Димитрије В. Љотић

Poruka
22.423
ГОВОР ВЛАДИКЕ НИКОЛАJА (ВЕЛИМИРОВИЋА) НАД ОДРОМ ДИМИТРИJА В. ЉОТИЋА


Да jе одсечена само jедна грана, стабло не би много осетило, али стабло jе одсечено до корена, и нама jе нанесен велики бол. Аj. Боже! То jе Твоjа воља и ми jоj се морамо покоравати.
Када се jедан камен баци у воду, он прави концентричне кругове коjи се шире. Тако и смрт Димитриjа Љотића иде тугом његовоj породици, његовоj маjци Љубици, тамо далеко у Смедереву, његовоj супрузи Ивки, његовом брату Jаши, његовим синовима и његовоj кћери. Други круг иде кругу добровољаца, његовим сапутницима и jедномишљеницима у миру и рату, у добру и злу, у радости и жалости. Трећи круг иде са дичним четницима, к оном коме jе већ четири године земља простирач а небо покривач. И сад долази и четврти круг, коjи обавиjа цео свет, jер Љотић ниjе био само наш, он jе припадао човечанству, Европи, свету.
Димитриjе Љотић био jе државник, учитељ и хришћанин. Он ниjе био само државник, он jе био хришћански државник. За последњих сто педесет година, ми смо имали великих политичара, великих људи као што су Гарашанин, Jован Ристић и Никола Пашић, али то су људи били велики за своjе време, и у границама Србиjе док jе Димитриjе Љотић зашао у велике кругове светске политике. То jе био политичар са крстом. Имао сам прилике да га jедном чуjем у манастиру Жичи када jе рекао: "Српски народ неће бити срећан док сав свет не буде срећан”. Он jе био учитељ коjи jе учио наjпре делима, па тек онда речима, упућивао jе, и сам jе био пример. Никад ниjе говорио а да делом ниjе показао. Ништа ниjе било да jе говорио, а да ниjе делом остварио. О, да су такви били сви наши учитељи! Христос jе рекао:
"Треба радити па учити, а не само учити”.
О њему ће се говорити као човеку, државнику и дубоким хришћанину, и то jе он био наjвећи. Он почиње од себе, а то користи свету. Ако почињеш од перифериjе, од другог, а не од себе онда не користиш никоме. То jе било његово гесло. Димитриjе Љотић jе био човек дубоке вере. Он jе као министар Правде додавао кадионицу свештенику у цркви. Многи су се томе ругали, али он се ниjе стидео. Он jе говорио: "Jа идем да испитуjем вољу Господњу, па кад jе сазнам, ићи ћу за њом, не обазирући се ни лево ни десно.” Без Димитриjа Љотића осећа се велика празнина, а то jе празнина коjа се не може лако попунити.
Дрво jе одсечено, али Бог зна шта ради и ми се морамо покоравати Његовоj вољи. Ако jе дрво одсечено, али из одсеченог дрвета никле су многе младице, а то су многи и многи Љотићи. Ако jе пао Димитриjе Љотић, десетине хиљада српских jунака под оружjем заjеднички сjедињени, не поjединци, него заjеднички, су заменици Димитриjа Љотића. Димитриjе Љотић jе човек коjи jе надахњивао људе. Носио jе тешки крст и у рату и у миру, jер ни у миру му људи нису хтели дати мира. А у рату jе извршио своjу дужност и као воjник и као грађанин. Баш они коjи су били на површини и коjи су били глава народна нису га разумели. Зато смо и пропали што нисмо знали ценити такве вредности.
Бог га jе узео баш у своjе време. Рећи ће неко: узели су нам га. Али га нису узели, jер jе он дао упут своjим животом и своjим трудом до сада. Колика понизност, какав аскетизам, испосник Светогорски, какве молитве, дечиjе милине!
Ми благодаримо њему, његова Светост и jа, захваљуjемо му што смо дошли из заточења до Беча, и од Беча овамо. Ми не можемо то никад заборавити наjверниjем сину Српства.
