"samoča" u braku/vezi

blondi

Domaćin
Poruka
4.976
živiš sa nekim, ili si u ozbiljnoj vezi... ma sve je tako perfektno počelo... i odjednom osetiš da si "sam" iako nisi...

šta je ono što nas "osami" i otera tu čarobnu lepotu veze ???

...vikend je... opet ste zaglavili kod kuče, gledate neki dosadni film... pokušavate da se setite kada se vam je poslednji put nasmejao i ne uspeva vam... stvari još teže idu kada pokušavate da se setite kada vas je poslednji put pozvao da izađete negde... u stvari, u poslednje vreme počinjete da mislite da ste nevidljivi za njega...
 
Vrlo dobro mi je poznat taj osjecaj...
Taj stadijum svakako da nije nesto do cega se odjednom stiglo, ali se bar meni desavalo da odjednom shvatim, da smo dotle stigli... I sta onda...??? Eh da, upravo to -> pokusavas da se sjetis vremena kad je sve bilo ok, pokusavas da shvatis kad i kako je sve krenulo nizbrdo, sta uraditi da odagnas taj osjecaj usamljenosti, da ponovo ozivis vezu...
Hmm, isto kao sto se tu stiglo postepeno, tako i za novi procvat ljubavi, treba vremena i rada... Najvaznije je htjeti da se veza ozivi, unaprijedi, uljepsa... Obogati...
 
Da ... Desava se to. Svi mi imamo neke periode, dobrog i loseg raspolozenja.
Ali, u braku nije bas isto kao i u vezi. Ipak je brak nesto mnogo vaznije, ozbiljnije. Mozda tvoj muz ima lose dane, mozda ti imas lose dane. Nemoj da prebrzo zakljucujes i bacas sebe u bedak. Proci ce. Mozda je i on nekad slicno osecao. Bracne krize su nesto sto se svima desava, nesto sto su svi (u braku) doziveli i preziveli.
Glavu gore, nece proci mnogo vremena, a otkrices ponovo svu svoju a i njegovu ljubav. Ne, nisi nevidljiva za njega iako ti se ponekad tako cini.
Ali, nemoj cekati da se on tebi nasmeje i da te pozove da izadjete. Povuci prvi korak.
Znam, znam, znam. Pomislila si: pa ne mogu uvek ja da budem prva, zasto on nekada ne nacini taj prvi korak ?
Ljubav je davanje a ne primanje.
 
Uh, zaista tesko pitanje.
Znam, ocekivani odgovor je trebalo da bude: morate ulagati mnogo energije, negovati svoju ljubav, brak.
Ali, neke krize dodju ma koliko se mi trudili oko nase ljubavi. To je bila ideja mog topica. A neke krize prodju isto tako same od sebe.
Ovo je bio pokusaj da nekom ko je (predpostavljam) odskora u braku objasnim da su krize sastavni deo zivota, posla, pa i braka. Da postojanje krize nije nista strasno, cak je normalno, mozda i pozeljno.
Sta nas ne slomi samo ce nas ojacati.
 
Samo od sebe ne prolazi nista.Moze da se zaboravi ali trag ostaje.Posle nekoliko takvih tragova veza puca i onda se pitamo" kako je to moguce pa sve je bilo uredu".Zato,cim se pojavi dosada,nezainteresovanost,svadja zbog gluposti itd.,mora odmah da se reaguje-najbolje razgovorom,sto vise. :P
 
ahhhh strast, ono od čega se pravi romanca... uobičajna svakodnevnica često postaje dosadna ... i čini nas potištenima... nekad poželimo da osetimo magiju intezivne požude... svima nama treba malo strasti u životu...

suočimo se sa tim da partneri, ponekad, izgube želju da impresioniraju svog partnera, da ga obaspu sa pažnjom.. sada je potrebno intervenisati sa malo dodatne inspiracije i pogurati stvari u želenom pravcu...

a šta raditi da razvedriš partnera???
 
hehe... evo jedna proverena i pali ali ne valja se ponavljati...

na ogledalu u kupatilu mu ujutro ostavite "sočnu" poruku šta ga čeka naveče ali bez puno detalja i objašnjenje (nek mu mašta proradi :lol:)... ceo dan je na trnima i grize ga do dna tako da (ukoliko je večinom izbegavao direktno vračanje kuči sa posla) ovog puta trći 8)
 
Budi svoja ali na originalan nacin, budi kreativna i potrudi se da ga nateras da se potrudi oko tebe. Izmisli drugaricu koju nisi dugo videla i idi asa komsinicom u kino. Malo mu usadi nemir i iznenadi ga. Vidi sta ga muci, procitaj mu astro profil, mozda ima negativenaspektye. Ali ne znam kako da ti kazem mnogo je vazno da se otvoris i da razgovaras sa njim. Uradi to i pricaj, pricaj i svoje skrivene slutnje i scvoje skrivene tajne, unapredi novim kvalitetom i novim spoznajama, i otvori se. Reci mu da ocekujes neku promenui i nadaj se boljem samo budi optimistai veruj i voli.
 
Ja idalje imam dilemu oko toga, da li treba odustajati, kada to osetis, ili se treba idalje boriti...
Verovatno to zavisi od toga koliko ti je taj neko bitan, ali posle gomile pokusaja, ne znam...
Ali nova ljubav je cudo,taman kad mislimo da nemamo vise snage.....pa onda sve iz pocetka, sa novim iskustvima...
Posle svega gledam mnoge parove, koji su dugo zajedno, imali su mnogo puta ove situacije, i prelazili su preko njih pa opet bili srecni...Kazu ljubav je vecita borba... :wink:
 
ne verujem...
kada izgubis svaku nadu, to znaci da zavrsavas (konacno) jednu svoju neuspesnu zivotnu pricu... i onda ces da krenes sa novom pricom... a dok ne zavrsis proslu, nikad neces da se potpuno posvetis novoj
 
Gazdarica:
Ako izgubis nadu, sta onda imas...? :roll:
Ja mislim da je nekada bolje nemati nade,nego imati uzaludne,kada izgubis nadu sto se tice jedne osobe to ti daje sansu da ides dalje...
Bas u onim trenucima u zivotu kada se nicemu nisam nadala,sve je ispalo kako treba...
Nada nekad zna da nam pomuti vidike,da vise ne sagledavamo realno neke stvari...a onda srljamo... :?
 

Back
Top