Sta kazete posle ZDRAVO ???

Razlicitim ljudima na razlicite nacine... Cime ga propratim i to zavisi od osobe koju otpozdravljam... Dragim ljudima upuceno ''zdravo'' propracen je sa osmehom, a onda zastanemo i blebecemo.. ak' ne zurimo... One druge poznanike kratko, brzo nastavljajuci svoj put.. Mrzim kada me neko otpozdravi sa ''Cao, sta radis?", zavrsivsi pitanje kad smo se vec mimoisli i ocito je da necu stici da mu odgovorim... Potpuno beskorisno je postavljati pitanje iz navike, a zapravo ne biti zainteresovan za odgovor na njega, cak i ne sacekavsi odgovor... Ne verujem da je svrha tog pitanja samo u njegovom izgovaranju... Nista neobicno, s obzirom da vec odavno ne slusamo jedni druge.. a mnoge reci eto tako izgovaramo... da bi bile izgovorene.. I tako dobijaju neki drugi smisao.. tacnije receno, besmisao.. A, dijaloge nam odavno vode lica koja pricaju monologe jednom drugom... I nazivaju tu novotvorevinu dijalogom.. ne vidim koje ga to karakteristke odredjuju da se moze poistovetiti sa tim pojmom.. menu su to dva pojma na suprotnim krajevima...
 
Razlicitim ljudima na razlicite nacine... Cime ga propratim i to zavisi od osobe koju otpozdravljam... Dragim ljudima upuceno ''zdravo'' propracen je sa osmehom, a onda zastanemo i blebecemo.. ak' ne zurimo... One druge poznanike kratko, brzo nastavljajuci svoj put.. Mrzim kada me neko otpozdravi sa ''Cao, sta radis?", zavrsivsi pitanje kad smo se vec mimoisli i ocito je da necu stici da mu odgovorim... Potpuno beskorisno je postavljati pitanje iz navike, a zapravo ne biti zainteresovan za odgovor na njega, cak i ne sacekavsi odgovor...

Imao sam jednog druga [sada je vani] koji bi svakome poceo u detalje da prica gde je krenuo i sl. ako bi ga ovaj u prolazu upitao "sta ima?". On je to radio iz pristojnosti, a ja sam ga jedva ubedio da ljudi to pitaju reda radi, i da u sustini retko koga interesuje da slusa zaista gde ide ili sta ima novog kod njega.
 
Imao sam jednog druga [sada je vani] koji bi svakome poceo u detalje da prica gde je krenuo i sl. ako bi ga ovaj u prolazu upitao "sta ima?". On je to radio iz pristojnosti, a ja sam ga jedva ubedio da ljudi to pitaju reda radi, i da u sustini retko koga interesuje da slusa zaista gde ide ili sta ima novog kod njega.
Hm, nije losa ideja.. iako taj drug ocito to nije radio iz te namere, ali mozda bismo prosirenim odgovorima uspeli da naucimo neke pameti da ne postavljaju takva pitanja, ako ih zaista ne interesuje odgovor :)
 
uf, nebrojene varijacije... ne znam sta te zanima-konvencija, bon-ton, neodlucnost?
dragim drugaricama se javljam sa "cao leptiricu" , drugovima sa "elo" , starijima sa " dobar dan kako ste kako Vasi kako je bilo u banji ove godine" , ljudima za koje nisam sigurna da li treba da im se obratim sa 'zdravo' ili 'dobar dan' kazem blago saljivim tonom"ljubazan pozdrav".
Dalje se razgovor odvija prema situaciji - ako ne postoji neko konkrekna tema za pokretanje, onda su u upotrebi fraze "kako si?" , "sta ima novo?" i sl.
 
Ја волим да се правим духовита (а нисам) па обично кажем: "Здраво, здрависимо" (по аналогији са "bravo, bravissimo").

А после ..... зависи на коју сам ногу устала. :mrgreen:
 

Back
Top