Radeon 9800XT ili GeForce 6600GT

AsSaSs1n

Zainteresovan član
Poruka
280
Planiram da uzmem novu AGP graf. tako sto cu dati moj Radeon 9600XT i doplatiti za neku od ove dve. E sad kolko ja znam bolja je 6600 iz prostog razloga sto je to kartica nove generacije, medjutim da li je toliko bolja koliko je skuplja ? I da li je 6600 PCI-E pa ima konvertor u AGP (cuo sam da se onda gubi malo na performansama) ili ne ? I koja bi se najbolje slagala sa ostatkom moje konf.

Athlon64 3000+
K8N NEO
512DDR400 Kingston
...

Hvala unapred i Poz
 
Covece, skrnavi Doom 3 uopste nije merodavan za testiranje, narocito ATI kartica. Ja ovog trena mogu pokazati testove Far Cry-a gde je Ati 9800 XT za 2 glave bolji od 6600GT.
U svakom slucaju, o ovome je vec bila tema. Mislim da je neko rekao sledece:
Da je 6600 GT jako dobra karta ali dosta nepouzdana i da pravi probleme, da je za tolike pare ne vredi kupovati. Ovo nisu moje reci, ali se secam da je covek pricao da je imao GT i da se jako razocarao.

Sto se mene tice, ja planiram istu varijantu- da prodam 9600 Xt i da kupim nesto bolje. To ce sigurno biti ATI ali ne znam jos koji jer ne znam kakv je X 700 u odnosu na 9800 XT. Ajde ako neko zna da me uputi na neki forum ili test. :) A moze i da mi kaze :)
 
...a za 'Far Cry' su naravno merodavni.
Ajmo ovako...6600 GT je ubedljivo bolja u testovima novijih igrica (doom 3, cronicles of riddick...), a 9800 XT u onima par meseci starijima, (far cry, UT 2004...)
-Ja dosad nisam čuo da se iko žalio na 6600 GT, nego samo pohvale...i to mi je pomalo smešno. (druga stvar ako neko pokušava da je spoji s nekim prastarim hardverom, ili kupuje no-name brandove)
-6600 GT ima podršku za najnoviji šejder, što druga navedena nema...a to se već u novijim igricama pokazuje koliko znači...a predpostavljam da neko ko kupuje ovako snažnu karticu u vidu ima igranje u budućnosti, a ne toliko ono što je igrao pre godinu dana.

...toliko od mene
Još malo testova:
za 9800 XT : http://www.behardware.com/art/imprimer/533/ (ups, ovo baš i nije za 2 glave)
http://graphics.tomshardware.com/graphic/20050705/vga-charts-pcie-03.html

za 6600 GT (još jedan):
http://graphics.tomshardware.com/graphic/20050705/vga-charts-pcie-09.html
 
El Muerte:
Sto se mene tice, ja planiram istu varijantu- da prodam 9600 Xt i da kupim nesto bolje. To ce sigurno biti ATI ali ne znam jos koji jer ne znam kakv je X 700 u odnosu na 9800 XT. Ajde ako neko zna da me uputi na neki forum ili test. :) A moze i da mi kaze :)

Ne znam ko ti je sugerirao da je ATI toliko nadmoćan u odnosu na nVidiju. Naime, i sam imam 9600 XT, ali bih u ovoj generaciji grafičkih odabrao Geforce...jednostavno, zato što nude više, kao što je u prošloj generaciji to bio slučaj sa ATI-em. (ne vežem se emocionalno uz brandove)
Za sličnu cenu 6600 GT npr. nudi puno više nego X700, ali izbor je naravno tvoj.

pošto 'ne voliš' doom, evo ti riddick-a:
http://graphics.tomshardware.com/graphic/20050524/vga_charts-09.html
 
puer:
...a za 'Far Cry' su naravno merodavni.
Ajmo ovako...6600 GT je ubedljivo bolja u testovima novijih igrica (doom 3, cronicles of riddick...), a 9800 XT u onima par meseci starijima, (far cry, UT 2004...)
-Ja dosad nisam čuo da se iko žalio na 6600 GT, nego samo pohvale...i to mi je pomalo smešno. (druga stvar ako neko pokušava da je spoji s nekim prastarim hardverom, ili kupuje no-name brandove)
-6600 GT ima podršku za najnoviji šejder, što druga navedena nema...a to se već u novijim igricama pokazuje koliko znači...a predpostavljam da neko ko kupuje ovako snažnu karticu u vidu ima igranje u budućnosti, a ne toliko ono što je igrao pre godinu dana.

