Korupcija, opsta kradja
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 77

Tema: Korupcija, opsta kradja

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano Korupcija, opsta kradja

Daleko smo stigli svojim temama, od turaka, siptara, kineza pa do Carigrada. Jednu stvar vrlo retko doticemo a to su korupcija, opsta kradja i prevara koje su postale svakodnevnica, nacin razmisljanja i ophodjenja. Devedesetih se ta pojava zvala snalazenje, titula lopova se nosila sa ponosom. Sada je izgleda navika i prisutna je u svim porama drustva. Devedesetih smo bili drugi u svetu po korupciji, sada smo mislim, sesti. Po meni je pogubna i stetna kao rat a posebno je opasna jer kao bolest rije iznutra. Kako spreciti?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    22.07.2005.
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano

Neche josh dugo, jaaako polako ali sigurno se vracha u srbiji pravi sistem vrednosti

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano

Citat Original postavio Goblin
    Neche josh dugo, jaaako polako ali sigurno se vracha u srbiji pravi sistem vrednosti
    Dabome, monarhija, pravoslavlje.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    22.07.2005.
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano

Citat Original postavio King 7
    Pa to vam je i doshlo glave :shock:

Iskusan Nexus 6 (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

Podrazumevano

spreciti tako sto lepo trazis broj znacke panduru koji hoce "da se dogovorimo", teras u pi*du materinu svakog ko ucestvuje u korupciji, ili prijavljujes iste...
    nema bez cinkarenja nista...iako to nije klasicno cinkarenje, u svesti ljudi je i dalje ostalo "ma, pusti ga, male plate, jadan covek, pa zar zbog mene da ga otpuste"
    na tome treba da radi najvise policija, ali i tu je preko potrebna "politicka volja"...

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Podrazumevano

Citat Original postavio Nexus 6
    spreciti tako sto lepo trazis broj znacke panduru koji hoce "da se dogovorimo", teras u pi*du materinu svakog ko ucestvuje u korupciji, ili prijavljujes iste...
    nema bez cinkarenja nista...iako to nije klasicno cinkarenje, u svesti ljudi je i dalje ostalo "ma, pusti ga, male plate, jadan covek, pa zar zbog mene da ga otpuste"
    na tome treba da radi najvise policija, ali i tu je preko potrebna "politicka volja"...
    Уопште се не слажем са тим да се крене "са цинкарењем" - јер у таквом срању НАЈЕ*БУ МАЛЕ
    ГИРИЦЕ... нема и неће бити никаквог помака АКО
    НАДЛЕЖНИ НЕ ПОХВАТАЈУ АЈКУЛЕ... е так када
    ајкуле буду седеле иза решетака --- онда може
    да се "чисти" ка репу.

Па код нас је већ потпуно уврежено да када за
    неког кажеш "ОН ЈЕ СПОСОБАН" уствари се мисли на то
    да офене краде и да му нико ништа не може...

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano

Skoro je u Subotici coveku neko poznjeo svu psenicu sa njive. Ljudima nose ceo rod kajsija i sljiva jer su u nemogucnosti da ih cuvaju non - stop. Iznose se cele masine iz fabrika, kradu se zice sa dalekovoda. Nije samo rec o sitnim pandurskim podmazivanjima.

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano

To je vama doslo glave.

Iskusan Nexus 6 (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

Podrazumevano

Citat Original postavio eremita
    Уопште се не слажем са тим да се крене "са цинкарењем" - јер у таквом срању НАЈЕ*БУ МАЛЕ
    да се "чисти" ка репу.

koje ajkule?
    pa najvise se krade po tim opstinskim, mesnim, gradskim odborcicima...
    sta mislis...da Dinkic, Tadic, Labus, Kostunica, i ostali na vaznijim mestima kradu...
    njih konstantno nadgledaju svi moguci mediji...dinar kad bi negde zakinuli, to bi sutra pisalo u novinama...cak i kad ne bi stvarno ukrali...
    al' zato niko ne kontrolise unutrasnjost...osim lokalnih medija koje je lako ucutkati...

