Profitabilni design?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 51

Tema: Profitabilni design?

Obećava
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano Profitabilni design?

S obzirom da sam nov na forumu red bi bio da se predstavim - zovem se Radulovic Stevan 19., radim i zivim u Bg-u.

Pre nekih dva meseca poceo sam da radim jedan sajtic o tuningu, cisto onako iz hobija... Ukratko da objasnim, koncept je bio htm, vremenom unapredjen u full flash sajt. Poenta je da sajt nije standardan "staticki" flash, vec se sastoji od 6 delova (stranica) koji mogu da gase i pokrecu nove, ako dopustite zavidan nivo sinhronizacije... hocu reci da sam iz zajebancije (da me pojedinci izvine na izrazu) napravio cool sajtic, pokazao ga drugaru (koji inace lepo barata Photoshopom) i tu se rodila ideja... da spojim zadovoljstvo i poznanstvo i napravim biznis

E sad predpostavljam da se pitate sto stoji smesak iza zadnje recenice? pa zato sto je to veoma lako i reci i napisati, dok je realnost malo drugacija

I tako okupio sam par ozbiljnih ljudi, zakupio dva domena, uzeo dve serije vizitki i 'ladno se nakom metar dana nisam mrdnuo sa mrtve tacke. Hocu reci da jednostavno da imamo potencijal koji nemogu da iskoristim. mozda sam se i zeznuo sto sam na vizitke stavio standard design pack 100-150, profu 300-500, extra 700e>>, ono, poleteo sam bez krila, cak me je i google iskulirao, tri puta sam prijavljivao domene i nista, strasno...

Hteo bih da cujem Vase misljenje o ovoj stvari, jer morate priznati - ideja je strava - sedeti kuci, koristiti mozak i praviti pare, samo vise nisam siguran da je sve ovo bas tako jednostavno.

Pozdrav

http://www.overheat-tuning.com/ - licna prezentacija (beta 0.1)

http://www.radulovic-design.com/

Poznat loop (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Da ti kazem...

Posao znas i to lepo radis nema sta...ali nisi jedini.
    Samo da bi mogao da se bavis web dizajniom nije dovoljno znati samo flash...treba biti dobar i u html ali znat i integrisati php sa flashom.
    Grafika je odlicna to nema sta.

Nije mi jasno zasto si pisao cene usluga na vizit kartama :?

Za google... najbolje je da se tvoj link do tvog sajta nadje na sto vise drugih sajtova...tako ce googlov spajder najpre da ga registruje.

Puno srece...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

Super ti ova knjiga ,Pogotovo onaj efekat kad povlacim kursor i listam knjigu kako ja ocu!

Iskusan codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio SALE83

Super ti ova knjiga ,Pogotovo onaj efekat kad povlacim kursor i listam knjigu kako ja ocu!
    Ja sam to kupio pre godinu dana, ne secam s4e tacno cene, ali nije skupo i naravno veoma je efektno. Mozes stavljati neogranicen broj slika, podesavati dimenzije knige i jos poneka setovanja. Stvarno lepa stvar...

Jedini problem je sto se ne moze lako inkorporirati u postojeci flash film. Prakticki moras otvoriti posebnu HTML stranu sa tim SWF. Radim na tome i imam nekih rezultata da se ta knjiga postavi unutar vec postojeceg flash filma.

Aktivan član DabaMAN (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Reputaciona moć
    69

Podrazumevano

Pozdrav Stevane, i dobrodošao na Krstaricu! Da li su to tvoji prvi sajtovi?

Ako nekoga zanima, ovde može preuzeti fla za zanimljiv efekat listanja knjige.

Ističe se
    Učlanjen
    06.11.2003.
    Reputaciona moć
    73

Podrazumevano Re: Profitabilni design?

Citat Original postavio Flash_Back
    standard design pack 100-150, profu 300-500, extra 700e>>, ono, poleteo sam bez krila, cak me je i google iskulirao, tri puta sam prijavljivao domene i nista, strasno...
    1-Skupo---Postoje kompanije na netu a i pojedinci koji rade za mnogo manje para
    2-Prijavljivanje na Google se radi samo jednom (mada nije obavezno), jer u suprotnom mozes da budes penalizovan iliti prosto receno banovan

