Depilacija, epilacija, uklanjanje dlaka sa raznih delova tela

  • Začetnik teme trazim savet
  • Datum pokretanja

Које дијелове тијела депилирате?

  • ноге

  • науснице

  • испод пазуха

  • руке

  • предио око гениталија

  • стомак/ груди/ лице

  • не депилирам ништа


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
I sama imam problema sa previse dlaka, ali se nekako borim sa tim. Medjutim, juce sam razgovarala sa devojkom (20-tak godina) koja je izrazito crna i uvek je imala bas velikih problema sa dlakama po licu. Odlucila se za lasersku epilaciju posle dosta konsultovanja i razgovora sa raznim ljudima...
Rezultat je sledeci: tretman joj je ponavljan pet puta (svaki put se placa i to poprilicno, s tim sto je posle treceg puta iznos nesto umanjen), dlake jesu proredjene i mnogo manje vidljive, ali ih je bilo jos... znatno vise od onoga kako su je pre tretmana uveravali da ce biti. Sesti put je tretman bio besplatan (ako to nesto znaci) i pojavili su se mnogo vidljiviji oziljci na licu nego ranije... pretpostavka je da su delovali intenzivnije. Za sad (nekih mesec dana posle) nove dlake se ne pojavljuju, oziljci su nestali i devojka po prvi put stvarno veruje da bi to moglo imati i srecan ishod.
Jeste skupo, jeste bolno, jeste potrebno znatno vise strpljenja nego sto vas u pocetku uveravaju, ali rezultata ima. Stvar je licne procene ima li sve to smisla...
PS Ja sam cula i za postupak uklanjanja dlaka pomocu magnetne rezonance sto je, navodno, jos bolja i pouzdanija metoda od lasera. Mozda ne bi bilo lose raspitati se.
 
trazim savet:
Da li neko zna nesto vise o laserskoj epilaciji ? Bila sam na eloktrolizi i nezadovoljna sam jer to ostavlja oziljke .

ja sam bila na prvom tretmanu. Uskoro idem i na drugi.
Nisam imala oziljke uopste. Mada je jedna prijateljica isla i ona je imala kaze da su joj trajali. Tako da ja mislim da je to individualno zaista. Zavisi od tvoje koze
oni kazu da je minimum 3-5 tretmanasa razmakom od 2-3 meseca. i to opet zavisi. Moze biti i vise jer sve zavisi sta je prouzrokovalo rast nezeljenih dlacica.
U prinicipu jeste skupo, ali cini mi se da je jedno od resenja problema.
Ja stvarno primecujem smanjenje istih.
I tamo sam upoznala devojku koja je isto isla na elektrolizu. Njeno iskustvo je bolno sa elektrolizom i nema bas nekih rezultata. A sa laserskom je zadovoljna.
evo opisacu ti kako tece postupak taj:
koliko traje epilacija,zavisi od povrsine koja se tretira. Prvo se obelezi deo koze sa koje se skidaju dlacice, i oni uklone dlacice.Zatim namazu,anestezijsku kremu, zalepe neke kao flastere preko toga i onda cekas nekih pola sata. Ja nisam nista osetila da je utrnulo. Ali za to sluzi. Mislim mozda i ne mora to da se oseti.
Onda krenu da obelezavaju i onda nekih desetak minuta traje to sa laserom. I manje cini mi se.
Onako malo je neprijatno. Ja sam se samo jezila:) ali to je verovatno individualno. Mene nije bolelo. samo se oseti kao ubod iglicom. Onda se oseti onako neki miris...kao kad se pali dlacica. Ali nista to nije strasno.
Mene su ljudi bili zaplasili pa sam ja bila onako sva u strahu sta ce to biti. U sustini to nije nista.
Nakon toga daju ti kesice sa ledom i to drzis nekih pola sata recimo i manje.Sve zavisi kako ti koza reaguje.

Nekoliko dana kasnije te dlacice krenu da ispadaju i tako onda se ceka da porastu opet (ne sve vec one koje se nisu odstranile prvi put) i nakon dva meseca se ide opet . I sve isto .
Inace kazu da se pri svakom tretmanu odstarni 30% dlacica. Znaci ne uklanjaju se sve odmah. Zato i treba toliko tretmana.