Када сам говорио са њим у Бечу о сjедињењу наших народних националних снага, он jе, говорећи о ономе за кога сам рекао да му jе већ четири године земља простирач а небо покривач, смерно одговорио: "Он нека заповеда, jа ћу слушати. Он нека буде на врху, jа ћу на дну. Jа ћу му ноге прати.” И дошло jе jединство.
Ко jе познавао тога човека, морао га jе волети. Он jе био идеолог, светски, широке душе, лав у храбрости а jагње у кроткости. Говорио jе: "Ако учинимо све народе срећним, бићемо и ми срећни”. Чедо Милић, велики мостарски jунак, рекао jе: "Jош сам видео jунака, али jунака као Љотића нигде”. О њему ће се зато писати књиге. Писаће не само Срби, него и сви Европљани коjи су га познавали.
Било jе људи коjи су говорили да он воли да прима од некуд, да сакупља, да гомила. Али где су његове куће? Где му jе имање? Где су му куле? Где су му поља? Jа тога не видим. Али jе био велики богаташ духом, поштењем, вером. Духован човек, карактеран, поштен, одлучан и религиозан. Он jе био толико богат душом, да jе од ње могао дати и другом, позаjмити осталима увек спреман да даде савета и лепу реч. За њега политика ниjе била акробатика, него етика. Он jе био репрезентатор душе и срца српскога, чари и истине српске. Он jе био идеолог хришћанског национализма.
Он jе волео све воjводе. Он jе то мени причао, а исто о њему причале су ми и воjводе, и кружиле похвалнице о њему.
Jедан велики воjвода, коjи jе овде међу нама, рекао ми jе jедном приликом пре кратког времена: "Не могу се од њега одвоjити. Речи из његових уста теку као мед. Он jе прави репрезентатор српске политике.” Он jе дао толико од себе, па да jе живео jош педесет година, он не би имао шта више да да. Он jе дао одговора на сва питања. Он jе у своjоj идеологиjи обухватио све гране народног живота.
Жалимо га сви, жали га свак. Жале га и Немци. Многи су му пребацивали да се сувише наслања на Немце. И то баш они коjи нису били народни људи, коjи поседуjу виле и богатства, и коjи као jазавци припремаjу себи унапред богатство за сто година. Али он jе наjвише критиковао Немце, и баш зато су га они поштовали. Критиковали су га само они коjи га нису познавали.
Колико jе само волео своjе воjнике. Причао ми jе jедан официр из његове пратње: "Када смо отступали из Београда, на путу смо застали и делили храну воjницима коjи су били гладни. Када смо поделили храну, пришао сам Љотићу и рекао му да jе jош остало хране за мене и њега. Нашта ми jе он рекао: "Подели и то. Ми ћемо лакше. Сад и тако идемо да спавамо, а лакше се спава кад се не jеде.” "И тако сам учинио.” Он jе поштовао човека изнад свега, само наjпре и изнад свега – Бога.
Он jе био велики човек. Оно што jе посадио, ухватило jе дубока корена. И све што jе урадио, мирисаће.
Добровољци, певаjте у славу Димитриjа Љотића! Четници, плетите венце славе! Срби, спомињите се Димитриjа Љотића!
Пала jе наjвећа жртва. Боже, не тражи више. Боже, доста, молимо Те: узео си много и као наjвећу жртву, њега! Боже, нека буде доста.
Jа веруjем да jе ова велика жртва капиjа коjа ће нас довести до слободе. Димитриjе Љотић jе капиjа наше нове Отаџбине.
Зато сви, браћо, молимо се за душу великог човека и нека га прими у царство своjе. Нека нам Бог услиши молитве, а њему нека да место коjе заслужуjе.
Бог да прости душу Димитриjа Љотића! Во вjеки вjекова. Амин.
Ниjе мртав Димитриjе Љотић. Он сада припада читавом Српству. Он сада припада небескоj Србиjи. А мртви су jачи него живи. Он jе сада jачи, него када jе био жив и спутан. Он сада jош више ради и поседуjе jош више снаге. Он тек сада ради. Хвала му.
 
