Psorijaza

brate rodjeni...
ja, kao laik, znam bar 5 tipova psorijaze, a tek o terapiji bi mogli raspredati kule i gradove... ako je IKO to zaista dijagnostikovao, nije li vam predlozena vec neka terapija, ako smem da pitam?

da li vas zanimaju... "bapski" lekovi za psorijazu, i koji tip, konkretno?

 
WithdrawnWater:
djolisha:
Kratko i jasno Psorijaza.Sta,osim sunca i morske vode?

Kratkoi jasno - pitanje je potpuno nejasno. Sta Vam uopste znaci to "Sta osim sunca i morske vode?" :shock:

Tema psorijaza vec postoji, koristite pretrazivac, molim Vas. POzdrav

Izvinite ako sam negde pogresio sto sam postavio to pitanje,ali sam najbolje rezultate postigao upravo na taj nacin.A ujedno nov sam clan na forumu,tako da neka vasa pravila,niti gde sta naci,neznam.Znam osnovna i to postujem.Imam puno iskustva i probao sam razne stvari,ali ih ne preporucujem javno kako ste rekli u pravilniku ponasanja.Samo bih vas pitao kako bi ste se osecali da imate 30 godina,a bolujete od psorijaze 19?
 
djolisa,
moja iskustva sa hronicnim pacijentima su da znaju VEOMA mnogo o svojoj bolesti, cesto mnogo vise nego poneki specijalista. zato sam i pitala da li je negde, ikad, zaista dijagnostikovana psorijaza, jer to podrazumeva i obimnu informaciju i - svakako - nekakvu terapiju.
ako je oblik psorijaze od koje bolujes takve vrste da si dosao do kortikosteroida, ili jos cega ozbiljnijeg, ne dao bog, onda mi mozemo samo "milo da te gledamo" ovde.
dakle, ako cemo (sa malko dobre volje) da krenemo ispocetka - koja vrsta psorijaze je konkretno kod tebe dijagnostikovana, sa kojim patohistoloskim promenama kao dominantnim, sta je dosad radjeno u dijagnosticke/terapijske svrhe, da li je (klinicki/laboratorijski evidentno) zahvatila (i koje) ostale organe/sisteme... itd.itd.?

ja se doktoricama izvinjavam sto ovako upadam, ovo mi je vise u domenu vidovitosti... slobodno me nagrdite ako gresim, ionako sam vedre naravi ujutru :).
 
Indigo: Ama apsolutno ne gresis!

A mladom gospodinu sledece:

lose bi se osecala da imam psorijazu 19 godina (kolko god da imam godina zivota). A jos losije da za 19 godina nista nisam saznala i naucila o svojoj bolesti i da ovako postavljam pitanje kao sto ste to Vi ucinili. Pravila ponasanja za sve nove clanove jasno su napisana prilikom registracije, a na ovom forumu pod temom "Obavezno procitaj pre postavljanja pitanja!" i da ste se potrudili da je pogledate pre postavljanja pitanja, videli biste da je poslednji post na toj temi i to od edavno bas moj, sa molbom i zahtevom za sve koji postavljaju pitanja uopste (a posebno psihijatrijska, ali za pitanja uopste, i to je vise puta receno na ovom forumu) da je neophodno dati bar osnovne podatke: godine zivota, kad je pocela bolest, koliko dugo traje, o kakvim se simptomima radi; a ne postavljati pitanje tipa "kratko i jasno: psorijaza. Sta jos osim vode i sunca?"

Dakle, ako smo to najzad rascistili i uklonili osecaj licne povrede zbog opravdane (vise nego!) kritike i molbe da koristite pretrazivac, onda ostaje jos samo da kazem da mi je zao sto vec 19 godina patite od psorijaze, a sem toga na osnovu postavljenog pitanja nista vise ne mogu da Vam kazem, jer ko sto rece indigo gore - nista ne znamo ni o toku Vase bolesti, ni o dijagnostici niti lecenju za ovih 19 godina a ni o Vama, zar ne?

Prema tome nemojte se ljutiti, i udarati u tu zicu "kako bi vama bilo da vam je ko meni?' jer od samosazaljanje koristi nema, nego ako mozemo nekako da Vam pomognemo konkretizujte sta bi Vam bilo od pomoci i sta ocekujete od ovog foruma. Ako je to empatija za Vas problem, ako je to psiholoska pomoc da se sa njim nosite, pa cak ako Vam je potrebno i to da negde iskalite svoju ljutnju i nemoc, strah i bes zbog Vaseg stanja - to je apsolutno u redu i imam potpuno razumevanje za to. Ali onda budite jasni u onome sto Vam treba; odrastao ste, pismen covek.
 

Back
Top