Obećava
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano

Citat Original postavio loop
    Nije mi jasno zasto si pisao cene usluga na vizit kartama :?
    jbg, neiskustvo, godine, brzina... cak sam prvu seriju "bacio", jer se ispostavilo da domene koje sam hteo da registrujem nisu slobodni...
    inace nisam hteo da zbog toga pravim probleme veratu jer sam zeznut od strane jedne stvarno slatke ribice

pozdrav

Citat Original postavio codemaker
    Ja sam to kupio pre godinu dana, ne secam s4e tacno cene, ali nije skupo i naravno veoma je efektno. Mozes stavljati neogranicen broj slika, podesavati dimenzije knige i jos poneka setovanja. Stvarno lepa stvar...
    Pa pazi, nisam je kupio je vec nesto drugo u pitanju - manje bitna stvar inace "motor" scriptice ima citavih 700>>>> redova, a da bi dodao sedamsto prvi treba razumeti onih predhodnih 700>>

Jedini problem je sto se ne moze lako inkorporirati u postojeci flash film. Prakticki moras otvoriti posebnu HTML stranu sa tim SWF. Radim na tome i imam nekih rezultata da se ta knjiga postavi unutar vec postojeceg flash filma.
    Samo na prvi filmic -> "movienum(0)" ubaci knigu kao movienum1... uostalom kako mislis da je sinhronizovan overheat-tuning.com
    i prva varijanta je ok, samo bez veze komplikujes action scriptu... sem ako za to nemas neki strava razlog...

Citat Original postavio DabaMAN
    Pozdrav Stevane, i dobrodošao na Krstaricu! Da li su to tvoji prvi sajtovi?
    Ne imao sam par ranijih satica o nekim extremnim sportovima, mada to je bio neki raniji fazon i ako mi ne zameris radije ih nebi ni spominjao.

Citat Original postavio DabaMAN
    Ako nekoga zanima, ovde može preuzeti fla za zanimljiv efekat listanja knjige.
    Thanks man

Citat Original postavio Agent Orange
    1-Skupo---Postoje kompanije na netu a i pojedinci koji rade za mnogo manje para
    Pa pazi da sam blefirao i nudio precenjenu maglu - nisam. e sad ljudi ne kapiraju da "traljava" prezentacija moze vise da im skodi nego koristi mada sad ispadam izkonteteksta teme.

Hocu reci da neka jaka kompanija nebi mogla da se u bilo kom trenutku postidi mog "standard" dizajna, mada bedak je sto iza ove zadnje recenice nemogu da stojim delom vec samo recju...

1) Inace dali bi ste bili ljubazni )) da mi predlozite neku "taktiku" da se mrdnem sa mrtve tacke!? mozda neki serbian sajtic za konkurisanje (ako postoji) i tome slicno.
    2)Dali zakon o delu odgovara ugovoru ovoga tipa izmedju pravnog i fizickog tj. fizickog i fizickog lica? dali drzava tu ima neki %dobit?
    3)Sta iskreno mislite, dali realno mogu sa 19g i tri kvalitetna coveka iza sebe da se izborim sa konkurencijom? pitanje nije samo u kontekstu potencionala vec... npr: imate recimo nov bmw m3 sa cenom od 50.000e i neki maserati od 150.000e. i jedna i duga kompanija su poznate na trzistu i tu nema dileme - zna se ko je ko... renameujte maserati u speedstyle kompaniju, isti model nazovite xxx i po meni ne postoji sansa da izvucete 50.000e za "svetski kvalitet" bez onog "pocetnog" imena maserati, neka on i vredi tih 150.000e - mada ko ce da vam veruje kada nikad nije seo u neki xxx auto... e sad imam neki osecaj da ce neko reci spusti cenu na 25.000 )))) zar ne. e pa to mozda moze da prodje kod nas, mada nemac se nebi puno premisljo, mada vi i dalje prodajete stvar od 150.000 za 25.000!?

Pozdrav, Radulovic Stevan

Poznat loop (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

pazi ovako,
    nema mnogo ljudi koji imaju para za Maserati ali za BMW ima lepa potencijanla grupa kupaca.Kapiras?

Iskusan GrimReaper (avatar)
    Učlanjen
    06.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    141

Greska ti je sto nisi napravio, da kad otvoris onu veliku knjigu da mozes da se vratis na manju i odaberes drugu opciju.Pozdrav i srecno sa biznisom.

Obećava
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Citat Original postavio GrimReaper
    Greska ti je sto nisi napravio, da kad otvoris onu veliku knjigu da mozes da se vratis na manju i odaberes drugu opciju.Pozdrav i srecno sa biznisom.
    Bice u 1.1 verziji ako uopste bude razloga za 1.1 verziju pozdrav

Obećava
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano

pazi ovako,
    nema mnogo ljudi koji imaju para za Maserati ali za BMW ima lepa potencijanla grupa kupaca.Kapiras?
    jbg, stvar ukusa i mogucnosti

ludaku to je samo poredjenje, gradacija kako vec. poenta je da mogu veoma tesko da se izborim sa "jakim" (zvucnim) konkurentima. zasto? pa zato sto maserati nebi bio maserati da se proizvodi u Kragujevcu, niko ga nebi ni kupio kad cuje da ga tamo neki "srbin" proizvodi, bez obzira sto bi bio istog kvaliteta !!!

kapiras jako (firmirano) ime moze da gura cak i los proizvod, a kvalitetan proizvod bez imena je 0 i kod nas i u svetu !!!

Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Pa pazi, nisam je kupio je vec nesto drugo u pitanju - manje bitna stvar inace "motor" scriptice ima citavih 700>>>> redova, a da bi dodao sedamsto prvi treba razumeti onih predhodnih 700>>
    Ako si sam napravio kompletnu skriptu za onu knjigu, kapa dole! Pogotovo za tvoje godine, jer da bi se ono napravilo, treba ipak uloziti neko vreme ucenja a ti kako rece imas 19 godina Ako si sam uradio, nastavi tako, bices zaista dobar u tome.
    Mada sumnjam, jer suvise lici na ono sto ja imam od ranije? Verovatno si prepravljao ili.. ? Nemam vremena za detaljan pregled, putujem u nedelju pa zavrsavam tekuce poslove...
    U svakom slucaju, zgodan efekat na zadnjoj strani za slanje maila.
    Ono sto mi smeta je sto su slova prilicno tesko citljiva, trebalo bi to popraviti, jer kvari inace dobar utisak.

Samo na prvi filmic -> "movienum(0)" ubaci knigu kao movienum1... uostalom kako mislis da je sinhronizovan overheat-tuning.com
    i prva varijanta je ok, samo bez veze komplikujes action scriptu... sem ako za to nemas neki strava razlog...
    Ma mogu ja ubaciti knjigu gde treba, samo sto nije lepo reseno jer (barem u verziji koju ja imam) je movie predvidjen da se samostalno poziva iz HTML

Obećava
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano

Ako si sam napravio kompletnu skriptu za onu knjigu, kapa dole! Pogotovo za tvoje godine, jer da bi se ono napravilo, treba ipak uloziti neko vreme ucenja a ti kako rece imas 19 godina Ako si sam uradio, nastavi tako, bices zaista dobar u tome.
    Mada sumnjam, jer suvise lici na ono sto ja imam od ranije? Verovatno si prepravljao ili.. ? Nemam vremena za detaljan pregled, putujem u nedelju pa zavrsavam tekuce poslove...
    U svakom slucaju, zgodan efekat na zadnjoj strani za slanje maila.
    Ono sto mi smeta je sto su slova prilicno tesko citljiva, trebalo bi to popraviti, jer kvari inace dobar utisak.

Ma mogu ja ubaciti knjigu gde treba, samo sto nije lepo reseno jer (barem u verziji koju ja imam) je movie predvidjen da se samostalno poziva iz HTML
    Pa pazi, da sam ja napisao 700 redova scripte (uz duzan respect) ne bih sada ovde polemiso sa tobom, vec bi sljakao za microsoft i slicne "kompanijice".

sto se tice texta stvarno bih i mogao nesto da preduzmem po tom pitanju 8)

ako hoces mogu da ti posaljem onih "magic" 700 redova moje scripte. pozdrav

Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Nemoj se stavljati u "podredjeni" polozaj!

Sticajem okolnosti, imao sam prilike da pre dve godine budem u LA i San Diego, tamo sam sreo nekoliko ljudi koji rade u M$ kao clanovi razlicitih timova. veruj ili ne, ali zaprepascujuca je njihovo neznanje o mnogim kompjuterskim oblastima! Toliko imaju "usko usmereno" znanje, da je to izazvalo sok kod mene. A zaradjuju - ne pitaj!
    Poznajem u Srbiji mnogo mladih ljudi, koji su "tate" za njih, jedini problem sto ne rade u M$ Znam mladica, drugara mog sina, koji je pre par meseci otputovao u Englesku na poziv jedne jake kompanije, prosto su ga molili da dodje i jako sretni bili kad je otisao. Sredili mu sve papire za par dana! Drze ga kao malo vode na dlanu.