Ljotić i Srebrenica su verovattno dve NAJVEĆE BRUKE I SRAMOTE U ČITAVOJ ISTORIJI SRBIJE!
jeste da je taj čovek bio potpuni marginalac, niko i ništa,
nije nikad dobio ni 1% glasova niti jedno poslaničko mesto u parlamentu ikada,
niti je imao više od par hiljada boraca,
al ideologija ZBORa je bila grozna, da se naježiš od strahote brrrrrrrrrrrrr :x
 
Duh Sekire:
Толики са аутиста да се смејеш самом себи.
Позивати се на Љотића и хришћански фундаментализам када почиње Ера Водолије је више него превазиђено.

Слушај секташ, Љотић је био човек визионар и ХРИШЋАНИН ПРАВОСЛАВАЦ ПРЕ ВЕГА.
А ти незслужујеш ни име да му спомињеш.
 
Бл:
Duh Sekire:
Толики са аутиста да се смејеш самом себи.
Позивати се на Љотића и хришћански фундаментализам када почиње Ера Водолије је више него превазиђено.

Слушај секташ, Љотић је био човек визионар и ХРИШЋАНИН ПРАВОСЛАВАЦ ПРЕ ВЕГА.
А ти незслужујеш ни име да му спомињеш.

Када се претера и православље је секта.
А по чему ја то не заслужујем име да му поменем??!?
Е јеси смешан.
 
Duh Sekire:
Бл:
Duh Sekire:
Толики са аутиста да се смејеш самом себи.
Позивати се на Љотића и хришћански фундаментализам када почиње Ера Водолије је више него превазиђено.

Слушај секташ, Љотић је био човек визионар и ХРИШЋАНИН ПРАВОСЛАВАЦ ПРЕ ВЕГА.
А ти незслужујеш ни име да му спомињеш.

