Greska za greskom

mirosl-@-v

Početnik
Poruka
25
Ljudi sta da radim? Pocele su da se nagomilavaju greske. 1.Kada skeniram sa Spybot.S.D.u zadnje vreme mi non sto izlazi neki NEW NET koji nemogu nikako da izbrisem. 2.Istim skeniranjem dobijam sledece obavestenje o gresci:THERE WERE PROBLEMS IN THE INCLUDE FILE C:\PROGRAM FILES\SPYBOT_SEARCH_DESTROY\ INCLUDES\HIJACKERS.SBE.See:Include errors.log for details. 3.I zadnje obavestenje o nekoj gresci glasi: Message from system to user on 27.7.2005 18.31.59 WARNING: Your computer may have critical errors in registry and file system.These errors can lead to computer crashes,instability,slowness and full system failure. Immediate repair may be required. See help file at:www.spw2.com. To bring up help,type www.spw2.com,into your web browser or: 1.Press Windows "START"buton in lower-left-hand corner of screen. 2.Select "Run" from menu. 3.Type www.spw2.com into box then press "OK" buton. Toliko,uh.Hvala unapred.
 
sta bre da kucas u run-u? kakva je to zezancija... Ok znaci sigurno je neki spywer ... probaj da reinstaliras Spy Bot i stavi NoAdware i AdAware... I onda skeniraj u safe modu...

m.p. Pepole prelistajte malo forum pre no sto postate... Mislim vec je bilo tako nesto samo treba malo obratiti paznju ;)... nema ljutnje
 
mirosl-@-v:
Ne mogu da pregledavam teme,iz sasvim ozbiljnih i konkrektnih razloga.Takva mi pomoc od TEBE nikad vise netreba.

Postovani MIROSL@Ve dali bi bio ljubazan da objasnis sirokom auditorijumu koji su to" sasvim ozbiljnih i konkrektnih razloga " ne bi pregledao lepljive teme i dosadasnje rasprave u vezi spywera..?
Doticni,Wizard, ima pravo!
Skeniraj sa nekim drugim programom protiv spywera ako ti taj spywer ne dopusta instalaciju SpyBota.
Takodje skeniranje treba da vrsis u Safe modu(ima lepljiva)
Ako zelis da ti se pomogne ne pljuj po drugima.
 
Koristim program SpyBot1.4 Free sa ukljucenim TeaTimerom dalje AdAwareSE Free za skeniranje nedeljno ili mesecno jednom ,Kasperski5.0... kao AV program (legalno sto i nije bitno) ZoneAlarm Free ,T-Com antidialer Free ,OPERA Free i NE posecujem XXXsajtove i do sad nisam imao problema sa virusima trojancima i spywareovima :!:
 
Skini program SpywareDoctor na sajtu www.pctools.com i updatuj ga.I resice ti sve probleme.A ako koristis OPERU i Kasperskog imaces i dalje velikih problema sa virusima.Jer Kasperski i OPERA neidu bas najbolje zajedno.Kasperski je prevashodno napravljen za IE.A ako koristis Operu onda NOD 32 ili AVAST.I CCleaner program i sa njima ocisti sve.Mozes da posetis sajt WWW.supersajt.com tu imas dosta besplatnih programa sa upustvom na srpskom.Pa javi sto si uradio.
 
Evo sta sam uradijo.Recicu svojim recima,znam da to nece da bude strucno,ali molim vas ne zamerite mi.Prvo sam reinstalirao Spy Bot,instalirao Noadware,vec sam imao AdAware,skenirao u safe modu i nista.Cak sta vise,taj No Adware je neka test verzija,te da bih nesto mogao potrebno ga je kupiti.Za Cvetka,vec sam imao SpywareDoctor,azuriran najnovijom verzijom,i nista mi nije pronasao.Ne koristim IE,vec uglavnom Mozillu i ponekad Operu,od AV programa koristim Avast,azuriran najnovijom verzijom i nista nije pronasao.Bio sam i na www.supersajt.com.Skinuo SPY SWEEPER, i on je nesto pronasao.1.System Monitor found:Atomiclog 2.Adware found:cws-aboutblank. 3.Adware found:gozila. 4.Adware found:instant access. 5.Trojan Horse found:lithijum. 6.Adware found:Radlight div-x player. 7.Adware found:coolwebsearch(sws). 8.Adware found:comet cursor i 9.Adware found:bargain buddy.To sam ocistio.Kada sam hteo da izadjem iz ovog programa izasao mi je sledeci dijalog:Your system will not be protected if you shut down Spy Sweeper.It is recommended that you minimize Spy Sweeper to continue protection. The following are active Hosts file shieled,IE Favorites shield,IE Hijack shield,Memory shield,Spy Instalation Shield,Alternate Data Stream(ADS) Execution Shield.Startup Shield,Windows Messenger Service Shield.Za Zikija,koristim i T-com antidialer zastitu,imam i Zone Alarm,nisam ga instalirao,nemam pojma kako da ga koristim,cuo da mozi da donese vise problema nego koristi,ali u svakom slucaju neznam da ga koristim.Neznam sta su ti to xxx sajtovi?Za Cvetka,je li napisao IC cleaner,nezmam sta je to.Eto to sam uradio i Spy Bot radi,sve gore.Vrlo brzo javi neku grasku i prekine skeniranje,znaci sve losije i losije radi.Ljudi sta da radim,vi ste mi jedina nada.Hvala.
 
