HITNO!-posle koliko vremena se porodilja budi iz anestezije

pitalica

Početnik
Poruka
26
Koliko vremena treba da prodej da se porodilja probudi iz anestezije posle carskog reza. Kad joj daju da koristi telefon? Moja sestra se porodila jutros oko pola 9, sad je 2 sata a mobilni telefon joj je jos uvek iskljucen. Cim se porodila neka babica je dakle jos jutros javila da je sve ok, i otad nemamo nikakvu informaciju.
Na liniji za informacije u Visegraskoj su mi samo rekli dimenzije bebe i spustili slusalicu.
Sve se desava u Visegradskoj!
Kad ce neko od nas-na primer muz ili ja moci da se priblizi mami i bebi?????
 
Samo bez panike, budjenje iz anestezije i posle tako velike operacije nije ni brzo niti prijatno niti lagano. Od 9 do 14 nije proslo dovoljno vremena da bi se zena ni prizvala a kamoli imala zelju ili potrebu da se pored svog stresa i bunovnosti a posebno BOLOVA (jer to bre BOOOOLIII!) baktala oko mobilnog! ne moze da je vidi u sobi jer je verovatno posle operacije na poluintenzivnoj ili intenzivnoj, a ako nije nema ni veze - sto taj bezveznjakovic ne napravi dramu i ne izdere se malo na nekog od osoblja, neka trazi nekoga od doktora, neka insistira da vidi nacelnika ili glavnu sestru ako vec sumnjate da nesto nije u redu. Mada. da nesto nije u redu (pupupu!) to biste do sad vec uveliko znali.\
Sigurna sam da je sve ok, samo otac nije bas mnogo insistirao a oni u Visegradskoj su lezerni i boli ih uvo, kreteni!
 
da li ste svesni da je to operacija i da je zena bar jedan dan omamljena. i ako vam se lepo kaze da je dobro cemu panika. da nesto ne valja saznali bi. drugo njoj nije ni do cega, zeli da se naspava i odmori, i nema zelju ni da prica ni da bilo koga gleda. a sto je on tupson?jel trebalo da digne bolnicu u vazduh i da vidi zenu i dete. jel ne mislite da su oboje izmuceni i osetljivi i da im treba da se oporave, nije zdravo zbog bakterija i virusa da ih odmah neko posecuje.
 
ja sam se ,zapravo porodili su me u 7 ujutro....nisam mogla da dignem glavu do mraka...nemam pojma koliko je bilo sati....predpostavljam da nemoze da govori,niti da drzi telefon u rukama,ja nisam mogla.sada mi je komicno,koliko mi je bila frka da se pomerim,makar i glavu samo!
drugi put sam bila u boljem stanju,porodila sam se u 14 i za sat sam cavrljala sa mojom tetkom...ali i prvi porodjaj je usledio posle 18 sati indukcije...a ovaj drugi,bila sam bas odmorna!
sigurno da i to ima veze.
i mislim da je tatica mogao malo da zagrmi na osoblje pa bi sve lepo cuo.oni u visegradskoj su stvarno :evil: a danas ste mogli svi da je vidite.meni je kuma imala tamo cs i videla sam je sytradan.
eto.
mrzim šonjave muškarce.
šta će da radi ako mu neko maltretira dete?
da se sagne i njega da udari?
malo sam preterala,sindrom jagode :?
 
Hvala na brizi i na savetima! Sve je u redu. Kapiram ja da porodilja ne moze odmah da se osvesti, ali red je da se porodici da neka sira informacija.
Sada imam novo pitanje!
Sestra je 0- a zet A+. Kazu da je beba isto Rh-, ali ne znaju koja je grupa, pa da zbog toga sto je Rh- i kod mame i kod bebe negativan, mama ne mora da prima onaj Rogam. A mama je pre par meseci posle amniocenteze primila taj Rogam-bas zato sto je Rh-.I valjda su se javila antitela posle te intervencije, ali ih je Rogam resio. Pitanje je- da li je tacno da mama ne treba da prima Rogam zbog iste Rh-, i sta moze da se desi ako ona ne primi Rogam, a kasnije se ispostavi da su pogresili Rh faktor bebe?????
Tamo u bolnici niko nista ne zna, a lekar-veza je iskljucio telefon.
 
vd:
RE : WWW
ne slažem se da je dizanje galame , padanje u sevdah ili dizanje u vazduh primereno ...
1. kontinentu na kojem živimo
2. bolnici kao ustanovi

p.s.: nije teško biti fin . :wink:

Ali je primereno na zalost zemlji u kojoj zivimo: dok ne dignes nesto u vazduh ili ne izadje kao udarna vest u Skandalu - od rabote na zalost nista..... :?

Tuzno, tuzno.
 
pitalica:
Hvala na brizi i na savetima! Sve je u redu. Kapiram ja da porodilja ne moze odmah da se osvesti, ali red je da se porodici da neka sira informacija.
Sada imam novo pitanje!
Sestra je 0- a zet A+. Kazu da je beba isto Rh-, ali ne znaju koja je grupa, pa da zbog toga sto je Rh- i kod mame i kod bebe negativan, mama ne mora da prima onaj Rogam. A mama je pre par meseci posle amniocenteze primila taj Rogam-bas zato sto je Rh-.I valjda su se javila antitela posle te intervencije, ali ih je Rogam resio. Pitanje je- da li je tacno da mama ne treba da prima Rogam zbog iste Rh-, i sta moze da se desi ako ona ne primi Rogam, a kasnije se ispostavi da su pogresili Rh faktor bebe?????
Tamo u bolnici niko nista ne zna, a lekar-veza je iskljucio telefon.

Izvini molim, ali kako bre da pogrese bebin Rh??! :shock: I kako to - ne znaju bebinu krvnu grupu? Svasta?! :shock:
Mislim, sad da nagadjamo sta bi bilo kad bi bilo, i sta ako su pogresili (ovo ili ono) stvarno nije dobro. To su ozbiljne stvari! U svakom slucaju, sto se ove trudnoce tj ove bebe tice, pila majka Rogam ili ne ova beba nije pod rizikom. Naime ako je beba Rh- kao sto kazu a i majka je, beba je sto posto sigurna. ako je beba Rh+ opet je sigurna jer je to prvi put da je majcin Rh- sistem dosao u kontakt sa Rh+ faktorom i tek sad stvorio antitela. ali sledeca beba ako bude Rh+ bice pod rizikom da majcina antiRH+ tela napadnu bebin Rh+ faktor preko placente, pa ce mama morati da pije Rogam. U svaklom slucaju, ovo je samo grubo objasnjenje, ova beba je vec rodjena i za nju nema problema, nema potrebe za brigom.
Pozdrav
 

Back
Top