Sta posle gimnazije????

E , nisi rekla ni koji si smer a trazis pomoc. Ako si drustveni upisi jezike,spanski ili italijanski u BG. Ne znam koji ti je prosek ali na Filoloski u BG se tesko upada.Ako ti je prosek ocena slabiji probaj u KG.
Ako te jezici uopste ne zanimaju, ti upisi psihologiju ili medicinu. Jeste da medicina dugo traje, ali posle si bar neko i nesto, i definitivnu odluku o zanimanju donosis tek za 5-6 godina. Ako ti je dosadno dugo studiranje, ti uzmi psihologiju, zanimljiva je , to se svakome svidja.
A nije losa ni turizmologija...putovanja!!!
Ajde kazi kad odlucis sta ces da upisujes. I meni se blizi takva odluka, bas me nesto hvata frka.
P.S.Odakle si?
 
[/b]Postoji vise razloga zasto necu da upisem biohemiju:1-na tom faxu ima matamatike koju mrzim,2-moram da idem u bg, a stvarno ne bih da odlazim iz svoga grada, i ovde ima dovoljno fakulteta,3-radije bih upisala molekularnu biologiju kada bih otisla u bg, 4-STA POSLE SA BIOHEMIJOM????
 
xina:
[/b]Postoji vise razloga zasto necu da upisem biohemiju:1-na tom faxu ima matamatike koju mrzim,2-moram da idem u bg, a stvarno ne bih da odlazim iz svoga grada, i ovde ima dovoljno fakulteta,3-radije bih upisala molekularnu biologiju kada bih otisla u bg, 4-STA POSLE SA BIOHEMIJOM????
nemoj ni u snu da upisujes molekularnu biologiji to moja sestra studira ubija se od ucenja uopste nema vremena ya izlaske i sada hoce da prede na neki drugi fax
 
Da sam na tvom mestu razmislila bi o filoloskom fakultetu (recimo arapski ili spanski),ili pravni fakultet,u krajnjem slucaju psihologija.Da bi danas shvatio vecinu ljudi potrebno je znati ovo.Koliko sam primetila imas dosta opcija valjda ce te neka od njih zainteresovati.
 
da li ja mogu posle filoloske gimnazije da upisem biologiju??

Moj mentor za diplomski je svojevremeno pre fakulteta išao u tu gimnaziju, kao i još neki njegovi drugari, tako da može :super:

Ali nas nekoliko smo se pri kraju studija dogovorili da nikome nećemo savetovati da upišu biologiju jer je mučenje (imali smo posttraumatic stress disorder od studiranja :eek:) a skoro da nema šanse da se zaposliš u struci (sem ako baš imaš prosek oko 10)
 
Moj mentor za diplomski je svojevremeno pre fakulteta išao u tu gimnaziju, kao i još neki njegovi drugari, tako da može :super:

Ali nas nekoliko smo se pri kraju studija dogovorili da nikome nećemo savetovati da upišu biologiju jer je mučenje (imali smo posttraumatic stress disorder od studiranja :eek:) a skoro da nema šanse da se zaposliš u struci (sem ako baš imaš prosek oko 10)
Je l' to posttraumautski stresni poremecaj?!
Ono kao,bivsi vojnik jos uvek zadrhti kad cuje neki ostar zvuk koji ga podseti na mitraljez? :D
 
Je l' to posttraumautski stresni poremecaj?!
Ono kao,bivsi vojnik jos uvek zadrhti kad cuje neki ostar zvuk koji ga podseti na mitraljez? :D

Pa malo blaži oblik... imaš flešbekove na situacije i onda te uhvati neka vrsta panike (kao kad se neki ljudi plaše da budu u maloj pećini)
i kad god pomisliš na biologiju osetiš mržnju prema bezličnom agresoru

Mene je postepeno prošlo neke tri godine po diplomiranju
Ležao sam jednom ujutru u krevetu i razmišljao kako sam nekada voleo biologiju kad sam bio mali, i došao do zaključka da više nemam razloga da je mrzim jer se neće pojaviti zli profesori i asistenti da me muče, a i da se pojave više nemaju nikakav autoritet nada mnom i ne mogu mi ništa
Posle puno razmišljanja na tu temu bilo mi je lakše
 
Malo pogresno mesto za pitanje ali dobro ne mari, kad vec pitas ;)

Mislim da mozes da zapravo iz svake cetvorogodisnje mozes da biras bukvalno fakultet sto je malo glupo . Mozes ali naravno ti si odmah u startu u deficitu sa znanjem iz biologije sto je jedini problem .

Ispravite me ako gresim :p

Pa ne grešiš. Sa nama je na prvoj godini studija bilo dosta ljudi sa najrazličitijih smerova (npr. medicinska sestra, neki ljudi sa meteorološkog smera? itd.), ali je napravljena seča preko hemije i fizike tako da su ljudi koji nisu imali predznanje iz tih predmeta pootpadali (tj. svi smo spremali biologiju za prijemni ali nismo znali da će nas ugnjaviti na fizici i hemiji). Imali smo tri odeljenja redovnih studenata a jedno odeljenje je CELO palo godinu sem jedne devojke. Sledeće godine su to treće odeljenje formirali od bivših vanrednih studenata i onih koji su prethodne godine pali godinu.
 

Back
Top