Momcino... NIsam htio sa se mijesam u dosadasnje diskusije iz mnogo razloga ali sada kada si napisao zadnji post morao sam..

Dakle situacija je kod tebe sledeca:

Tvoj kompjuter je po mom misljenj PREVISE zarazen..

S toga.. Da sam na tvom mjestu ja bih sam sebi predlozio formatiranje i smirivanje mnogih briga..

Mnogo si ugazio sa virusima koje si naveo a da stvar bude gora oni se nece tek tako ocistiti iz razloga sto su se namnozili u tvoj komp, posebno sa kljucevima u registry bazi..

Najpametnije je formatiranje, no ako i dalje ne zelis to da radis ostaje ti da odradis, tacnije da pokusas sa dva programa, iskljucivo u SAFE MODE opciji WIna a to su:

1. SW Shreder
2. Hijak This...(sa ovim programmom, strpljivo, oprezno i polako..)..

Ako nakon ovog uspijes da spasis sebe zivaca i muka onda si uspio, a s obzirom na broj i imena virusa da bog da....
P.S. Rece da ne znas sta su XXX stranice, samo da ti i to napomenem da se na tim stranicama nalaze one prelijepe ili oskudno ili nikako obucene djevojke u raznim pozama, dal usamljene ili sa jos nekim...

Ne znam jos da li je proradilo ono www.xxx.xxx
Pozdrav.
 
Koliko imas gamadi u kompu nije ni cudo da se programi nepravilno instaliraju.
Tvoj komp nije od danas na sutra zarazen vec koliko mi je poznato to traje od ranije.
Naj pametnije resenje je formet operativnog sistema XP i to brisanje i ponovo sveza instalacija a ne obnavljanje.Nabavi na neki nacin CD sa XP(neko od poznanika bi trebao da ima.(ili poznanik poznanika)
Prebaci sve vazne podatke na D particiju(moji dokumenti,slike, MP3 itd)i pocni...
Tvoja bolest nije izgovor,budi strpljiv i uporan i ne prizeljkuj da te sazalevaju a ljudi na forumu su stvarno OK i voljni da pomazu(koliko je to moguce preko neta,na nevidjeno).
Pozdrav.
 
U redu zoki.Ali stvarno nije u redu da me toliko i tako napadas.Nedao ti Bog da se i jedan sekund osecas ko ja.Tvoje mi sazaljenje u svakom slucaju nikad netreba i nejavljaj mi se vise.Za GZ sta da radim sa podacima koje mi HIJACKER THIS izbaci,a dosta ih izbaci.SW Shreder je dosta ocistio i komp.mi sada bolje radi.Pozdrav.
 
Vec sam napisao da treba da budes veoma oprezan sa ovim programom.. Dakle svaku stavku koju ovaj program nadje dobro pregledaj, od pocetka do kraja, da li pripada nekom programu, ali najcesce Hijak izbaci naziv programa i koji nadju antivirusi..

Recimo samo primjer:

CoolWeb Search.. Naci ces u preskeniranom dokumentu od Hijaka ovakav naziv i takav mozes da oznacis i brises i sve slicne na koje sumnjas...

Oprez jos jedan.. Mana Ovog programa jeste sto najcesce kao viruse prepozna i drajvere od grafike (licno iskustvo i nepaznja) pa ako oznacis sve ode mast u propast..

Zato kazem strpljivo, pregledaj sve preskenirano, ako nisi 100% siguran pisi mi na mail ili na private pa cemo zajedno da se otarasimo svega..

Pozdrav...
 
mirosl-@-v:
U redu zoki.Ali stvarno nije u redu da me toliko i tako napadas.Nedao ti Bog da se i jedan sekund osecas ko ja.Tvoje mi sazaljenje u svakom slucaju nikad netreba i nejavljaj mi se vise.Za GZ sta da radim sa podacima koje mi HIJACKER THIS izbaci,a dosta ih izbaci.SW Shreder je dosta ocistio i komp.mi sada bolje radi.Pozdrav.

O,boze dragi!
OK,vracam ti tvoje krpice i necu da se igram vise stobom.
 

Back
Top