkic, Tadic, Labus, Kostunica, i ostali na vaznijim mestima kradu...
njih konstantno nadgledaju svi moguci mediji...dinar kad bi negde zakinuli, to bi sutra pisalo u novinama...cak i kad ne bi stvarno ukrali...
al' zato niko ne kontrolise unutrasnjost...osim lokalnih medija koje je lako ucutkati...

Misliš da lako izvodljivo onima u "opstinskim, mesnim, gradskim odborcicima..." da ukradu, posebno u manjim sredinama gde se do podne sazna ko je šta i gde doručkovao?
Drugo oni imaju manje iznose na raspolaganju, verovatno ti nije poznato da svi javni prihodi koji su inače jedini izvori finasiranja opština, mesnih zajednica ... idu prvo u Beograd, a onda opštine dobijaju na kašičicu. Misliš li da se ta šetnja para iz opština i mesnih zajednica prema Beogradu dešava slučajno? (Jedan od onih koji je to pokušao da promeni, ostao i bez funkcije u stranci i bez položaja u Vladi RS).
Ne, ne kradu "... Dinkic, Tadic, Labus, Kostunica, i ostali na vaznijim mestima kradu..." oni samo odvaju za privremene potrebe (npr. školovanje dece po inostranstvu) i za dodatne penzije (zbog dužine radno staža teško da će ikada u redovnu peziju).
 
To je verovatno zbog visokog životnog standarda, pa je ljudima dosadno, kradu da ubiju vreme.
I ti sitni lopovi i n@jebu.
quote]
Ma kakva dosada i visok zivotni standard. To moze biti dijagnoza pojednica - kleptomana. Rec je o opstoj kleptokratiji koja nema kocnicu i sa kojom se mora obracunati nemilosrdno.
 

Back
Top