Када се претера и православље је секта.
А по чему ја то не заслужујем име да му поменем??!?
Е јеси смешан.

Због јеретичких речи:

Duh Sekire:
Када се претера и православље је секта.
А по чему ја то не заслужујем име да му поменем??!?
Е јеси смешан.
 
Да, ја сам јеретик и поносим се тиме.
Јеретик сам према Новом светском поретку, јеретик сам према "једино релевантној истини" у Хагу, јеретик сам према оптужници за убиство Зорана Ђинђића, јеретик сам и према јудеохришћанском моралу и хришћанским догмама.
Према последњем сам јеретик не видим шта нека књига која говори о Јеврејима говори пресудно о мени, зато што је у име хришћанства побијено највише људи, зато што је Запад хришћански и постхришћански (па знамо на чему се корене комунизам и мондијализам - на истим "апсолутним" истинама).
И шта сад? Хоћеш да ме спалиш на ломачи :?:

Ево једног лепог цитата:
Svet se razvija jedino u funkciji jeresi, u funkciji onoga što odbacuje sadašnjost, naoko postojanu i neoborivu. Samo jeretici otkrivaju nove elemente u naukama, umetnosti, društvenom životu. Samo su jeretici večni ferment života.
E. Zamjatin, Mi drugi


Јеси ли прочитао неку од Веда?
Онако, чисто узгред...
 
Што би реко Љуба Мољац - мој отац Буда, када се оженио додао је на своје име ЛА :lol:

Нисам будиста, мада и та религија има неког смисла, посебно Зен који указује да се парадоксом глупости може открити бесмисао света и стићи до просветљења. Зато за посебно оригиналне људе (као што је Рамбо Амадеус) кажу - досегао је границе Зена.
 
Duh Sekire:
Да, ја сам јеретик и поносим се тиме.
Јеретик сам према Новом светском поретку, јеретик сам према "једино релевантној истини" у Хагу, јеретик сам према оптужници за убиство Зорана Ђинђића, јеретик сам и према јудеохришћанском моралу и хришћанским догмама.
Према последњем сам јеретик не видим шта нека књига која говори о Јеврејима говори пресудно о мени, зато што је у име хришћанства побијено највише људи, зато што је Запад хришћански и постхришћански (па знамо на чему се корене комунизам и мондијализам - на истим "апсолутним" истинама).
И шта сад? Хоћеш да ме спалиш на ломачи :?:

Ево једног лепог цитата:
Svet se razvija jedino u funkciji jeresi, u funkciji onoga što odbacuje sadašnjost, naoko postojanu i neoborivu. Samo jeretici otkrivaju nove elemente u naukama, umetnosti, društvenom životu. Samo su jeretici večni ferment života.
E. Zamjatin, Mi drugi


Јеси ли прочитао неку од Веда?
Онако, чисто узгред...

Ко ти дира рогове,ако су ти драже мајмунске науке од истине ПРАВОСЛАВЉА твој проблем, али немој истину и лаж да упоређујеш, нарочито са латинском јереси.

Са учењем о ђаволу, као о стварно постојећем, личном духу, сусрећемо се на првим страницама Библије. По сведочанству књиге Постања, ђаво, ушавши у змију, навео је наше прародитеље да наруше заповест Божју (Постања 3, 1-19). Да је ђаво био виновник греха, који је убио сав род људски, сведочи премудри Соломон: „Јер Бог створи човека за бесмртност, по слици својој створи га, а завишћу ђаволовом смрт уђе у свет" (Премудрости 2, 23-24). Због овога се ђаво назива човекоубицом од почетка (Јов. 8, 44).
 
Duh Sekire:
Бл:
Duh Sekire:
Толики са аутиста да се смејеш самом себи.
Позивати се на Љотића и хришћански фундаментализам када почиње Ера Водолије је више него превазиђено.

Слушај секташ, Љотић је био човек визионар и ХРИШЋАНИН ПРАВОСЛАВАЦ ПРЕ ВЕГА.
А ти незслужујеш ни име да му спомињеш.

Када се претера и православље је секта.
А по чему ја то не заслужујем име да му поменем??!?
Е јеси смешан.
Duh "Sekire"BL ljudi koji neznaju za D.Ljotica,neznaju ni za Srpstvo, a ako su ga njegovi ocevi ili dedovi ikusili,pa im se tvoja poruka ne svidja, znaj da su ti ljudi doveli Jugoslviju do propas a sada se grabe kako Srbiju da razprcosu!!!
 
vzeoy7y9:
Duh Sekire:
Бл:
Duh Sekire:
Толики са аутиста да се смејеш самом себи.
Позивати се на Љотића и хришћански фундаментализам када почиње Ера Водолије је више него превазиђено.

Слушај секташ, Љотић је био човек визионар и ХРИШЋАНИН ПРАВОСЛАВАЦ ПРЕ ВЕГА.
А ти незслужујеш ни име да му спомињеш.