Priprema za celu proceduru traje 4-5 nedelja ne smes da tretiras ni na koji nacin dlaku samo da se secka makazicama ili da se brije. Nema izlaganja Suncu. i to je to ja mislim. ako imas neko pitanje slobodno pitaj.
poz.
 
ono sto je vrlo bitno kod lasera jeste da je efikasan u slucaju tamnih dlaka, pri tom mislim na crne, sve sto je svetlije od toga ide jako tesko, probala sam jedan od prvih lasera pa ne znam da li je doslo do nekog napretka, ono sto ne valja je i sto dlacice moraju da se briju izmedju dva tretmana.licno dala sam dosta novca i nisam bila zadovoljna ucinkom. laser funkcionise na sledeci nacin, laserski zrak se putem dlake sprovodi do korena koji biva unisten visokom temperaturom, prakticno spaljen. eto zasto je bitno da su dlake tamne ako su svetle one odbijaju laserski zrak koji je u biti svetlosnog karaktera. ostecenja koze su u principu individualna, ja imam vrlo zahvalnu kozu pa sam imala kao neke male opekotine koje su bile prisutne po nekoliko dana posle tretmana.
moje misljenje posle svega jeste da moze pomoci ali da je najbolje ici tamo gde laserom rukuje lekar a ne kozmeticar.
 
npr nausnice kostaju 80e to je sve individualno najbolje da odes na pregled (besplatan je) i pitas sta te zanima.mada ja sam vise za to bolje platiti vise (laser epil.) nego ici na ele.lizu jeste jeftinija al ostavlja oziljke i pitanje je koliko je trajna.znam jednu curu ona je isla na el.lizu,kaze posle tretmana sva je bila "bobuljicava" a posle lasera ostane crvenilo koje se povuce za dan mozda i krace zavisi od tipa koze i predela koji se tretira,.
 
Pogledaj BIBU STRUJU, i sve ti je jasno
c028.gif
 
enigma8mnt:
Već duže vreme takoreći posle porođaja imam problema sa dlačicama na bradi, bilo ih je malo ali sam ih ja čupala sa pincetom i to je sad haos. Interesuje me da li je neko skoro radio lasersku epilaciju,gde i kolika je okvirno cena .


Imala sam slican problem, od par paperijastih dlacica na bradi cupanjem pincetom sam napravila haos.
Resila sam problem u laser centru Diva u Kosovskoj ulici. Imala sam do sad 5 tretmana, prva tri kostaju 70 eura, poslednja dva 50 eura. Cena ide do 100 eura, ukoliko dlacica ima puno. Nema oziljaka, skoro je bezbolno, oseca se samo blago peckanje prilikom samog rada laserom. Crvenilo prodje posle desetak minuta. Pauza izmedju tretmana je po mesec, dva. Meni je pauza izmedju poslednjeg i predposlednjeg bila oko 3 meseca. Sledece sto treba da uradim je da odem za tri meseca na kontrolu i ako bude potrebno uradice mi jos jedan tretman gratis.
 
Bila sam na laseru pre tri godine, tako da mogu da vam kazem moje iskustvo posle tolikog vremena. Crnka sam sa belim tenom, sto me cini idealnim slucajem za tu vrstiu intervencije. Radila sam u LDI, to je negde na Dorcolu, u Z Jovinoj, cini mi se, bilo je 50 eura po tretmanu, trebalo je 5 iili 6 tretmana, ja sam uradila 5. Nemam nikakve oziljke, a crvenilo (ustvari, opekotina) traje 3, 4 dana. Mislim da je to sa tih 5 ili 6 tretmana klasicna navlaka, oni ustvari pojacaju laser na tom poslednjem.
Ono sto mi tada niko nije rekao, to je da laserska epilacija n e m a t r a j a n e f e k a t, tj, posle tri godine, meni ddlacice ponovo rastu. Bilo ih je i odmah nakon tretmana, ali su bile bele i nezne, neprimetne. Sada su, onako, full size. Sada tek cujem da se prica o tome na koliko godina proces treba da se ponovi.
 
pa ima elektricna trajna depilacija i laserska.....elektricna je jedino sredstvo koje je dokazano da trajno odklanja koren vlakna, ali mora se u vise navrata raditi, a plus i svako vlakno se unistava individualno, tako kad bi se to radilo na velikoj povrsini kao noge trebalo bi jako puno vremena.....(neke poznanice su provele po 7 godina radeci to)...e sad laserska depilacija se radi odma, ali nije dokazano da traje vecno (imaju garanciju od 10 godina mislim), negde oko 800 evra je za noge mislim....
 

Back
Top