Hakerski zglob:)

wild_child

Elita
Poruka
18.483
MOzda glupo pitanje al cisto da pitam.
Zglob na desnoj ruci mi se jako uvecao( verovatno jer kad drzim mis oslanjam zglob o sto).Sad izgleda malo retardirano :lol:
Hoce li se to ...hmm povuci i moze li to uopste izazvati neke negativne posledice?
 
Nema dovoljno podataka - kakav je otok (tvrd ili testast da upadne prst kad pritisnes), da li postoji crvenilo, promene boje koze, da li je otok hladan ili topao, ima li bola prilikom pokreta ili u miru, da li neko u porodici pati od artritisa ili autoimunih oboljenja bilo koje vrste, da li ima nasledja vezanog za zglobove u porodici (bilo koje), da li je bilo nekih udaraca u saku, pad na istu, itd. Otoci zgloba mogu nastati iz vise razloga, tesko je ovako na slepo bilo sta reci, neophodno je da se obratite lekaru opste prakse na pregled a ovaj ce Vam dati uput za adekvatnu specijalisticku sluzbu (reumatologa, ortopeda, fizijatra), nadam se da ce pre toga odraditi svoj posao i poslati VAs da uradite analize krvne slike i biohemije krvi kao i nalaz mokrace. Pozdrav.
 
WW,
ja sam nesto nacula pre neku nedelju od moje fizijatrice da je takav problem sa "racunardzijama" u stvari - tendinitis. kako sam razumela, oni to tretiraju kao i sve slicne, sa NSAID - pa do kortikoida. cak imaju i neke vrste "imobilizacije" :), obaska kompletnu poduku o "fizioloskijim" stavovima i polozajima pri radu.

molim pacijentkinju da ovo moje pricanje primi sa krajnjom rezervom, jer moje kafenisanje sa fizijatrom ne znaci da imam ikakvog pojma i tome :).
preciznije, mozda da vi popijete jednu kafu sa fizijatrom :), verujte da svasta korisno znaju.

mnogo srece :).
 
Sasvim moguce. Rang eventualnih povreda i stanja ide od obicne gluposti (tendinitis, higrom, itd) do veoma ozbiljnih oboljenja zglobova. Zato i kazem i ja - OVBAVEZNO kod lekara. Moze i na kafu, ali pregled je obavezan! :D
 
opet ja. moja rodjaka je imala mislim upalu nerva na zglobu, ili tako necega.. od misha. mislim da je radila nesto gde se dosta kliktalo (da je upisivala note recimo).
 

Back
Top