tsh
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: tsh

Obećava
    Učlanjen
    06.09.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano tsh

Imam 19 godina ...pre 5 godina je ustanovljeno da imam uvecanu stitnu zlezdu ...na sveto je vazno da kazem da me malo gusi ali nema strumu ni cvorove ...hormoni su mi sve do sad bili ok samo sto sam imala povecan rad srca ...oko 95 otkucaja u minuti naravno..desava se to da sam sad uradila hormone i tsh je blago uvecan 5.11 je a referetne vrednosti su 0.27 - 4.64...od cega vrednost ovog hormona raste i come se leci ..hvala

Iskusan esperanca137 (avatar)
    Učlanjen
    14.05.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    10
    Reputaciona moć
    109

Podrazumevano

i ja sam imala slican problem pre nekoliko godina,samo sto je moj TSH bio u opadanju,pa sam mrsavila.Ti imas predispozicije da se udebljas,poto ti TSH u blagom porastu.Lupanje srca ti je od poremecaja rada stitaste zlezde,a i puls ce ti biti ubrzan.Dalje sledi nervoza,zamor pri svakom fizickom naporu,vrtoglavica...
    Ja ti preporucujem da vec sutra odes lekaru,jer imas problem,a on moze da se spreci na vreme.
    Izvadi T3, i T4,sedimentaciju i krvnu sliku,pa sa tim nalazima idi lekaru.Tako ces izbeci setnju, i moci ce da ti konstatuje bolest.Nebi bilo lose da uradis EKG,jer se na njemu odmah vidi poremecaj rada Stitnjace.Pretpostavljam da ce ti uraditi i ultra zvuk. To je sve potrebno da bi ti pravilno utvrdili dijagnozu.Pretpostavljam da si imala veci stres pa ti je stitnjaca krenula,ali nebih da pretpostavljam.
    Obavezno idi lekaru,da nebi zakasnila. :wink:

Obećava
    Učlanjen
    06.09.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano

Hvala na pomoci ...ma nemam pojma zasto je sve to krenulo al pazi tesko da se neki covek ovde ne nervira ...za divno cudo EKg je ok ...radila pre 2 meseca ..uradila sam i T3 i T4 i oni su ok s tim da je T3 na granici...idem sutra kod lekara pa cemo videti bilo bi lepo da se dr javi
    Hvala ti svakako

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Podrazumevano

dr je na dugom i zasluzenom odmoru, pa je brigu o forumu ostavila u mojim (psihijatrijskim) rukama. Dakle esperanca Vas je odlicno posavetovala, svakako je neophodno da se javite lekaru, naravno sve nalaze koje Vam je esperanca rekla da napravite mozete uraditi privatno ili otici kod lekara OP da VAm da upute za analize krvi, biohemiju, hormone (ovo svakako morate privatno), novi EKG itd. Po potrebi ce Vas poslati kod spec. endokrinologa. Niste nam rekli da li imate u porodici nekoga ko ima poremecaj rada stitne zlezde, kako je prvi put konstatovan poremecaj tiroidee, sta su Vam tad rekli i kako ste do sad leceni, da li imate nekih psihickih problema, da li imate nekih kontinuiranih napetosti u porodici, na poslu, u vezi itd....
    Rezultati su Vam na gornjoj granici, zaista je neophodno da se obratite lekaru da ovde ne bi gatali sta bi moglo da Vam bude. Pozdrav!

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •