"samoča" u braku/vezi
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 48

Tema: "samoča" u braku/vezi

Iskusan blondi (avatar)
    Učlanjen
    26.05.2003.
    Reputaciona moć
    104

Podrazumevano "samoča" u braku/vezi

živiš sa nekim, ili si u ozbiljnoj vezi... ma sve je tako perfektno počelo... i odjednom osetiš da si "sam" iako nisi...

šta je ono što nas "osami" i otera tu čarobnu lepotu veze ???

...vikend je... opet ste zaglavili kod kuče, gledate neki dosadni film... pokušavate da se setite kada se vam je poslednji put nasmejao i ne uspeva vam... stvari još teže idu kada pokušavate da se setite kada vas je poslednji put pozvao da izađete negde... u stvari, u poslednje vreme počinjete da mislite da ste nevidljivi za njega...

Elita
    Učlanjen
    08.05.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Vrlo dobro mi je poznat taj osjecaj...
    Taj stadijum svakako da nije nesto do cega se odjednom stiglo, ali se bar meni desavalo da odjednom shvatim, da smo dotle stigli... I sta onda...??? Eh da, upravo to -> pokusavas da se sjetis vremena kad je sve bilo ok, pokusavas da shvatis kad i kako je sve krenulo nizbrdo, sta uraditi da odagnas taj osjecaj usamljenosti, da ponovo ozivis vezu...
    Hmm, isto kao sto se tu stiglo postepeno, tako i za novi procvat ljubavi, treba vremena i rada... Najvaznije je htjeti da se veza ozivi, unaprijedi, uljepsa... Obogati...

Guest

Podrazumevano

Da ... Desava se to. Svi mi imamo neke periode, dobrog i loseg raspolozenja.
    Ali, u braku nije bas isto kao i u vezi. Ipak je brak nesto mnogo vaznije, ozbiljnije. Mozda tvoj muz ima lose dane, mozda ti imas lose dane. Nemoj da prebrzo zakljucujes i bacas sebe u bedak. Proci ce. Mozda je i on nekad slicno osecao. Bracne krize su nesto sto se svima desava, nesto sto su svi (u braku) doziveli i preziveli.
    Glavu gore, nece proci mnogo vremena, a otkrices ponovo svu svoju a i njegovu ljubav. Ne, nisi nevidljiva za njega iako ti se ponekad tako cini.
    Ali, nemoj cekati da se on tebi nasmeje i da te pozove da izadjete. Povuci prvi korak.
    Znam, znam, znam. Pomislila si: pa ne mogu uvek ja da budem prva, zasto on nekada ne nacini taj prvi korak ?
    Ljubav je davanje a ne primanje.

Elita
    Učlanjen
    08.05.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Hmmm, hoce li neraspolozenja, bracne krize uvijek prolaziti same od sebe, ili ce se, ukoliko se ne bude radilo na unapredjenju veze, sve cesce javljati, u sve jacem obliku...???

Guest

Podrazumevano

Uh, zaista tesko pitanje.
    Znam, ocekivani odgovor je trebalo da bude: morate ulagati mnogo energije, negovati svoju ljubav, brak.
    Ali, neke krize dodju ma koliko se mi trudili oko nase ljubavi. To je bila ideja mog topica. A neke krize prodju isto tako same od sebe.
    Ovo je bio pokusaj da nekom ko je (predpostavljam) odskora u braku objasnim da su krize sastavni deo zivota, posla, pa i braka. Da postojanje krize nije nista strasno, cak je normalno, mozda i pozeljno.
    Sta nas ne slomi samo ce nas ojacati.

Ističe se timmy (avatar)
    Učlanjen
    28.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    79

Podrazumevano timmy

Samo od sebe ne prolazi nista.Moze da se zaboravi ali trag ostaje.Posle nekoliko takvih tragova veza puca i onda se pitamo" kako je to moguce pa sve je bilo uredu".Zato,cim se pojavi dosada,nezainteresovanost,svadja zbog gluposti itd.,mora odmah da se reaguje-najbolje razgovorom,sto vise.

Iskusan blondi (avatar)
    Učlanjen
    26.05.2003.
    Reputaciona moć
    104

Podrazumevano

ahhhh strast, ono od čega se pravi romanca... uobičajna svakodnevnica često postaje dosadna ... i čini nas potištenima... nekad poželimo da osetimo magiju intezivne požude... svima nama treba malo strasti u životu...

suočimo se sa tim da partneri, ponekad, izgube želju da impresioniraju svog partnera, da ga obaspu sa pažnjom.. sada je potrebno intervenisati sa malo dodatne inspiracije i pogurati stvari u želenom pravcu...

a šta raditi da razvedriš partnera???