Када се претера и православље је секта.
А по чему ја то не заслужујем име да му поменем??!?
Е јеси смешан.
Duh "Sekire"BL ljudi koji neznaju za D.Ljotica,neznaju ni za Srpstvo, a ako su ga njegovi ocevi ili dedovi ikusili,pa im se tvoja poruka ne svidja, znaj da su ti ljudi doveli Jugoslviju do propas a sada se grabe kako Srbiju da razprcosu!!!



Начертаније
Србија се мора и у том смотренију у ред осталих европских држава поставити,створивши један план за своју будућност,или тако рећи да састави себи једну домаћу политику по којим главним начелима треба Србија кроз више времена стално да се влада и све своје послове по њима постојано да управља.
Движеније и таласаније међу Славенима почело је већ,и заиста никад престати неће. Србија мора ово движеније а и ролу или задатак, који ће она у том движенију за извршење имати, врло добро упознати.
Ако Србија добро пројесапи шта је она сада у каквом се положенију налази и какви њу народи окружавају то се она мора уверити о томе, да је она мала, да она у овоме стању остати не сме, и да она само у сојузу са осталим окружавајућим је народима за постићи своју будућност свој задатак имати мора.
Из овог познања проистиче черта и темељ арпаке политике, да се она не ограничава на садашње њене границе, но да тежи себи приљубити све народе српске који ју окружавају.
Ако Србија ову политику крјепко не буде следовала, и шта је горе, ако је одбаци те не сочини овом задатку добро размишљен план, то ће она од иностраних бура као мала лађа овамо и онамо бацана бити, док најпосле на какв голем камен не намери, на коме ће се сва раздробити.
Политика Србије
Турско царство мора се распасти, и то распадање може се само на два начина догодити.
1. Или ће царство то бити раздељено; или
2. Биће оно на ново сазидано од својих христијанских житеља.
Примјечанија о раздељенију царства
О случају овом нећемо опширно говорити,но само то приметити морамо да би при овом догађају Русија и Аустрија главне роле играти морале,јер су оне суседне и граничиће се.
Ове две силе како би се могле погодити и сложити, које ће земље и предјели којој припасти. Аустрија само за притјажавањем западних, а Русија за освојењем источних земаља тежити може. И по томе може бити да би права линија од Видина до салоника повучена,могла ово питање на задовољство обадвеју страна решити. Тако дакле у случају раздељења, сви Срби само Аустрији пали би у дел. Аустрија и Русија знаду то одвећ добро да турско царство као такво, дугу будућност неће имати. Обе ове државеову прилику употребљују да учине своје границе што скорије раширити. Обадве оне на томе раде свакојко, да предупреде и препрече да се на место турског друго христијанско царство изроди; јер би онда за Русију исчезла лепа надежда и пијатан изглед, да ће Цариград узети и држати, које је њен најмилији план од Петра Великога; а за Аустрију породила би се отуда грозећа опасност да ће Јужне Словене својеизгубити.
Аустрија дакле мора свим опстојатељствима бити непрестано непријатељ србске државе; споразумјеније дакле и слога са Аустријом јесте за Србију политичка немогућност; јер би она сама себи уже на врат бацила. Само Аустрија и Русија могу радити о пропасти и раздељењу турскога царства. Оне се о томе брину. Русија ово стање већ од много година преправља и приуготовљава. Сад већ и Аустрија се може иначе, его мора и напомагати за себе гледат као што приразду поче чини. План је да с све остале силе под предвоиштвом Француске и Енглеске во раширавањ и повећању Русије и Аустрије противе. Оне ће може бити сматрати за најбоље средство, којима би се ово раздељење предупредити могло, где се тако асво еднунову незавнхријанскудрав омени, јер овако би се празно место после пропасти Трске испунило тако би се сам огоравновјесје европејско у целости задржати. Осим то друге помоћи нема.
Србска држава која је већ срећно почела, но која се рапсростирати и ојачати мора, има сој основ и темељ тврди у царству српском 13-га и 14-га стољетија и у богатој и славној српској исорији. По историји ово зна се да су српски цареви почели бити грчком царству мах отимати и скоро би му конац учинили те би тако на место пропадшег источно-римског царства србско-славенско царство поставили и ово накнадили. Цар Душан силни примио је већ грб царства грчког. Долазак Турака прекинуо је ову промну препречио је овај посао за дуго времена , но сад, пошто је сила турска сломљена и уништена тако рећи, треба да почне исти онај дух дејствовати,права своја на ново тражити, и прекинути посао а ново наставити.
Овај темељ и ове основе зидања царства србског ваља дакле сад од развалина и насутима све већима чистити и ослободити, на видик изнети, и тако на овако тврдом и сталном историческом фундаменту ново зидање опет предузети и наставити. Черз то ће ово предпријатије у очима свију народа а и самих кабинета, неисказану важност и високу вредност задовити; јер ћемо онда ми Срби пред свет изићи као прави наследници великих наших отаца који ништа ново не чине по своју дедовину понављају. Наша дакле садашњост неће бити без сојуза са прошлошћу, него ће ово чинити једно зависеће, саставно и устројено цело, и зато Србство, његова народност и његов државни живот стоји под заштитом светог права историческог. Нашем тежењу не може се пребацити, да је оно нешто ново, неосновано, да је оно револуција и преврат, него сваки мора признати да је ово политички потребно, да је у прастаром времену основано и да корен свој у пређашњем државном и народном ђивоту Срба има, који корен само нове гране тера и на ново процветати почиње.
Ако се ново препорођење српског царства са ове тачке сматра, онда ће ду и остали Јужни Словени идеју ову лако разумети а и с радостију примити, јер ваљда ни у једној европејској земљи не живи тако спомен историческе прошлости код народа, као код Славена турских, код којих је живо и вјерно опомињање свију скоро славних мужева и догађаја историје њихове још и данас, и зато се може сигурно рачунати да ће посао овај у народу довољно примљен бити и нису потребна десетољетња дејствовања у народу да би он сам користи и ползу овог самосталног владања разумети могао.
Срби су се међу свим Славенима у Турској први собственим средствима и снагом за своју слободу борили; сљедоватељно они имају први и пуно право ктоме да овај посао и даље управљају. Већ сада на многим местима и у неким кабинетима предвиде и слуте то: да Србима велика будућност предстоји и то је оно што је позорност целе Европе на Србију навукло. Кад ми не би даље мислили него само на књажевство као што је сад, и кад не би у овом књажевству клица будућег царству лежала, онда не би се свет више и дуже са Србијом занимао него што је са Молдавским и Влашким књажевством чинило, у којима нема самостално начело живота и који се дакле само као привјесци Русије сматрају.
Нова србска држава на југу подавала би Европи све гаранције да ће она бити врсна и крјепка држава и која ће се моћи међу Аустријом и Русијом одржати. Георафическоје положеније земље, површина земаљска, богаство на природне производе и војени дух житеља, даље узвишено и ватрено чувство народности, једнако порекло, једнак језик – све то показује на једну сталност и велику будућност.
 
Бл:
vzeoy7y9:
Duh Sekire:
Бл:
Duh Sekire:
Толики са аутиста да се смејеш самом себи.
Позивати се на Љотића и хришћански фундаментализам када почиње Ера Водолије је више него превазиђено.

Слушај секташ, Љотић је био човек визионар и ХРИШЋАНИН ПРАВОСЛАВАЦ ПРЕ ВЕГА.
А ти незслужујеш ни име да му спомињеш.

Када се претера и православље је секта.
А по чему ја то не заслужујем име да му поменем??!?
Е јеси смешан.
Duh "Sekire"BL ljudi koji neznaju za D.Ljotica,neznaju ni za Srpstvo, a ako su ga njegovi ocevi ili dedovi ikusili,pa im se tvoja poruka ne svidja, znaj da su ti ljudi doveli Jugoslviju do propas a sada se grabe kako Srbiju da razprcosu!!!



Начертаније
Србија се мора и у том смотренију у ред осталих европских држава поставити,створивши један план за своју будућност,или тако рећи да састави себи једну домаћу политику по којим главним начелима треба Србија кроз више времена стално да се влада и све своје послове по њима постојано да управља.
Движеније и таласаније међу Славенима почело је већ,и заиста никад престати неће. Србија мора ово движеније а и ролу или задатак, који ће она у том движенију за извршење имати, врло добро упознати.
Ако Србија добро пројесапи шта је она сада у каквом се положенију налази и какви њу народи окружавају то се она мора уверити о томе, да је она мала, да она у овоме стању остати не сме, и да она само у сојузу са осталим окружавајућим је народима за постићи своју будућност свој задатак имати мора.
Из овог познања проистиче черта и темељ арпаке политике, да се она не ограничава на садашње њене границе, но да тежи себи приљубити све народе српске који ју окружавају.
Ако Србија ову политику крјепко не буде следовала, и шта је горе, ако је одбаци те не сочини овом задатку добро размишљен план, то ће она од иностраних бура као мала лађа овамо и онамо бацана бити, док најпосле на какв голем камен не намери, на коме ће се сва раздробити.
Политика Србије
Турско царство мора се распасти, и то распадање може се само на два начина догодити.
1. Или ће царство то бити раздељено; или
2. Биће оно на ново сазидано од својих христијанских житеља.
Примјечанија о раздељенију царства
О случају овом нећемо опширно говорити,но само то приметити морамо да би при овом догађају Русија и Аустрија главне роле играти морале,јер су оне суседне и граничиће се.
Ове две силе како би се могле погодити и сложити, које ће земље и предјели којој припасти. Аустрија само за притјажавањем западних, а Русија за освојењем источних земаља тежити може. И по томе може бити да би права линија од Видина до салоника повучена,могла ово питање на задовољство обадвеју страна решити. Тако дакле у случају раздељења, сви Срби само Аустрији пали би у дел. Аустрија и Русија знаду то одвећ добро да турско царство као такво, дугу будућност неће имати. Обе ове државеову прилику употребљују да учине своје границе што скорије раширити. Обадве оне на томе раде свакојко, да предупреде и препрече да се на место турског друго христијанско царство изроди; јер би онда за Русију исчезла лепа надежда и пијатан изглед, да ће Цариград узети и држати, које је њен најмилији план од Петра Великога; а за Аустрију породила би се отуда грозећа опасност да ће Јужне Словене својеизгубити.
Аустрија дакле мора свим опстојатељствима бити непрестано непријатељ србске државе; споразумјеније дакле и слога са Аустријом јесте за Србију политичка немогућност; јер би она сама себи уже на врат бацила. Само Аустрија и Русија могу радити о пропасти и раздељењу турскога царства. Оне се о томе брину. Русија ово стање већ од много година преправља и приуготовљава. Сад већ и Аустрија се може иначе, его мора и напомагати за себе гледат као што приразду поче чини. План је да с све остале силе под предвоиштвом Француске и Енглеске во раширавањ и повећању Русије и Аустрије противе. Оне ће може бити сматрати за најбоље средство, којима би се ово раздељење предупредити могло, где се тако асво еднунову незавнхријанскудрав омени, јер овако би се празно место после пропасти Трске испунило тако би се сам огоравновјесје европејско у целости задржати. Осим то друге помоћи нема.
Србска држава која је већ срећно почела, но која се рапсростирати и ојачати мора, има сој основ и темељ тврди у царству српском 13-га и 14-га стољетија и у богатој и славној српској исорији. По историји ово зна се да су српски цареви почели бити грчком царству мах отимати и скоро би му конац учинили те би тако на место пропадшег источно-римског царства србско-славенско царство поставили и ово накнадили. Цар Душан силни примио је већ грб царства грчког. Долазак Турака прекинуо је ову промну препречио је овај посао за дуго времена , но сад, пошто је сила турска сломљена и уништена тако рећи, треба да почне исти онај дух дејствовати,права своја на ново тражити, и прекинути посао а ново наставити.
Овај темељ и ове основе зидања царства србског ваља дакле сад од развалина и насутима све већима чистити и ослободити, на видик изнети, и тако на овако тврдом и сталном историческом фундаменту ново зидање опет предузети и наставити. Черз то ће ово предпријатије у очима свију народа а и самих кабинета, неисказану важност и високу вредност задовити; јер ћемо онда ми Срби пред свет изићи као прави наследници великих наших отаца који ништа ново не чине по своју дедовину понављају. Наша дакле садашњост неће бити без сојуза са прошлошћу, него ће ово чинити једно зависеће, саставно и устројено цело, и зато Србство, његова народност и његов државни живот стоји под заштитом светог права историческог. Нашем тежењу не може се пребацити, да је оно нешто ново, неосновано, да је оно револуција и преврат, него сваки мора признати да је ово политички потребно, да је у прастаром времену основано и да корен свој у пређашњем државном и народном ђивоту Срба има, који корен само нове гране тера и на ново процветати почиње.
Ако се ново препорођење српског царства са ове тачке сматра, онда ће ду и остали Јужни Словени идеју ову лако разумети а и с радостију примити, јер ваљда ни у једној европејској земљи не живи тако спомен историческе прошлости код народа, као код Славена турских, код којих је живо и вјерно опомињање свију скоро славних мужева и догађаја историје њихове још и данас, и зато се може сигурно рачунати да ће посао овај у народу довољно примљен бити и нису потребна десетољетња дејствовања у народу да би он сам користи и ползу овог самосталног владања разумети могао.
Срби су се међу свим Славенима у Турској први собственим средствима и снагом за своју слободу борили; сљедоватељно они имају први и пуно право ктоме да овај посао и даље управљају. Већ сада на многим местима и у неким кабинетима предвиде и слуте то: да Србима велика будућност предстоји и то је оно што је позорност целе Европе на Србију навукло. Кад ми не би даље мислили него само на књажевство као што је сад, и кад не би у овом књажевству клица будућег царству лежала, онда не би се свет више и дуже са Србијом занимао него што је са Молдавским и Влашким књажевством чинило, у којима нема самостално начело живота и који се дакле само као привјесци Русије сматрају.
Нова србска држава на југу подавала би Европи све гаранције да ће она бити врсна и крјепка држава и која ће се моћи међу Аустријом и Русијом одржати. Георафическоје положеније земље, површина земаљска, богаство на природне производе и војени дух житеља, даље узвишено и ватрено чувство народности, једнако порекло, једнак језик – све то показује на једну сталност и велику будућност.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:jos jedna zajednicka crta,bl
 
Бл:
Duh Sekire:
Да, ја сам јеретик и поносим се тиме.
Јеретик сам према Новом светском поретку, јеретик сам према "једино релевантној истини" у Хагу, јеретик сам према оптужници за убиство Зорана Ђинђића, јеретик сам и према јудеохришћанском моралу и хришћанским догмама.
Према последњем сам јеретик не видим шта нека књига која говори о Јеврејима говори пресудно о мени, зато што је у име хришћанства побијено највише људи, зато што је Запад хришћански и постхришћански (па знамо на чему се корене комунизам и мондијализам - на истим "апсолутним" истинама).
И шта сад? Хоћеш да ме спалиш на ломачи :?:

Ево једног лепог цитата:
Svet se razvija jedino u funkciji jeresi, u funkciji onoga što odbacuje sadašnjost, naoko postojanu i neoborivu. Samo jeretici otkrivaju nove elemente u naukama, umetnosti, društvenom životu. Samo su jeretici večni ferment života.
E. Zamjatin, Mi drugi


Јеси ли прочитао неку од Веда?
Онако, чисто узгред...

Ко ти дира рогове,ако су ти драже мајмунске науке од истине ПРАВОСЛАВЉА твој проблем, али немој истину и лаж да упоређујеш, нарочито са латинском јереси.

Са учењем о ђаволу, као о стварно постојећем, личном духу, сусрећемо се на првим страницама Библије. По сведочанству књиге Постања, ђаво, ушавши у змију, навео је наше прародитеље да наруше заповест Божју (Постања 3, 1-19). Да је ђаво био виновник греха, који је убио сав род људски, сведочи премудри Соломон: „Јер Бог створи човека за бесмртност, по слици својој створи га, а завишћу ђаволовом смрт уђе у свет" (Премудрости 2, 23-24). Због овога се ђаво назива човекоубицом од почетка (Јов. 8, 44).

slushaj bre debilu,
kad vec citirash tu idiotsku knjigu, odgovori na ono shto sam te pito, pa onda objashnjavaj te baljezgarije!!!

Postanje 3:22, ide neshto ovako, "i morao je Adam da proba plod sa drveta poznanja dobra i zla, jer je zeleo da postane jedan od NAS"

za kog tvoj jedini pravi ortodoxni bog kaze nas???

dok ne odgovorish nemo vishe da smarash sa copy past sranjima, sve jedno dal je biblija i vladika.

a shto se Ljotica tiche, kako te nije sramota da otvarash post o njemu a da pola foruma nazivash fashistima.

a kad pominjesh budiste, hindue, vede... imaj u vidu da su postojali hiljadama godina pre nego je onaj Nishlijski idiot navuko evropu na debilno hrishcanstvo i da su tvoji preci ziveli u skladu sa tim vedama 20000 godina pre nego je neko reshio da ih pokrshtava.

ustvari... izvini, nisu, ti si Jevrej, zaboravio sam...
 
crow:
Бл:
Duh Sekire:
Да, ја сам јеретик и поносим се тиме.
Јеретик сам према Новом светском поретку, јеретик сам према "једино релевантној истини" у Хагу, јеретик сам према оптужници за убиство Зорана Ђинђића, јеретик сам и према јудеохришћанском моралу и хришћанским догмама.
Према последњем сам јеретик не видим шта нека књига која говори о Јеврејима говори пресудно о мени, зато што је у име хришћанства побијено највише људи, зато што је Запад хришћански и постхришћански (па знамо на чему се корене комунизам и мондијализам - на истим "апсолутним" истинама).
И шта сад? Хоћеш да ме спалиш на ломачи :?:


Ево једног лепог цитата:
Svet se razvija jedino u funkciji jeresi, u funkciji onoga što odbacuje sadašnjost, naoko postojanu i neoborivu. Samo jeretici otkrivaju nove elemente u naukama, umetnosti, društvenom životu. Samo su jeretici večni ferment života.
E. Zamjatin, Mi drugi


Јеси ли прочитао неку од Веда?
Онако, чисто узгред...

Ко ти дира рогове,ако су ти драже мајмунске науке од истине ПРАВОСЛАВЉА твој проблем, али немој истину и лаж да упоређујеш, нарочито са латинском јереси.

Са учењем о ђаволу, као о стварно постојећем, личном духу, сусрећемо се на првим страницама Библије. По сведочанству књиге Постања, ђаво, ушавши у змију, навео је наше прародитеље да наруше заповест Божју (Постања 3, 1-19). Да је ђаво био виновник греха, који је убио сав род људски, сведочи премудри Соломон: „Јер Бог створи човека за бесмртност, по слици својој створи га, а завишћу ђаволовом смрт уђе у свет" (Премудрости 2, 23-24). Због овога се ђаво назива човекоубицом од почетка (Јов. 8, 44).

slushaj bre debilu,
kad vec citirash tu idiotsku knjigu, odgovori na ono shto sam te pito, pa onda objashnjavaj te baljezgarije!!!

