sta bi vi u radile?

devojcurak

Zainteresovan član
Poruka
481
vi ste devojka iz grada...vec nekoliko generacija, ali ne i snob....upoznala sam jednog decka....u svakom smislu mi odgovara..ali ne i mesto gde zivi....to je bukvalno selo.....decko je iz siromasne porodice...mada i tu covek da progleda kroz prste....ali reakcija mojih bas i nije neka...o prijateljima i da ne pricam......da ja ga volim....nije da mi sve to ne smeta.....bukvalno se budim uz kukurikanje kokosaka.....ma znate i sami selo kao selo.....zaprosio me je.....ceka na moj odgovor....a ja ne znam.......nije da mi ne smeta miris kokosinjaca i svinjaca....hleb uz supu koji se jede......ali on mi odgovara u svakom smislu.....sta bi vi radili na mom mestu?!
 
šta ti srce ište :lol:

super je na selu, kad se iznerviraš prikolješ nešto i kul si :wink:

ima valjda neko dezodorirajuće sredstvo za te svinje, ima za podove i nameštaj i kosu i veš i sve, ima sigurno i za svinje, raspitaj se.
 
devojcurak:
vi ste devojka iz grada...vec nekoliko generacija, ali ne i snob....upoznala sam jednog decka....u svakom smislu mi odgovara..ali ne i mesto gde zivi....to je bukvalno selo.....decko je iz siromasne porodice...mada i tu covek da progleda kroz prste....ali reakcija mojih bas i nije neka...o prijateljima i da ne pricam......da ja ga volim....nije da mi sve to ne smeta.....bukvalno se budim uz kukurikanje kokosaka.....ma znate i sami selo kao selo.....zaprosio me je.....ceka na moj odgovor....a ja ne znam.......nije da mi ne smeta miris kokosinjaca i svinjaca....hleb uz supu koji se jede......ali on mi odgovara u svakom smislu.....sta bi vi radili na mom mestu?!
Šta znači to?
 
Pa imas li ideju sta ces tamo da radis? Ostavljas ceo svoj zivot, navike i obicaje, i ides kod nekoga ko je totalno drugacije rastao i ko je naviknut bas na ono sto tebe cudi...
Zar nemas ovde posao i sl.? Nece ti smetati da odes tamo i zavisis od njega?
Pitaj ga da on dodje u grad... Ako nista, bar ces znati koliko je on spreman da promeni svoj zivot zarad tebe i zivota sa tobom...
...i za sad samo primecujes kako jede hleb sa supom, sutra ce ti to malo smetati i sve tako... a da ne spominjem utisak da su oni "namazaniji" od nas :) pa da mozda ima jos mnogo navika koje sada jos i ne mozes da vidis... ok, ako ti se svidja, verovatno da nije tako...
Mnogo rizikujes... Koliko se dugo zabavljate?
 
ja bi se odluchio za radikalnu varujantu...e ovako...nagovorish ga da proda zemlju...i kokoshi i stoq..ma sve...ti zavrnesh matore i familiju za neki kesh...saqpite sve to na gomilu...i zapalite za chile il argentinu...tamo tje vam taj novac posluzhiti da otvorite internet cafe....shljakate pomalo...nosite papuche i shorceve cele godine...jedete avokado i koje kake zezalice....zhvatjete koq...pravite male ruralno-urbano-snobo-srbo-argentinchitje il chileanchitje....et to ja misim
 
Slusaj svoje srce, ali sacuvaj zdrav razum. Razgovarajte. Iz iskrenog, otvorenog razgovora ces zakljuciti da li od buducnosti ocekujete slicne stvari. Ako shvatis da tezite ka istom cilju, onda je to mozda to. Ukoliko vam se sistem vrednosti ne podudara, razmisli jos jednom. Nemojte da rodite decu koja ce odrastati uz nesrecne, isfrustrirane i neostvarene roditelje. Na selu moze sasvim lepo da se zivi, cak vrlo urbano. Nacin zivota odredjuje tip licnosti, a ne mesto zivljenja. Znam ljude iz sela pred kojima bi mnoge gradske face trebalo da se postide. Danas i na selu imas i internet i masinu za pranje sudova i prostor za voznju bicikla i igranje basketa, i nijedno selo vise nije taaako daleko od grada. Sve je u glavi.
 
Koliko se dugo zabavljate?
Možda ti sve izgleda zanimljivo i privlačno na selu, ali ako bi se odlučila za život tamo morala bi dobro da razmisliš o tome šta ovde gubiš a tamo dobijaš i obrnuto.
Nemam ništa protiv da čovek posluša svoje srce, ali ni razum ne treba zanemariti. Zašto? Kad srce prestane da voli, ostaje zdrav razum .... koji ti na kraju rastura ili produžava brak.

Razmisli dobro.
 
ej devojčurak ,,,evo ti priča iz prve ruke( :D -izraz a? ),,,,, ja sam iz bgd ,, iz porodice generacije pre rista tamo žive ,,, baba u fazonu veliki šešir i šeta pekinezera ,,, moš misliti ,,, a ja se udala u pampukovici ,,,, evo svako leto skupljam seno i ostale rekreacije na selu ne izbegavam ,,,ali to je samo zato što mi prija priroda ,,,, daleko bilo da me neko tera da radim ,,,iz inata ne bi htela ,,,,

ali iskustvo ---- svi seljaci gledaju u fazonu ...--- ona bre kulturna """,,, nemam nikoga za svadju ili bilo kakve konflikte ,,,,,i bitna napomena ... nemoj se družiti ni sa kim da te ne povuče mentalitet---ipak seljaci su to

ali samo je bitno da imaš kola ,,, selo je pravo i najprirodnije mesto za život ako umeš da se organizuješ ,,,,,


evo bilo koja drugarica iz bgd kad dodje kod mene ,,,opusti se i oduševi ,,, jedna zamalo da se uda u tom selu ,,,, jedva sam je sprečila jer je lenština i dosadilo bi joj za nedelju dana ,,,,, ali ako si žiška selo je zakon .....
 
