Stairway To Heaven

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
navodno, kad pustish pesmu unazad chuju se satanistichke poruke. moj burazer kazhe da je slushao unazad i chuo kao neke satanistichke poruke. koje, nije mi znao recji, al vazhno da su satanistichke :lol:
 
IvAnA:):
Nedavno sam cula da je doticna pesma svojevremeno izazivala polemike jer je prenosila izvesne satanisticke poruke....Jel to istina? :?: :?: :?
e tek sam se sada prijavio za forum,i bas naletim na stairway to heaven.ja sam takodje cuo komentare da ta pesma prenosi satanisticke poruke kada se cita od pozadi.znam da su se Page i Plant posvadjali posle Bonamove smrti.Razlog za to je bio,po nekim izvorima,to sto se Page intanzivno bavio crnom magijom,zatim ga je sujeverni Plant okrivio za Bonamovu smrt.U svakom slucaju sve to je pocelo kada su Zeppelini otisli u Indiju,i slicno kao Beatlesi poceli da se bave crnom magijom.Takodje znam da su zakupili neki zamak pored Loh Nesa i tu odrzavali rituale po Aleister Crowleyevom sistemu. :twisted:
 
IvAnA:):
Nedavno sam cula da je doticna pesma svojevremeno izazivala polemike jer je prenosila izvesne satanisticke poruke....Jel to istina? :?: :?: :?
e tek sam se sada prijavio za forum,i bas naletim na stairway to heaven.ja sam takodje cuo komentare da ta pesma prenosi satanisticke poruke kada se cita od pozadi.znam da su se Page i Plant posvadjali posle Bonamove smrti.Razlog za to je bio,po nekim izvorima,to sto se Page intanzivno bavio crnom magijom,zatim ga je sujeverni Plant okrivio za Bonamovu smrt.U svakom slucaju sve to je pocelo kada su Zeppelini otisli u Indiju,i slicno kao Beatlesi poceli da se bave crnom magijom.Takodje znam da su zakupili neki zamak pored Loh Nesa i tu odrzavali rituale po Aleister Crowleyevom sistemu. :twisted:
 
Ja sam svojevrememo na nekom matorom kasetofonu pustao kasetu unatraske. Takodje sam u 'Sound Forgeu' izokrenuo celu i preslusao je tako. Prvo je bio neki snimak sa radija, mislim. Drugo mp3 od 128 kbps, znaci u oba slucaja vrlo slab kvalitet snimka. Neznam da li zato, ali ja nisam razumeo nista. Samo je 'krcalo'.
 
RiSK:
Ja sam svojevrememo na nekom matorom kasetofonu pustao kasetu unatraske. Takodje sam u 'Sound Forgeu' izokrenuo celu i preslusao je tako. Prvo je bio neki snimak sa radija, mislim. Drugo mp3 od 128 kbps, znaci u oba slucaja vrlo slab kvalitet snimka. Neznam da li zato, ali ja nisam razumeo nista. Samo je 'krcalo'.
Da...i ja sam je okretao u sf-u, i extra zvuci prvih dva minuta (tj poslednjih u normali). sve nekako pogubljeno
 
Peruzzi:
RiSK:
Ja sam svojevrememo na nekom matorom kasetofonu pustao kasetu unatraske. Takodje sam u 'Sound Forgeu' izokrenuo celu i preslusao je tako. Prvo je bio neki snimak sa radija, mislim. Drugo mp3 od 128 kbps, znaci u oba slucaja vrlo slab kvalitet snimka. Neznam da li zato, ali ja nisam razumeo nista. Samo je 'krcalo'.
Da...i ja sam je okretao u sf-u, i extra zvuci prvih dva minuta (tj poslednjih u normali). sve nekako pogubljeno

A sta se tacno cuje?Kako prepoznas satanisticke poruke?
 
Prosto uzmes plocu,stari dobri LP i pusti na gramofonu i slusaj tekst unazad da vidis da li zaista obrnutinm slusanjem ima jasne satanisticke poruke koje navodno uticu na podsvest.Ja sam to radio milion puta sa celom pesmom i nisam mogao da povezem u bilo kakvu smislenu celinu.
Ali kakav je to onda satanizam kada se 1970 godine pojavio i to bas na petak 13 prvi Heavy Metal album za zaista satanistickim teskstovima:BLACK SABBATH koji su otvoreno govorili o mracnoj strani i gde riffovi Tony Iommia zaista prevazilaze sve sto je do tada snimljeno.Medjutim,to jeste ipak bila ideja tekstopisca Geezer Butlera koji jeste malo zeleo da se bavi necijim drugacijim u tim hipi vremenima gde su svi propagirali satro ljubav i slicne gluposti.
Page,isto kao i Iommi ima taj mracan stil sviranja i to je razlog izmedju ostalog zasto su Led Zeppelin proglaseni satanistima.
Sve je to bio kretenizam do pojave Venom,koji su prvi iskreno izasli objavljujuci tekstove unazad (In League With Satan)i nisu krili svoje pripadnistvo satanizmu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top