Linux za početak

mbScorpio:
Koji Linux je najbolji za početak da bi se taj operativni sistem što potpunije shvatio?
Hvala.
Ne mogu ti tacno reci to zavisi od tebe koliko brzo kapiras stvari...ja sam prvo poceo da barkam sa mandarakeom nije neshto preterano komplikovan i kazu da je najbolji za prelazak sa win-a na linux...tu se ne bi slozio....onda sam jedan dan naso suse linux i od tad svaki dan sam ga cacko po malo i sad koristim suse linux 9.3 pro...odgovara mi nisam imao problema sa hardwerom...i vec sam se naviko...ja bi ti preporucio suse...mada ni fedora i rad hat nisu loshi ali meni se ne svidjaju...bez posebnog razloga....Nadam se da sam ti bar malo pomogo....a mozes da uzmes i neki live cd pa da probas npr. knopix ili mepis pa ti vidi...
Poz...
 
Ako hoces da koristis Linux na desktopu, kao npr. Windows, kreni od SuSE-a. Dobar je, ima YaST...

Ako hoces da uics Linux ispod haube slobodno odmah uzmi Slackware. Sigurno je najbolji za 'shvatanje sistema'
 
Mozda je dobro prvo probati nesto lako. To bi mogao da bude Linux Slax, sa CD-a. Nije moralno da ga instaliras, moze lepo i brzo da se na njemu stosta nauci, a da postojeci operativni sistem ostane svakako ziv. Tek u sledecem koraku bi preporucio Knnopix. Moze isto da se koristi sa CD-a. Tek kad neke osnove udju u " krv " onda tek poceti sa instalacijama na tvrdi disk. U protivnom krah je, kao i kod mnogih drugih, neizbezan.
 

Back
Top