Alergija na Adu ili

esperanca137

Iskusan
Poruka
6.368
Juce sam se prvi put kupala na Adi.I proizvod toga - alergija.Svrbi me - hocu da svisnem.I to su mi se prvi plihovi pojavili 30 min nakon izlaska iz vode.
Neki izgledaju kao ujed komarca,a neki kao ujed buve. Mada,nisam bila blizu kucica.Nema mnogo plihova, ali dovoljno da svrbi - oci ispadaju.
Jer jos neko ima taj problem ili sam ja usamljem slucaj :cry:
 
esperanca137:
Juce sam se prvi put kupala na Adi.I proizvod toga - alergija.Svrbi me - hocu da svisnem.I to su mi se prvi plihovi pojavili 30 min nakon izlaska iz vode.
Neki izgledaju kao ujed komarca,a neki kao ujed buve. Mada,nisam bila blizu kucica.Nema mnogo plihova, ali dovoljno da svrbi - oci ispadaju.
Jer jos neko ima taj problem ili sam ja usamljem slucaj :cry:

Alergija - najverovatnije, ali daleko pre na sunce nego na vodu. Cinjenica da su se pojavili posle rashladjivanja u vodi, samo govori ovome u prilog. Ali mogu biti i ujedi nekoh insekata.....Tesko je reci preko neta, bez da se promene vide...Koliko ih je, gde su locirane, ujed buve i komarca ne pravi plikove (plik je ispunjen tecnoscu, dakle radi li se o plikovima ili o crvenim uzdignucima na kozi?)

Ako ih nema mnogo (ne vise od 5-10) mozete ih mazati Fenergan kremom. Ako ih je mnogo i po celoj kozi onda ne...Najbolje bi bilo da Vas vidi lekar ako je svrab nepodnosljiv i ako se osip bude sirio. Izbegavajte sunce i Adu bar nekoliko narednih dana dok ne vidite sta se dogadja sa Vasim promenama.
 

Back
Top