Zasto nismo nacionalisti?

Prvo da razjasnimo pojam nacionalizam:
Nacionalista je čovek kioji voli svoj narod.
a sve ostale poštuje i uvažava.
Jbt, ovo su ostaci komunizma gde je klasa
sve a nacija ništa.

Pročitajte (ako niste, ako jeste ponovo pročitajte)
Vreme Zla i Vreme Vlasti
od Dobrice Ćosića.

Nemački nacionalista - dobar nemac
Francuski nacionalista (čak i crn - dobar Francuz
Srpski nacionalista => ??????????
 
Zdrav razum,valjda je zdrav razuma,da osetis bliskost sa osobama sa kojima delis isti jezik,tradiciju,istoriju,obicaje ..neko i veru.
Zdrav razume govori ako ti neko napada nekog bliskog,da tom pomognes.
To je zdrav razum..a bolestan razum oseca bliskost sa svojim okupatorima.

Ne, to nije zdrav razum, jer bi po toj logici trebao da osetim bliskost sa masom idiota. Zdrav razum je da osetis bliskost sa nekim koga poznajes, a ne sa nekim za koga i ne znas da postoji; a kod nacije ti za vecinu pripadnika iste i ne znas da postoje.

- - - - - - - - - -

ti odbacuješ evropske vrijednosti... šta si ti, komunista, vjerski fundamentalista ili nešto treće?! :think:

Ma sve ako sam ja komunista.
 
Ne, to nije zdrav razum, jer bi po toj logici trebao da osetim bliskost sa masom idiota. Zdrav razum je da osetis bliskost sa nekim koga poznajes, a ne sa nekim za koga i ne znas da postoji; a kod nacije ti za vecinu pripadnika iste i ne znas da postoje.

- - - - - - - - - -



Ma sve ako sam ja komunista.
aha, dakle ti si na nivou prvobitne ljudske zajednice... sa nekim elementima društva horde...

- - - - - - - - - -

pa SPS i SRS i ostali iz 90-ih :mrgreen:

Tada je vrvelo javno od nacionalizma ako se secas

Ziveo sam tada i secam se

e pa na tvoju nesreću živjeli su i mnogi od nas koji se dobro sjećaju da SPS nije bio uopšte nacionalan...
 
Ne, to nije zdrav razum, jer bi po toj logici trebao da osetim bliskost sa masom idiota. Zdrav razum je da osetis bliskost sa nekim koga poznajes, a ne sa nekim za koga i ne znas da postoji; a kod nacije ti za vecinu pripadnika iste i ne znas da postoje.

- - - - - - - - - -



Ma sve ako sam ja komunista.

Ako ne osecas bliskost sa nekim ko je tvoja krv,tvoj jezik govori,isto prezime nosite i udaljen je par stotina km,onda tebi nesto fali u glavi.
 
aha, dakle ti si na nivou prvobitne ljudske zajednice... sa nekim elementima društva horde...
.

Aha, objektivnost i racionalnost je skroz na nivou horde.

Dakle da zakljucimo, zdrav razum je kada osecas bliskost sa nekim covekom za koga i ne znas da postoji, samo zato sto je Srbin; ili sa nekim covekom koji je silovatelj, samo zato sto je Srbin.

To je zaista divan zdavi razum...

- - - - - - - - - -

Ako ne osecas bliskost sa nekim ko je tvoja krv,tvoj jezik govori,isto prezime nosite i udaljen je par stotina km,onda tebi nesto fali u glavi.

Po tebi je svaki Srbin 'tvoja krv, tvoj jezik, isto prezime nosite' i to? :lol:
 
Aha, objektivnost i racionalnost je skroz na nivou horde.

Dakle da zakljucimo, zdrav razum je kada osecas bliskost sa nekim covekom za koga i ne znas da postoji, samo zato sto je Srbin; ili sa nekim covekom koji je silovatelj, samo zato sto je Srbin.

To je zaista divan zdavi razum...

Sad vec mesas babe i zabe i ubacujes licna dela i osobine a to nije poenta.ZASTO MRZIS OVAJ NAROD?
 
Ne, to nije zdrav razum, jer bi po toj logici trebao da osetim bliskost sa masom idiota. Zdrav razum je da osetis bliskost sa nekim koga poznajes, a ne sa nekim za koga i ne znas da postoji; a kod nacije ti za vecinu pripadnika iste i ne znas da postoje.