U Srbiji imamo jako mnogo veoma kvalitetnih ljudi sto se tice IT, prokletstvo je sto nemaju mogucnosti za adekvatan posao i naravno, zaradu - za sada..., neke "vidjam" i ovde, siguran sam..
    Pa cak i nas starije, na zapadu cene jako mnogo, firme za koje radim u USA i Grckoj se kunu u mene, a nisam nista bolji od mnogih ovde, jednostavno sam imao malo vise srece od njih...

Dakle, znas ti verovatno sasvim dovoljno, imas potencijala i radi na tome ai godine ti idu u prilog. A ako ikada budes radio (sto ti zelim) u M$, siguran sam da neces dici nos pa ne bi caskao sa nama ovde

I da, posalji kod ako hoces na moj mail (PP mislim da nije prikladan), voleo bih da vidim kako si implementirao onaj mail deo... Imam i ja nesto slicno, pa bih voleo da vidim da nemas neku bolju i jednostavniju ideju (covek uci dok je ziv)

Obećava
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano

A ako ikada budes radio (sto ti zelim) u M$, siguran sam da neces dici nos pa ne bi caskao sa nama ovde
    Bravo kralju, znači ovo si stvarno extra sročio, ono, no comment !!!

Pustio sam ti scripte na onaj "privatni mail", ako ti bilo sta nije najjasnije slobodno me kontaktiraj, sta vise mogu i fla da ti pustim 8) pozdrav

Obećava
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano

E i samo mala ispravka...

u poruci stoje da su scripte u frame-u 1,2,3

moja greska. treba da budu u tri layera na jednom istom framu

Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

A ako ikada budes radio (sto ti zelim) u M$, siguran sam da neces dici nos pa ne bi caskao sa nama ovde

Pustio sam ti scripte na onaj "privatni mail", ako ti bilo sta nije najjasnije slobodno me kontaktiraj, sta vise mogu i fla da ti pustim 8) pozdrav
    Da sam ja kralj, ne bih se sad sa vama ovde baktao A i sto pa da nas neki Srbin ne pravi malo reda i nauci Amere necemu tamo

Ajde, baci i taj FLA, pa kad sednem pod neku narandzu u hladovinku, da malo gledam

Poznat loop (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

treba meni ta scripta od 700 reda

Iskusan GrimReaper (avatar)
    Učlanjen
    06.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    141

Podrazumevano

Kako to mislis, tesko citljiva? Ako mislis na onaj profi dizajn (ili kako god), pa knjiga sa onim pozadinama, imas Contrast dugme u donjem levom uglu stranice. Samo predji misem preko njega.

Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Jeste, menja se kontrast, ali slova i dalje nisu dovoljno citljiva (inace sjajna dosetka sa tim kontrastom)

Imam utisak da font nije srecno odabran i da se poprilicno tesko cita, po meni trebalo bi izabrati font koji je malo cistijih ivica, bez mnogo krivina.

Ali ako svi drugi lako citaju sem mene, znaci da treba da nabavim druge naocare verovatno

Obećava
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano

Da sam ja kralj, ne bih se sad sa vama ovde baktao A i sto pa da nas neki Srbin ne pravi malo reda i nauci Amere necemu tamo

Ajde, baci i taj FLA, pa kad sednem pod neku narandzu u hladovinku, da malo gledam
    treba meni ta scripta od 700 reda
    Sta mislite da napravim neki manji tender a

Salu na stranu, dobice te fla i scriptu, samo je bitno napomenuti da stvanro nema potrebe da se u bilo kom kontekstu zahvaljujete, jer ipak nisam ja onaj koji je napisao tih 700 redica, vec samo onaj koji je izvalio sustinu action scripte...

pozdrav

Obećava
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano

... e ovako...

...do sada mogli ste da zakljucite da (barem meni) dizajniranje ne donosi neki kes. ili barem ne kako bih ja to zeleo (naravno moja zelja je u skladu s mogucnostima - za raliku od drugih likova sa ovog foruma - da ne imenujem.

Znaci ugovorio sam manji posao sa doticnom Piramida +, vise u kontekstu da im uradim (po mojoj zelji) svetski sajt, a za uzvrat da mi nabace musterije. e to bi sve bilo fino da su te buduce musterije neke kompanije, mada su u doticnom primeru pekare i manje vise firme koje nemaju potrebu da imaju te "svetske sajtove", vec cisto "standardne" prezentacije... ja iskreno nemam nameru da svojim imenom stojim iz neke "š" prezentacije tako da...