Ističe se timmy (avatar)
    Učlanjen
    28.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    79

Podrazumevano timmy

Pa ,ima dosta stvari,npr. odpleses kan-kan

Elita
    Učlanjen
    08.05.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Strucnjaci kazu da perverzija spasava brakove, odnosno duge veze...
    :wink:

Iskusan blondi (avatar)
    Učlanjen
    26.05.2003.
    Reputaciona moć
    104

Podrazumevano

hehe... evo jedna proverena i pali ali ne valja se ponavljati...

na ogledalu u kupatilu mu ujutro ostavite "sočnu" poruku šta ga čeka naveče ali bez puno detalja i objašnjenje (nek mu mašta proradi )... ceo dan je na trnima i grize ga do dna tako da (ukoliko je večinom izbegavao direktno vračanje kuči sa posla) ovog puta trći 8)

Primećen član
    Učlanjen
    03.10.2003.
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano Ljubav i duh

Budi svoja ali na originalan nacin, budi kreativna i potrudi se da ga nateras da se potrudi oko tebe. Izmisli drugaricu koju nisi dugo videla i idi asa komsinicom u kino. Malo mu usadi nemir i iznenadi ga. Vidi sta ga muci, procitaj mu astro profil, mozda ima negativenaspektye. Ali ne znam kako da ti kazem mnogo je vazno da se otvoris i da razgovaras sa njim. Uradi to i pricaj, pricaj i svoje skrivene slutnje i scvoje skrivene tajne, unapredi novim kvalitetom i novim spoznajama, i otvori se. Reci mu da ocekujes neku promenui i nadaj se boljem samo budi optimistai veruj i voli.

Domaćin
    Učlanjen
    02.09.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

ili pocnes da trcis za njim/njom ili batalis celu stvar... meni je krivo sto nisam sakupio dovoljno snage da batalim celu stvar... na vreme

Primećen član devojka_bgd (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2003.
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano Re: "samoča" u braku/vezi

Ja idalje imam dilemu oko toga, da li treba odustajati, kada to osetis, ili se treba idalje boriti...
    Verovatno to zavisi od toga koliko ti je taj neko bitan, ali posle gomile pokusaja, ne znam...
    Ali nova ljubav je cudo,taman kad mislimo da nemamo vise snage.....pa onda sve iz pocetka, sa novim iskustvima...
    Posle svega gledam mnoge parove, koji su dugo zajedno, imali su mnogo puta ove situacije, i prelazili su preko njih pa opet bili srecni...Kazu ljubav je vecita borba... :wink:

Domaćin
    Učlanjen
    02.09.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

da ali postoji i ona... jedino covek bez nade je slobodan

Učlanjen
    05.08.2003.
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

Citat Original postavio d1
    da ali postoji i ona... jedino covek bez nade je slobodan
    .....da........

Elita
    Učlanjen
    08.05.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Ima i ona - Nada je najgori vodic u zivotu, ali covjek bez nade je izgubljen covjek...

Domaćin
    Učlanjen
    02.09.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

ne verujem...
    kada izgubis svaku nadu, to znaci da zavrsavas (konacno) jednu svoju neuspesnu zivotnu pricu... i onda ces da krenes sa novom pricom... a dok ne zavrsis proslu, nikad neces da se potpuno posvetis novoj

Elita
    Učlanjen
    08.05.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Zagledaj se malo i vidjeces da ovo sto si napisao, ima veze s onim sto sam ja navela... :wink:

Poznat JOVANA77 (avatar)
    Učlanjen
    16.09.2003.
    Reputaciona moć
    150

Podrazumevano

eh , najgore su situacije u kojima nemas cemu da se nadas. trenutci koji se dese nepovratno i nikakve nade ne pomazu...........

Domaćin
    Učlanjen
    02.09.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

razumeo sam ja sta si rekla gazdinka, ali se ne slazem da je covek bez nade izgubljen

Elita
    Učlanjen
    08.05.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Ako izgubis nadu, sta onda imas...?

Poznat JOVANA77 (avatar)
    Učlanjen
    16.09.2003.
    Reputaciona moć
    150

Podrazumevano

ma ok je to........

i ja se slazem sa vama da je nada vazna i treba je imati,ali ja pricam o svojoj trenutnoj situaciji gde nikakve nade ne pomazu.......

Elita
    Učlanjen
    08.05.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Da, tu nikakva nada ne pomaze... Zato sam ti i rekla na jednom drugom topicu da trebas krenuti dalje, a u srcu cuvaj uspomenu na njega...

Učlanjen
    05.08.2003.
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

Citat Original postavio Gazdarica
    Ja mislim da je nekada bolje nemati nade,nego imati uzaludne,kada izgubis nadu sto se tice jedne osobe to ti daje sansu da ides dalje...
    Bas u onim trenucima u zivotu kada se nicemu nisam nadala,sve je ispalo kako treba...
    Nada nekad zna da nam pomuti vidike,da vise ne sagledavamo realno neke stvari...a onda srljamo... :?

Domaćin
    Učlanjen
    02.09.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio Gazdarica
    cistu situaciju......... :wink:

Slične teme

1. Neugodna pitanja ili tabu teme u braku/vezi
    Autor trachara u forumu Dom i porodica