Postanje 3:22, ide neshto ovako, "i morao je Adam da proba plod sa drveta poznanja dobra i zla, jer je zeleo da postane jedan od NAS"

za kog tvoj jedini pravi ortodoxni bog kaze nas???

dok ne odgovorish nemo vishe da smarash sa copy past *, sve jedno dal je biblija i vladika.

a shto se Ljotica tiche, kako te nije sramota da otvarash post o njemu a da pola foruma nazivash fashistima.

a kad pominjesh budiste, hindue, vede... imaj u vidu da su postojali hiljadama godina pre nego je onaj Nishlijski idiot navuko evropu na debilno hrishcanstvo i da su tvoji preci ziveli u skladu sa tim vedama 20000 godina pre nego je neko reshio da ih pokrshtava.

ustvari... izvini, nisu, ti si Jevrej, zaboravio sam...
Slusaj ti barabo! Daleko je to na sta ti hulis od tebe. Imao je Hristos i gore od tebe, nista ti nisi novo. Takvi kao ti se stancaju na milione po svetu i svet nije doziveo preporod time. Tvoja majmunska nauka, svinjska filozofija kaljave samodovoljnosti i bes niznjeg zbog nedostiznog visnjeg te vise cini kreaturom nego kreacijom. Svaku rec ces morati platiti, pazi se.
 
King 7:
crow:
Бл:
Duh Sekire:
Да, ја сам јеретик и поносим се тиме.
Јеретик сам према Новом светском поретку, јеретик сам према "једино релевантној истини" у Хагу, јеретик сам према оптужници за убиство Зорана Ђинђића, јеретик сам и према јудеохришћанском моралу и хришћанским догмама.
Према последњем сам јеретик не видим шта нека књига која говори о Јеврејима говори пресудно о мени, зато што је у име хришћанства побијено највише људи, зато што је Запад хришћански и постхришћански (па знамо на чему се корене комунизам и мондијализам - на истим "апсолутним" истинама).
И шта сад? Хоћеш да ме спалиш на ломачи :?:


Ево једног лепог цитата:
Svet se razvija jedino u funkciji jeresi, u funkciji onoga što odbacuje sadašnjost, naoko postojanu i neoborivu. Samo jeretici otkrivaju nove elemente u naukama, umetnosti, društvenom životu. Samo su jeretici večni ferment života.
E. Zamjatin, Mi drugi


Јеси ли прочитао неку од Веда?
Онако, чисто узгред...

Ко ти дира рогове,ако су ти драже мајмунске науке од истине ПРАВОСЛАВЉА твој проблем, али немој истину и лаж да упоређујеш, нарочито са латинском јереси.

Са учењем о ђаволу, као о стварно постојећем, личном духу, сусрећемо се на првим страницама Библије. По сведочанству књиге Постања, ђаво, ушавши у змију, навео је наше прародитеље да наруше заповест Божју (Постања 3, 1-19). Да је ђаво био виновник греха, који је убио сав род људски, сведочи премудри Соломон: „Јер Бог створи човека за бесмртност, по слици својој створи га, а завишћу ђаволовом смрт уђе у свет" (Премудрости 2, 23-24). Због овога се ђаво назива човекоубицом од почетка (Јов. 8, 44).

slushaj bre debilu,
kad vec citirash tu idiotsku knjigu, odgovori na ono shto sam te pito, pa onda objashnjavaj te baljezgarije!!!

Postanje 3:22, ide neshto ovako, "i morao je Adam da proba plod sa drveta poznanja dobra i zla, jer je zeleo da postane jedan od NAS"

za kog tvoj jedini pravi ortodoxni bog kaze nas???

dok ne odgovorish nemo vishe da smarash sa copy past *, sve jedno dal je biblija i vladika.

a shto se Ljotica tiche, kako te nije sramota da otvarash post o njemu a da pola foruma nazivash fashistima.

a kad pominjesh budiste, hindue, vede... imaj u vidu da su postojali hiljadama godina pre nego je onaj Nishlijski idiot navuko evropu na debilno hrishcanstvo i da su tvoji preci ziveli u skladu sa tim vedama 20000 godina pre nego je neko reshio da ih pokrshtava.

ustvari... izvini, nisu, ti si Jevrej, zaboravio sam...
Slusaj ti barabo! Daleko je to na sta ti hulis od tebe. Imao je Hristos i gore od tebe, nista ti nisi novo. Takvi kao ti se stancaju na milione po svetu i svet nije doziveo preporod time. Tvoja majmunska nauka, svinjska filozofija kaljave samodovoljnosti i bes niznjeg zbog nedostiznog visnjeg te vise cini kreaturom nego kreacijom. Svaku rec ces morati platiti, pazi se.

majmune, jel ti to hobi da pretish u prazno???

ako ocesh neshto da naplatish daj vreme i mesto, mojne ovako preko foruma, jadno je...

a ni ti mi nisi odgovorio na tu jednu obichnu rechenicu.
 

Back
Top