- - - - - - - - - -



Ma sve ako sam ja komunista.

Onda nemas potrebe da se brines...ne osecas bliskost sa ljudima sa kojima delis jezik,tradiciju,obicaje ...tako da je tebi sve jedno...koji je uopste onda razlog bivstvovanja u Srbiji?
Tebi isto..i u Srbi i u Sloveniju,ili na Kosovu.
jednom recju apatrid.
 
Onda nemas potrebe da se brines...ne osecas bliskost sa ljudima sa kojima delis jezik,tradiciju,obicaje ...tako da je tebi sve jedno...koji je uopste onda razlog bivstvovanja u Srbiji?
Tebi isto..i u Srbi i u Sloveniju,ili na Kosovu.
jednom recju apatrid.

Ovaj...Apartid je tehnicka stvar, i nema nikakve veze sa nacijama koje su kulturoloska stvar. Razlog mog bivstvovanja u Srbiji je sto sam drzavljanin Srbije, mislim logicno.
 
Ovaj...Apartid je tehnicka stvar, i nema nikakve veze sa nacijama koje su kulturoloska stvar. Razlog mog bivstvovanja u Srbiji je sto sam drzavljanin Srbije, mislim logicno.

Sto si drzavljanin Srbije?..Kad je daleko bolje,po ''zdravom razumu''kako ga ti spominjes,da budes drzavljanin recimo Luksemburga.Zdrav razum..recimo kaze,sit stomak i sve ti ravno..Logika kojom su se vodili pretci danasnjih muslimana.
Ako si samo drzavljanin Srbije,zato sto se si rodio..to je onda slucajnost...a ta slucajnost,tebe kao osobu koja nije bliska sa vecinskom populacijom u Srbiji...ne bi trebalo da spreci..da sto pre napustsi ovakvu vukojebinu i naciju po tvojoj reci punu idiota.
 
Sto si drzavljanin Srbije?..Kad je daleko bolje,po ''zdravom razumu''kako ga ti spominjes,da budes drzavljanin recimo Luksemburga.Zdrav razum..recimo kaze,sit stomak i sve ti ravno..Logika kojom su se vodili pretci danasnjih muslimana.
Ako si samo drzavljanin Srbije,zato sto se si rodio..to je onda slucajnost...a ta slucajnost,tebe kao osobu koja nije bliska sa vecinskom populacijom u Srbiji...ne bi trebalo da spreci..da sto pre napustsi ovakvu vukojebinu i naciju po tvojoj reci punu idiota.

Pa drzavljanin Srbije sam zato sto sam rodjen u Srbiji, ponovo logicno...Mislim, sta ti tehnicke stvari pokusavas da predstavis kao neke sustinki-vrednosne? Govoris isti jezik sa nekim za koga ne znas da postoji, i taj treba da ti bude blizi nego neki stranac sa kojim imas kontakt, i sa kojim si se zblizio jer npr. imate ista interesovanja? Vidis, to je potpuna pomahnitalost, i to nema nikakve veze sa zdravim razumom.
 
Pa drzavljanin Srbije sam zato sto sam rodjen u Srbiji, ponovo logicno...Mislim, sta ti tehnicke stvari pokusavas da predstavis kao neke sustinki-vrednosne? Govoris isti jezik sa nekim za koga ne znas da postoji, i taj treba da ti bude blizi nego neki stranac sa kojim imas kontakt, i sa kojim si se zblizio jer npr. imate ista interesovanja? Vidis, to je potpuna pomahnitalost, i to nema nikakve veze sa zdravim razumom.

Znaci ti zagovaras jedino bliskost sa onima sa kojima delis istu genetiku,sa uzom porodicom?Eto dozvoli nekima da budu pored toga osecaju bliskost sa porodicom,da budu bliskiju sa onima sa kojima dele isti jezik,istu tradiciju,iste obicaje,Tebi je verovatno bliza osoba sa kojom delis neku ideologiju..Sto opet dovodi do istog.Takodje osecas bliskost sa nekim,a da li je to sad jezi,obicaji,vera i tradicija,ili genetika i ideologije...u sustine nema veze.
Covek je drustveno bice..i prema tome oseca bliskost ..a sa kim..Pa vecina ljudi u svetu je bliza sopstvena nacija,nego neka druga nadnacionalna forma,bliskosti!
 

Back
Top