...toliko od mene
Još malo testova:
za 9800 XT : http://www.behardware.com/art/imprimer/533/ (ups, ovo baš i nije za 2 glave)
http://graphics.tomshardware.com/graphic/20050705/vga-charts-pcie-03.html

za 6600 GT (još jedan):
http://graphics.tomshardware.com/graphic/20050705/vga-charts-pcie-09.html
:) :) :) pokazao si link gde 9800 XT ima jace rezultate. Pardon...na jednom ima za 0,2 manje od 6600 GT :) Stavrno ne razumem tvoju zelju da bas TI budes u pravu. Rovario si po netu samo da bih dokazao da je GF na jednom od testova bolji za 0,2 frame-a ? :) Uostalom decko, poredis kartu od 180-200 eura (GF) i kartu od 150-180 eura (ATI). Strava! Samo ti lepo uzmi GF koji je skuplji da bih imao 0.2 frame-a vise u Far Cry-ju u rezoluciji koju nikad neces koristiti. :twisted: Ocigledno je da nisi shvatio neke stvari. Poredio sam Doom i Far Cry bas zato sto su to dva razlicita EXTREMA i svaki je prilagodjen (optimizovan) ka svom taboru. Sve je stvar optimizovanosti a igre nimalo nisu merodavne za odredjivanje brzine karte.To je ono sto pokusavam da ti kazem a ti nisi hteo da shvatis nego zelis da tvoja bude poslednja po svaku cenu i time si skcio sebi u stomak. BTW Riddick je izuzetno optimizovan za GF kartice, znaci to sto pise bacaj u vodu. Uostalom i sam ces videti kada se pocnu pojavljivati nove igre za X-box 2 koji ce ovog puta biti prilagodjen ATI-jevim karticama.
Ja sam napisao ono sto sam cuo od drugih koji su imali GF 6600 GT. Sto se pravis toliko pametan, potrazi taj post i uveri se. E sad, tebi se to mozda ne svidja ili kosi sa tvojim mishljenjem ali jeb* ga nisam ja za to kriv.Uostalom ,gledaj malo u napred, kada se pojavi X box 2 sta ti vredi i GF 9800 Ultra ako nije igra optimizovana za njega. Takodje uzmi CENU kao jedan od osnovnih aduta. , da li se isplati? Prosto i jednostavno....
 
Hm, sad sam jos vise zbunjen nego sto sam ranije bio :)
Sacekacu jos malo mozda ce neko malo iskusniji (nikako ovime ne mislim da uvredim nekog od vas koji ste bili ljubazni da pomognete, ali uvek ima neko iskusniji :) ) da pomogne (Rastamane gde si ?!). Nego ne odgovoriste mi na pitanje jel 6600GT ima i cist AGP i PCI-E ili je AGP sa konvertorom. I da jos jedna stvar mozda jos bas i nije mesto ovde ali da li kad budem zamenio graf. treba da reinstaliram sistem ? Ja mislim da ne treba al ajde cisto da proverim (da narezem sve sto nisam u skorije vreme ako treba pre nego sto izvucem staru graf.)

Poz
 
Vidis...to je drugi problem. Dosta je tesko naci 6600 na AGP-u ovde kod nas. Veruj mi ja sam razmatrao sve mogucnosti koju da uzmem 6600 ili 9800 i ipak biram 9800 iako je stariji model bas iz razloga sto je:
1.DOSTA JEFTINIJI
2.LAKO SE NALAZI (AGP) :)
3.ZBOG BUDUCIH IGARA KOJE CE BITI OPTIMIZOVANE ATI-ju

Mada mislim da je sve ovo vise stvar ukusa.
Cinjenica je da STA GOD UZMES, NECES SE POKAJATI. A kada kupis novu kartu, dovoljno je samo da uninstaliras drivere, ubacis novu kartu i ponovo instaliras drivere. To je to.
A sto se tice tvoje konfiguracije, dodaj obavezno jos 512 DDR
 
El Muerte:
:) :) :) pokazao si link gde 9800 XT ima jace rezultate. Pardon...na jednom ima za 0,2 manje od 6600 GT :) Stavrno ne razumem tvoju zelju da bas TI budes u pravu. Rovario si po netu samo da bih dokazao da je GF na jednom od testova bolji za 0,2 frame-a ? :) Uostalom decko, poredis kartu od 180-200 eura (GF) i kartu od 150-180 eura (ATI). Strava! Samo ti lepo uzmi GF koji je skuplji da bih imao 0.2 frame-a vise u Far Cry-ju u rezoluciji koju nikad neces koristiti. :twisted: Ocigledno je da nisi shvatio neke stvari. Poredio sam Doom i Far Cry bas zato sto su to dva razlicita EXTREMA i svaki je prilagodjen (optimizovan) ka svom taboru. Sve je stvar optimizovanosti a igre nimalo nisu merodavne za odredjivanje brzine karte.To je ono sto pokusavam da ti kazem a ti nisi hteo da shvatis nego zelis da tvoja bude poslednja po svaku cenu i time si skcio sebi u stomak. BTW Riddick je izuzetno optimizovan za GF kartice, znaci to sto pise bacaj u vodu. Uostalom i sam ces videti kada se pocnu pojavljivati nove igre za X-box 2 koji ce ovog puta biti prilagodjen ATI-jevim karticama.
Ja sam napisao ono sto sam cuo od drugih koji su imali GF 6600 GT. Sto se pravis toliko pametan, potrazi taj post i uveri se. E sad, tebi se to mozda ne svidja ili kosi sa tvojim mishljenjem ali jeb* ga nisam ja za to kriv.Uostalom ,gledaj malo u napred, kada se pojavi X box 2 sta ti vredi i GF 9800 Ultra ako nije igra optimizovana za njega. Takodje uzmi CENU kao jedan od osnovnih aduta. , da li se isplati? Prosto i jednostavno....

Namerno sam između ostalog pokazao link u kome je 9800 jača, jer mi nije cilj da tebi nešto dokazujem, nego da pomognem čoveku da može da odluči šta da izabere. Ne pokušavam biti u pravu...nego samo iznosim ono što mislim, na osnovu onoga što znam. Nisam 'rovario' po internetu, nego taj link koristim već 2 godine. Tvoje je pravo da kažeš šta misliš, kao i moje...
Inače, uvek bi dao prednost kartici novijeg datuma(i ako košta 20 € više), a pogotovo zbog rezultata koje pokazuje(20% više u riddick-u i oko 25% više u doom-u)...i kod toga stojim.
I samo ne razumem gde si saznao da su sve buduće igre optimizovane za ATI?
 
El Muerte:
3.ZBOG BUDUCIH IGARA KOJE CE BITI OPTIMIZOVANE ATI-ju

Tu se slazem ali opet te nove igre ce biti optimizovane za ATi-je novije generacije sa novim skupovima instrukcija i ostalim glupostima koje 9800 nece imati i zbog toga ja mislim da necemo mnogo osetiti tu optimizovanost.
El Muerte:
A sto se tice tvoje konfiguracije, dodaj obavezno jos 512 DDR

Bih ja vrlo rado ali trenutno imam samo za UPS i upgrade graf., nazalost :(
 
puer:
El Muerte:
:) :) :) pokazao si link gde 9800 XT ima jace rezultate. Pardon...na jednom ima za 0,2 manje od 6600 GT :) Stavrno ne razumem tvoju zelju da bas TI budes u pravu. Rovario si po netu samo da bih dokazao da je GF na jednom od testova bolji za 0,2 frame-a ? :) Uostalom decko, poredis kartu od 180-200 eura (GF) i kartu od 150-180 eura (ATI). Strava! Samo ti lepo uzmi GF koji je skuplji da bih imao 0.2 frame-a vise u Far Cry-ju u rezoluciji koju nikad neces koristiti. :twisted: Ocigledno je da nisi shvatio neke stvari. Poredio sam Doom i Far Cry bas zato sto su to dva razlicita EXTREMA i svaki je prilagodjen (optimizovan) ka svom taboru. Sve je stvar optimizovanosti a igre nimalo nisu merodavne za odredjivanje brzine karte.To je ono sto pokusavam da ti kazem a ti nisi hteo da shvatis nego zelis da tvoja bude poslednja po svaku cenu i time si skcio sebi u stomak. BTW Riddick je izuzetno optimizovan za GF kartice, znaci to sto pise bacaj u vodu. Uostalom i sam ces videti kada se pocnu pojavljivati nove igre za X-box 2 koji ce ovog puta biti prilagodjen ATI-jevim karticama.
Ja sam napisao ono sto sam cuo od drugih koji su imali GF 6600 GT. Sto se pravis toliko pametan, potrazi taj post i uveri se. E sad, tebi se to mozda ne svidja ili kosi sa tvojim mishljenjem ali jeb* ga nisam ja za to kriv.Uostalom ,gledaj malo u napred, kada se pojavi X box 2 sta ti vredi i GF 9800 Ultra ako nije igra optimizovana za njega. Takodje uzmi CENU kao jedan od osnovnih aduta. , da li se isplati? Prosto i jednostavno....

Namerno sam između ostalog pokazao link u kome je 9800 jača, jer mi nije cilj da tebi nešto dokazujem, nego da pomognem čoveku da može da odluči šta da izabere. Ne pokušavam biti u pravu...nego samo iznosim ono što mislim, na osnovu onoga što znam. Nisam 'rovario' po internetu, nego taj link koristim već 2 godine. Tvoje je pravo da kažeš šta misliš, kao i moje...
Inače, uvek bi dao prednost kartici novijeg datuma(i ako košta 20 € više), a pogotovo zbog rezultata koje pokazuje(20% više u riddick-u i oko 25% više u doom-u)...i kod toga stojim.
I samo ne razumem gde si saznao da su sve buduće igre optimizovane za ATI?
Krajnje jednostavno prijatelju. XBox je uvek prilagodjavo igre GF-u a ne ATI-ju i to dobro znas.
neke krajnje smesne igre zapinjale su sa ATI-jem dok je 2 klase slabiji model GF-a kosio sve pred sobom. Ovo nije nista cudno ako se uzme kolika se lova ulaze u sve ovo: Marketing. Svi znaju da ce onaj ko "oprema" XBox imati povecanju prodaju. Uz ovo se podrazumeva i sabotiranje drugih proizvodjacha: ne optimizuju igre za ostale karte kako bi NVidina delovala nadmocno.Milijarde dolara su u pitanju i bas te korporacije briga sta je fer a sta nije. LOVA BATO! Sta neki klinja iz Holandije zna o ovome? Nista .....on samno zna da cemu igrice bolje raditi (Doom 3 Riddick i sve ostale) na GForce-u nego na Ati-ju i kraj, tu ce kartu kupiti. Sada je situacija obrnuta. Sada ce ATI na isti nacin da sabotira i zavlaci GForce (osim ako mislis da ce ih ostaviti na miru :) ) E, zgog svega ovoga sto se desavalo i sto ce se desiti, moja prognoza kaze da ce vlasnici ATI-ja bolje proci u buducnosti. da je Nvidia i dalje "opremala" novi XBox2 ja bi sigurno kupio neki 6600 ili 6800. Bas me briga koji je proizvodjac. Meni je samo bitno:
- da vredi te pare koje placam
- da ce mi raditi bez problema sa svim programima i igrama (brzo i stabilno)
 
Sve si lepo obrazložio, nema šta...ali, možda slabije kapiram :wink: ...još mi jedno nije jasno: ako je ranije sve bilo optimizovano za GeForce, zašto je onda ATI tada uprkos tome 'vladao' sa svojom serijom (9800/9700/9600) nad nVidijinom (5900/5700/5600)...i ako je tako bilo zašto sada nebi moglo biti drugačije(suprotno)- barem što se tiče sada prisutnih kartica na tržištu(ne računajući dolazeći R520), jer mi se čini da je neke brojeve ipak teško nadoknaditi 'optimizovanjem'?...to je logika kojom idem(jer mi je razlika između recimo X700pro i 6600 GT, koji bi kao trebali biti konkurencija, prevelika da bi se nadoknadila optimizacijom)
...jer u krajnoj liniji nVidija nije neka bezvezna kompanija da će tek tako prepustiti tržište ATI-ju.
...al dobro, sve je ovo ipak rekla-kazala, jer je činjinica da ce se sve znati tek kada konkretne igre i konkretni brojevi budu na papiru...a to treba da čekamo još. 8)
 
Naravno da se NVidia nece predati...ni ne treba :)
Sto vise ove kompanije ratuju, time bolje za nas koji kupujemo jer svi se trude da ponude jeftinije od konkurencije :)
Dobro....Ati 9600/9700/9800 je bio moras priznati surovo nadmocniji od Nvidie 5600/5700/5900 u svojoj klasi.
Ali sto se tice optimizovanosti, nema sta da se nagadja.Npr u Doomu 3,DEus EX, i Riddick GF5700 radi mnogo bolje od ATI9800. Video sam svojim ocima,nema sumnje da optimizacija MNOGO utice na ishod. A Riddicka je moj drug igrao na 5200 i onda je kupio 9600 Pro posle nedelju dana .Kaze da se razocarao koliko mu salbo teralo igru. Onada opet oduzeo se kada je video sta moze ta karta da uradi od Far Cry-ja.Uostalom, sacekajte malo pa cete videti. Nece to biti neka ogromna razlika ali ce biti ocigledna.
EEE da! Ne znam da li je istina ali culi ste da je NVidia namestala rezultate u Benchmark-u, zbog cega je Benchmark izdavao po 4-5 patcha. Prvo sam sumnjao pa sam procunjao po netu i zaista nasao nekoliko zakrpa za Benchmark. Bas mislim da se radilo izmedju x700 i 6600 gt ali to naravno mogu biti glasine.
Mislim da vredi proveriti istinitost ove price.
 
Malo cu odloziti kupovinu jer sam imao dodatnih troskova (2x 512 Kingstone :) ). Ipak, savetovao sam se sa drugarom koji ima X 700 na svojoj 64 (znaci PCI-E). Pitao sam ga kako mu sljaka karta i koliko je brza, sta je bolje da uzmem itd itd. Pricali smo 20 minuta samo o ovome :) Ono sto je on meni rekao jeste da je bolje imati neki 9800 XT nego X 700 pa cak i X 700 pro. X 700 Xt je druga prica ali je zato cena paprenija. Njegova ekipa tamo je pokupovala 6600 GT. Poslao mi je rezultate u 3d marku, cisto da se malo pohvali.
Mogu ti reci da je imao boje rezultate na svom x 700 pro nego na 6600Gt (govorimo o istim masinama), doduse razlika je beznacajna. na slabijim rezolucijama 6600 Gt je bolji , ali kako se povecava rezolucija i ukljucuje anti-aliasing i napanje detalji, ta razlika se smanjuje dok na vecim opterecenjima X 700 preuzima vodjstvo.
Znas li kako je najbolje: Uzmi cenovnike i pogledaj cene svih karti, zatim idi na net, pogledaj testove i odluci se da li je ta razlika izmedju karti vredna te razlike u novcu koju ces platiti :) Ja na primer nikada ne bih doplatio 20e da bih imao pisljivih 100 bodova vise u Benchmarku, a ti? :)
 

Back
Top