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Podrazumevano

koje ajkule?
    sta mislis...da Dinkic, Tadic, Labus, Kostunica, i ostali na vaznijim mestima kradu...
    njih konstantno nadgledaju svi moguci mediji...dinar kad bi negde zakinuli, to bi sutra pisalo u novinama...cak i kad ne bi stvarno ukrali...
    al' zato niko ne kontrolise unutrasnjost...osim lokalnih medija koje je lako ucutkati...
    Они "манипулишу" са нама незамисливим свотама, али
    не мислим на њих (Динкић и други), мислим да треба
    узети СПИСАК 200 НАЈБОГАТИЈИХ ЉУДИ У СРБИЈИ ... И
    КРЕНУТИ РЕДОМ... ПОРЕКЛО ИМОВИНЕ...а не као што
    је почео Динкић да с*ре против оне лопуже Карића,
    АЛИ СЕ УБРЗО УЋУТАО... али Карић није једини... па
    шта је било са "шећерном афером" - ништа, па што
    неко мало не види имовину Мишковића и осталих
    комунистичких битанги...

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano

koje ajkule?
    Они "манипулишу" са нама незамисливим свотама, али
    не мислим на њих (Динкић и други), мислим да треба
    узети СПИСАК 200 НАЈБОГАТИЈИХ ЉУДИ У СРБИЈИ ... И
    КРЕНУТИ РЕДОМ... ПОРЕКЛО ИМОВИНЕ...а не као што
    је почео Динкић да с*ре против оне лопуже Карића,
    АЛИ СЕ УБРЗО УЋУТАО... али Карић није једини... па
    шта је било са "шећерном афером" - ништа, па што
    неко мало не види имовину Мишковића и осталих
    комунистичких битанги...
    Izgleda da ista banda "sposobnih" potice iz istog krtoga.

Domaćin veKsla (avatar)
    Učlanjen
    13.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

ovo se u srbiji moze iskoreniti ili dovesti u simbolicnu meru samo kandzijom i nicim vise
    u ovako bolesnom drustvu samo shok represija

Elita Marty Misterija (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

Podrazumevano

To je vama doslo glave.
    МА БРАТЕ турчин мало засмрдео па му удрило у вугла

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano

Citat Original postavio Бл
    To je vama doslo glave.
    МА БРАТЕ турчин мало засмрдео па му удрило у вугла
    Izgleda da jeste. On ne kapira da nam je doslo glave druzenje sa njima u socijalizmu i jugoslovenstini. Sto smo se vise druzili i bratimili to nam je gore bilo.

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano

Nije iskvarenost prisutna samo kod " velikih riba". Kradu prodavacice u piljarnicama, nadimaju se racuni za telefon, struju i vodu, kradu automehanicari, prodavci kompjuterske opreme. Reke i jezera su opeljeseni mrezama i dinamitom. Konobari, radnici na pumpama, drvosece. Ljudi oko nas, jedni drugima, svi - svima.

Buduća legenda Keeper (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    344

Podrazumevano

meni recimo cjale hocje da obezbedi preko neke 'crnogorske veze' mesto u novom i dobro studentskom domu sledecje godine ..... ja naravno odbijam preko veze jer mi je trulo da ja zauzmem mesto nekome, al kad bolje vidish, a video sam to kod upravnice jednog doma, na listama cjesh uvek nacji neke grupice ljudi koji se, gle chuda znaju i gle chuda, dobiju iste sobe i slichne stvari. siromashni studenti a dobri, chesto ni ne dobiju mesto. kad bolje razmislim, i ja sam poprilichno dobar, ali mi ipak treba veza da bih upao....... e sad ne znam, ja sam protiv toga, ali se ne pitam ja jer ja nishta ne placjam.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    22.07.2005.
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano

Ebote kako vi znate sve da svalite na balije i ostale "nevernike"chak i na temu o ekonomiji svashta.Pre neki dan chitam ovde na forumu o zlistavljanju dece i to ste povezali sa balijama i srebrenicom..koji je vama k.......

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano

Ebote kako vi znate sve da svalite na balije i ostale "nevernike"chak i na temu o ekonomiji svashta.Pre neki dan chitam ovde na forumu o zlistavljanju dece i to ste povezali sa balijama i srebrenicom..koji je vama k.......
    Ko je ovde pominjao gobline i ostale nevernike?

Zainteresovan član Каспер (avatar)
    Učlanjen
    29.09.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Nije iskvarenost prisutna samo kod " velikih riba". Kradu prodavacice u piljarnicama, nadimaju se racuni za telefon, struju i vodu, kradu automehanicari, prodavci kompjuterske opreme. Reke i jezera su opeljeseni mrezama i dinamitom. Konobari, radnici na pumpama, drvosece. Ljudi oko nas, jedni drugima, svi - svima.
    To je verovatno zbog visokog životnog standarda, pa je ljudima dosadno, kradu da ubiju vreme.
    I ti sitni lopovi i n@jebu.

Primer 1:
    Kad inspektori poreke uprave uhvate nekog sitnog prodavca koji im ne izda račun prilikom tzv provokativne kupovine (vrednost kupljene robe se kreće od 50-200 dinara, verovatno zbog problema u budžetu) dobije kaznu u iznosu od 100000 dinara i zatvaranje radnje na 15 dana (čak mu i nedaju da radi da bi mogao koliko toliko da zaradi da platu ti kaznu),
    a kad neko upadne u trezor Narodne banke sa dugim cevima on postane guverner te banke, a kasnije i ministar.
    Primer 2:
    Da li ste videli se natpis na prodavnicama "Zatvoreno zbog šverca cigareta"? Akcija u organizaciji ministra finansija, u kojoj je na teritoriji Srbije zaplenjeno (po izjavi ministra finansija) nešto manje od 2900 paklica (ili 290 boxova ili skoro 6 kartonskih kutija cigareta) cigareta bez akciznih markica, a niko nije nikada zaustavio nijedan kamion (kombi automobil, brod, čamac...) sa švercovanim cigaretama (moja pretpostavka je da su ovi sitni trgovci proizvodili i pakovali te cigarete u podrumima svojih kuća).

Zainteresovan član Каспер (avatar)
    Učlanjen
    29.09.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

да се "чисти" ка репу.

koje ajkule?
    Misliš da lako izvodljivo onima u "opstinskim, mesnim, gradskim odborcicima..." da ukradu, posebno u manjim sredinama gde se do podne sazna ko je šta i gde doručkovao?
    Drugo oni imaju manje iznose na raspolaganju, verovatno ti nije poznato da svi javni prihodi koji su inače jedini izvori finasiranja opština, mesnih zajednica ... idu prvo u Beograd, a onda opštine dobijaju na kašičicu. Misliš li da se ta šetnja para iz opština i mesnih zajednica prema Beogradu dešava slučajno? (Jedan od onih koji je to pokušao da promeni, ostao i bez funkcije u stranci i bez položaja u Vladi RS).
    Ne, ne kradu "... Dinkic, Tadic, Labus, Kostunica, i ostali na vaznijim mestima kradu..." oni samo odvaju za privremene potrebe (npr. školovanje dece po inostranstvu) i za dodatne penzije (zbog dužine radno staža teško da će ikada u redovnu peziju).

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano

Pazi, naveli smo sve - od kasirke do ministra. Znaci, sama pojava je podrazumevano stanje u narodu. opsti kriterijumi i moral su pali. Pitanje je jako ozbiljno.

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano

To je verovatno zbog visokog životnog standarda, pa je ljudima dosadno, kradu da ubiju vreme.
    I ti sitni lopovi i n@jebu.
    quote]
    Ma kakva dosada i visok zivotni standard. To moze biti dijagnoza pojednica - kleptomana. Rec je o opstoj kleptokratiji koja nema kocnicu i sa kojom se mora obracunati nemilosrdno.

Domaćin veKsla (avatar)
    Učlanjen
    13.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

ma jok ljudi bez nekoliko godinica kandzije i po mogucnosti us*ane motke nema nista

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano

Tu motku moramo izgleda mi nositi svaki dan. Ja sam vec postao nocna mora u nekim prodavnicama, prema nekim konobarima i u zgradi gde zivim.

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

The most effective medicine is a bullet. That's the only way to cure out of these idiots.

Mislilo se na jese, ali sve je to isti ku*ac.

Slične teme

1. Korupcija
    Autor tagata i ogata u forumu Politika
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 10.03.2009., 12:17
  2. Korupcija!
    Autor gromobran u forumu Politika
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 09.12.2006., 18:43
  3. korupcija.info
    Autor jugoslowen u forumu Politika
    Odgovora: 1