Jao što ja ne volim seloooo :cry:

Moja baba, rođena beograđanka se udala i otišla u jedno banatsko - tamo sam bila samo jednom, kao derište 7 dana i to po kazni. Našli moji način da me smire od te ''strašne bolesti'' - puberteta.

Onda sam naprasno postala dobrica da im tako nešto opet ne bi palo na pamet.

Zgazila sam u balegu, jurila me je guska (za koju sam inače mislila da je ćurka), jedan petao me je stalno zlo gledao, prolazio mi je čopor krava svako jutro pored prozora i budio me, neki dečkonja me je stalno mučio da slušam kako svira gitaru, prodavnica je bila daleeeeko, daleko, daleko - a lokalna ekipa me je prozivala što sam iz Beograda.

Bilo je tiho - previše, mislila sam da ću da poludim samo od tišine.

Da je ovaj moj u selu - ma ne bi ga ni iz prve pogledala kao moguću kombinaciju.
 
e bre majceki što si neka ,,, i ja sam se plašila krave kada sam je prvi put videla ----ooooGROMNA je ,,,, a da ti ne pričam kako sam sve nazivala ovce koje ošišaju pa ne znaš dal ti više lici na tele ili kozu ,,,,,,,

mada kada odeš na selo ,,, može samo u slučaju da hoćeš da vodiš miran život -- za decu je selo raj na zemlji ,,, rekla sam ako imaš kola i možeš da uredno pratiš društveni život ,,, dakle pozorišne dečje predstave , obavezna oprema od računara do rolera ,,, ako radiš u gradu i deca idu u vrtić ,,,---gradski ,,,, a selo ti recimo dodje kao tri sata mira --dnevno .... prenoćište ...---toliko


a baš da si u selu po ceo dan i ne vidiš grad danima ----- to je već bolesno ,,, takvi SE zovu ŠUMENKO ,,,BRDJANIN ,,, CEPANKA ,,,
 
I još nešto - nikad bre ništa loše nisam ni rekla ni uradila ljudima koji ne žive u Beogradu. Svaki put sam bila fina i ne mislim da je njihovo opredelenje defekt - ali bre stalno na ilazim na neki revolt kod njih - ili opet, možda jednostavno ne razumem taj humor:

- Jel vi građani jedete sarmice ili ste navikli samo na pizze?
- Jeste, lako je vama...
- Mi smo za vas seljaci!
- Jel imate vi tamo u tom Beogradu breskve?
- Jel poznaješ Žiku, on isto živi u Beogradu?
- Vi Beo građanke ovo, vi Beo građanke ono...
- Yebote, pa kao da nije razlika u 100km nego u milion

:roll:
 
devojcurak:
vi ste devojka iz grada...vec nekoliko generacija, ali ne i snob....upoznala sam jednog decka....u svakom smislu mi odgovara..ali ne i mesto gde zivi....to je bukvalno selo.....decko je iz siromasne porodice...mada i tu covek da progleda kroz prste....ali reakcija mojih bas i nije neka...o prijateljima i da ne pricam......da ja ga volim....nije da mi sve to ne smeta.....bukvalno se budim uz kukurikanje kokosaka.....ma znate i sami selo kao selo.....zaprosio me je.....ceka na moj odgovor....a ja ne znam.......nije da mi ne smeta miris kokosinjaca i svinjaca....hleb uz supu koji se jede......ali on mi odgovara u svakom smislu.....sta bi vi radili na mom mestu?!
preseli ga kod sebe kad ga vec volis.
 
e majceki pitanja su ti pun pogodak ,,,,,

ali nema samo u srbiji sela ,,,, ja sam videla one seljake --alpske --- to su buzdovani čoeče ,,, dakle seljak koji ne menja džemper bilo leto ili zima -- to vredi videti ,,, rumen u licu i nabreko u ramenima ,,,kao naši ispodkopaoničani ,,,

nisam rekla da je za ponižavanje životno odredište ,,, bitno je samo da je čisto i prilagodjeno osobi koja tu živi ,,,

ima onih koji nisu za grad ,,,a i obrnuto .... dakle kome se šta svidja nek izvoli
 
devojcurak:
jeste moji su bas ludi za njim...ne znam sta cu da radim, nisam pametna....ipak definitivno je doslo vreme gde mogu sa pravom da kazem....da se od ljubavi ne zivi..

U pravu si....i moj je u -okolini- Bg-a...i imam veliki problem...2h mi treba (od posla, kuce) do njega i obrnuto, a ja , posto radim i u firmi i privatno NEMAM tih 4h za GSB....Ali , zaista je covek, vredan -svega-....polozila sam vozacki...treba da uzmem kola...da sve -olaksam-...samo sto ce to -akcijanje- dosta da kosta....On hoce da mi pomogne u tome...ali nije hteo da ide odatle...ni posle mojih -dugomesecnih- insistiranja i moljakanja....Razmisli, da li kolima mozes koliko-toliko da ostanes -svoja- tj. da li u blizini ima mesto gde bi mogla da radis -svoj - posao....
Ja necu biti sretna tamo....ali cu biti jos nesretnija bez njega...stavi to na vagu.... :wink:
 

Back
Top