...sam dobio ideju da im u stvari ponudim "svetski" dizajn po pristupacnim cenama - tj. templates - prezentacije koje vrede mnogo vise od svoje prodajne cene, samo sto ne zavrsavaju svoju karijeru po jednoj prodaji, vec se prodaju iznova i iznova sve dok neko ne pozeli (a cisto sumnjam da ce da bude zadnji korisnik doticne prezentacije i plati "standardnih" 2000-3000 US $.

Znaci pitanje je vise za codemaker-a i iskusnije dizajnere: dali bi nesto konkretno promenio u kontekstu profitabilnosti? tj. dali se samo zanosim ili stvarno mogu nesto da promenim?

i pitanje za sve: dali biste kupili neki stvarno kvalitetan template Radulovic Designa za svega 50-60e, a da znate da isto moze da uradi (kupi) svaki posetilac nakon vas?

i uopsteno pitanje: imali neko konkretan savet u bilo kom kontekstu kako da napravim profitabilniji posao?

Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Trenutno se bacakam u Egejskom moru, pa nesto nemam volje za tako ozbiljne razgovore ...

Pitanja koja si postavio svode se na ono cuveno Marxovo - prelazak robe iz robnog u novcani oblik.. Jako tesko bilo sta savetovatio, svako od nas ima svoju ideju i nacine. U svemu tome veliku ulogu igra i "naci se na pravom mestu u pravo vreme.."

Sto se tice sajtova za pekare i tako dalje, nemoj se libiti da i to radis. Iz dva razloga, neces ispasti iz forme a i pre ili kasnije neko ce natrcati pa mu se nesto svidi i trazi bas tebe... Uostalom cena se formira prema situaciji, kako stvari stoje kod nas. Zasto nekome ne uzeti makar i manje pare, iako to sto uradis zapravi vredi vise? Kod nas je sistem IT vrednosti veoma poremecen. Retko ces naci nekog kupca/musteriju koji ce potpuno shvatati vrednost onoga sto radis, nazalost

Meni djavo ne da mira ni kad sam na odmoru, pa sam tako u jednom od hotela u kojima sam do sada odseo, pre neki dan sklopio posao za neki recepcijski program. Iz cista mira, jezik mi brzi od pameti, kontaktirao sam vlasnika i tako zapoce prica...
    To ti pominjem zato sto je jedan od nacina koje koristim u radu primenjen i ovde: rekao sam coveku da cu mu program uraditi za dzabe, ako me u mestima i okolini reklamira kod drugih hotela! Jadni Grk, samo sto se nije srusio, pa mi prica da su mu svuda gde je trazio, trazili novac unapred (ima specificne zahteve pa mu se program mora uraditi "na kozu"), a ja mu nudim dzabe...
    Fora je u proceni. Ja sam procenio da je covek ozbiljan i da cu imati mnogo koristi jer se radi o dosta hotela i on je neki predsednik nekog lokalnog udruzenja hotelijera. Procena je moja da sa tim vezama moze mnogo i da je od ljudi koji ce osecati obavezu i uraditi sve sto mogu da se oduzi. A i ako se ne desi nista od toga, rizik je moj i nece me bas nesto unistiti A i nece biti neki prevelik posao da se uradi program, jer velike delove programa vec imam, pa ih je samo potrebno sklopiti u odgovarajuce kockice.

Nije mi to prvi puta da tako radim, poslednji puta sam u Sloveniji uradio program nekoj firmi "za dzabe" a posredovanjem tog vlasnika sam kasnije imao preko 70 instalacija, sve naplacene... Ima tu necega, samo treba proceniti a i rizikovati ponekad...

Dakle, mnogo nacina, ali nikada se ne zna i nema nekog pravila.
    Ajd' u zdravlje pa se drzi

Obećava
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano

... i s obzirom da nisam dobio ni jedan odgovor (ni pozitivan ni negativan) dohvatio sam se flasha i naleteo na prvi problem! nemam ni novu barem malo gotivnu slicicu za obradjivanje, pa rekoh da vas upitam ima li neki sajt sa besplatim slicicama (bez copyright-a) koje bih mogao da iskoristim za buduce template?

Obećava
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano

... i s obzirom da nisam dobio ni jedan odgovor (ni pozitivan ni negativan) dohvatio sam se flasha i naleteo na prvi problem! nemam ni jednu novu barem malo gotivnu slicicu za obradjivanje, pa rekoh da vas upitam ima li neki sajt sa besplatim slicicama (bez copyright-a) koje bih mogao da iskoristim za buduce template?

Slične teme

1. Web-Design
    Autor stipendije u forumu Web dizajn
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 13.03.2006., 22:23
  2. 3D design
    Autor neca u forumu Softver
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 16.12.2003., 03:45

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor