Politika i zene

Poruka
7.101
Zene, koliko vas interesuje politika? Da li biste volele da ste politicarke i vodje drzave i kako biste radili svoj posao? Da li bi bile lopovi i kurrve ili bi radile postenije od ovih muskarcina na vlasti?

Sta biste prvo uradile kad biste postali vladar drzave?
 
od politike bezim i zaobilazim je u sirokom luku, jer smara, dize mi pritisak, a ne mogu nista da promenim... trudim se koliko god mogu da se izolujem od svih informacijam i garantujem da bi nam bilo daleko bolje kada bi sve politicare zamenili komplet. Svi politicari koji se krve na politickoj sceni zajedno jedu, piju i zabavljaju se u skupstinskom restoranu (brat mi je konobar tamo) a ono sto se desava za govornicom je samo predstava za narod...

Ne verujem da bi zene generalno bile bolje, samo bi pljuvanje za govornicom duze trajalo...
 
saću zvučim ko edipovac, al ja sam nekako uvjeren da kad bi žene vodile politiku, ova planeta bi bila mnogo lepše mjesto za život

Vec sam objavio slicno temu na politici i pitam se isto. Da li zenska da kazem osecajnost, ta neznija strana, moze da izmeni svet? Da li su svetu potrebne majke koje ce da vaspitavaju svoju decu i daju im iz sisa hranu, vodu, pare, blagostanje i slicno?
 
od politike bezim i zaobilazim je u sirokom luku, jer smara, dize mi pritisak, a ne mogu nista da promenim... trudim se koliko god mogu da se izolujem od svih informacijam i garantujem da bi nam bilo daleko bolje kada bi sve politicare zamenili komplet. Svi politicari koji se krve na politickoj sceni zajedno jedu, piju i zabavljaju se u skupstinskom restoranu (brat mi je konobar tamo) a ono sto se desava za govornicom je samo predstava za narod...

Ne verujem da bi zene generalno bile bolje, samo bi pljuvanje za govornicom duze trajalo...

E toga se nisam setio, da se vi zene medjusobno vise pljujete i mrzite. Naime, desava se da muskarci kada se pobiju sutradan odu na pivo i postanu najbolji ortaci, dok kod zena se to slabo desava. No, da ne generalizujem. Takodje sam ZA da se nasi politicari menjaju kao i da se izborni sistem i demokratija ukinu, ali da ostane sloboda naravno i uvede se monarhija ili diktatura.
 
Pošto iza svakog uspešnog muškarca stoji žena... i najstrašnije ga smara kad nije po njenom, može se reći da su žene odavno u politici, i da se u istoj nisu naročito pokazale.
Muškarce jеbe testosteron i instinkt za dominiranjem u čoporu, a žene jеbe estrogen i manjak analitičnosti.

Uostalom, što je država stabilnija - to je uloga pojedinca-političara manja. Sistem sve sam radi, ti samo nahraniš svinje i ne diraš ništa. Kog si pola postaje pitanje od minornog značaja. Tamo gde nije tako, tamo će i bespolni teletabis pronaći a) motiv, b) način da zasere.
 
Zene, koliko vas interesuje politika? Da li biste volele da ste politicarke i vodje drzave i kako biste radili svoj posao? Da li bi bile lopovi i kurrve ili bi radile postenije od ovih muskarcina na vlasti?

Sta biste prvo uradile kad biste postali vladar drzave?

Praksa je pokazala da su uspešne žene u politici surovije od muškaraca. Uzmimo npr. Tačerku i Merkelovu. One nisu na vlast došle ženskim metodama, već su muškarce potukle na njihovom polju i zato su ekstremno opasne. Žene su često surovije od muškaraca.

One druge političarke koje koriste svoje ženske čari za uspon na lestvici politike su mi mnogo simpatičnije,jer su prave žene i od njih ne preti nikakva opasnost.:)

Inače smatram ekstremno neodgovornim svaku odraslu osobu koja kaže da ga politika ne zanima. Ne živimo u Švajcarskoj da nam neke stvari nisu bitne,da je sistem uređen i da smo zaštićeni u njemu. Naprotiv, naše vreme je izuzetno teško , a mi nismo izolovana ostrva koja funkcionišu sama za sebe i zato nam je politika u svemu. I mi u njoj, hteli ili ne.
 
Praksa je pokazala da su uspešne žene u politici surovije od muškaraca. Uzmimo npr. Tačerku i Merkelovu. One nisu na vlast došle ženskim metodama, već su muškarce potukle na njihovom polju i zato su ekstremno opasne. Žene su često surovije od muškaraca.

One druge političarke koje koriste svoje ženske čari za uspon na lestvici politike su mi mnogo simpatičnije,jer su prave žene i od njih ne preti nikakva opasnost.:)

Inače smatram ekstremno neodgovornim svaku odraslu osobu koja kaže da ga politika ne zanima. Ne živimo u Švajcarskoj da nam neke stvari nisu bitne,da je sistem uređen i da smo zaštićeni u njemu. Naprotiv, naše vreme je izuzetno teško , a mi nismo izolovana ostrva koja funkcionišu sama za sebe i zato nam je politika u svemu. I mi u njoj, hteli ili ne.
Tvajla, razlikuješ li ''politiku'' od ''svinjca prepunog gramzive krmadi koja se guraju i ujedaju, u pokušaju da ugaze papcima u valov i nažderu se''?

Poređenje ti stoji naglavačke, jer u Švici postoji sistem, tj. aktivan dvosmerni odnos vlast - populus; pa ako negde ima smisla i treba biti zainteresovan za politiku: to je tamo. Tabloidni brlog i intrige jagnjeće brigade me ne interesuju.
 
a ti si našla te muškarače, žene sa viškom muških hormona

One su najuspešnije žene u politici , ostale su manje-više dekor :lol:

Smatram da žene treba da se drže pojedinih resora koji su im primereni- ministarstva rada, zapošljavanja i socijalne politike,ministarstva kulture i sl. stvari koje ženskoj prirodi odgovaraju. Ostalo treba prepustiti muškarcima
 
Tvajla, razlikuješ li ''politiku'' od ''svinjca prepunog gramzive krmadi koja se guraju i ujedaju, u pokušaju da ugaze papcima u valov i nažderu se''?

Poređenje ti stoji naglavačke, jer u Švici postoji sistem, tj. aktivan dvosmerni odnos vlast - populus; pa ako negde ima smisla i treba biti zainteresovan za politiku: to je tamo. Tabloidni brlog i intrige jagnjeće brigade me ne interesuju.

Razlikujem :)

Ali, što bi rekao Patrijarh Pavle- Kakav narod- takvi sveštenici, kakvi sveštenici-takve vladike, kakve vladike-takav patrijarh.

Skupština, vlada i sav taj estradnocirkuski politički brlog je samo naša slika. Treba da se zapitamo kakvi smo mi.
 
O da, volela bih da se politicki aktiviram, ali kada stavim sve na papit i shvatim da nemamo ni jednu politicku stranku koja iole vredi u kojoj bih se angazovala, ostavim sve po strani... Ovo je bruka i takodje kada vidim kakvi su nam licimeri, lopovi, lazovi na vlasti, sramota bi me bilo da se nadjem u tom kruzoku ljudi.
 
Не би било добро да су жене већина у политици, није то за жене, али мислим да свака особа па тако и женска мора бити политички информисана, да не кажем образована.
 
Не би било добро да су жене већина у политици, није то за жене, али мислим да свака особа па тако и женска мора бити политички информисана, да не кажем образована.

Pol ne odredjuje ljudske kapacitete, razumem muske soviniste, ali zene koje ogranicavaju zene nikada necu shvatiti.
 
Pol ne odredjuje ljudske kapacitete, razumem muske soviniste, ali zene koje ogranicavaju zene nikada necu shvatiti.

Ako je ovo u vezi onog što sam ja napisala tj. koji su resori primereniji ženskoj prirodi, ja svakako ne želim nikog da ograničavam ,ali smatram da kad žena zađe u mušku teritoriju - ratove, a ne drži se svoje - opstanka,onda stvari poprimaju groteskne dimenzije:)
 
Volim politiku jer je deo istorije a istoriju obozavam.
Politicari su bili ranije vrlo elokventni, vispreni i obrazovani ljudi. U starom Rimu recimo, nadmetali su se medju sobom pamcenjem pojmova pa su putem mnemotehnika, odnosno loci sistemom, vadili iz mozga po par hiljada pojmova u duelima. Sve je to meni zabavno...vuce me nekako kao sto me vuce da citam.
Ne bih fizicki ulazila u politiku, u Srbiji nikako, ali sam politicko bice.
 
...U establismentu koji zaista donosi relevante odluke za pulsiranje rotirajuceg klikera nalazi se sasvim dovoljan broj zena...Nazalost...Gajim stanovitu averziju prema svemu sto sa politikom i svim joj pojavnim oblicima ima veze...Obelezila je u restriktivnom smislu dobar deo mog zivota, iako ne bez beneficija kao kontrateze, ali ipak nedovoljne za drugaciji stav...Politicki korektno - zabrinjavajuce sam apoliticna...
 

Back
Top