КУСТУРИЦА

PAC-PAC

Domaćin
Poruka
3.894
Kusturica se krstio u manastiru Savina

Prema nezvaničnim ali pouzdanim informacijama, proslavljeni režiser Emir Kusturica, kršten je u manastiru Savina (sagrađen 1030. g, u vreme zetskih vladara) u Herceg Novom na Đurđevdan.

Krštenje proslavljenog režisera obavljeno je u porti dve crkve u manastiru koje se zovu Uspenije Bogorodice, ali se ne zna da li je krštenje obavljeno u maloj ili većoj od ove dve crkve. Obred krštenja obavio je sveštenik otac Đorđe Orović. Prema nezvaničnim informacijama, čuveni režiser je dobio krsno ime Nemanja, ali niko iz manastira nije potvrdio ovu informaciju. Prema nekim izvorima, obred kršetenja obavio je arhijerejski protonamesnik bokokotorski otac Momčilo Krivokapić, ali je on za „Blic“ demantovao tu informaciju.

- Čuo sam da je slavni režiser kršten pre mesec i po dana, ali o tome zaista više ništa ne znam. Naravno, ja nisam obavio krštenje - kazao je otac Momčilo Krivokapić.

Kako saznajemo iz nezvaničnih ali sasvim pouzdanih izvora, kum na krštenju proslavljenog režisera, koje je obavljeno bez prisustva javnosti i bilo kakve pompe, bio je šumar Vladimir Čukavac sa Mokre Gore, gde režiser u poslednje vreme boravi u Etno selu koje je sagradio. Izvor „Blica“ saopštio je da čin krštenja svetski poznatog režisera za njega nije nikakvo iznenađenje jer se Emir Kusturica tim činom samo zvanično vratio u pradedovsku veru jer Kusturice starinom potiču od Krivokapića iz Cuca u Crnoj Gori.
 
Nexus 6:
znas kako...teme koje nemaju veze sa politikom sam ocekivao od mnogo osoba sa ovog foruma, ali ne i od tebe PAC-PAC...
yebiga, covek se uci dok je ziv...

cekaj malo...a sta je sa svetskom zaverom???
neki ljudi su talentovani da ukazuju na zaverenike i njihove 'djavolske' planove ... bez njih bi ovaj zivot bio tako ... siv :lol:
 
Е, баш ми је драго, хвала милом Господу Богу...ето,
а за њега јајаре не могу рећи ништа лоше осим да је
СВЕТСКИ ПРИЗНАТ РЕЖИСЕР, СВЕТСКИ А ПРАВОСЛАВАЦ !!!

Где су сада они ЛОЈАНИ на форуму... сада ће да кажу
е, ето морао је, власт га приморала :lol: :lol: :lol: .. глуперде без мозга!
 
BLIC: KUSTURICA SE KRSTIO, KRSNO IME NEMANJA


SCG BEOGRAD, 23. jula (SEEcult.org) - Poznati sarajevski filmski reziser Emir Kusturica, koji poslednjih godina zivi i radi u Srbiji, krstio se na Djurdjevdan u pravoslavnom manastiru Savina kod Herceg Novog, pise danas beogradski dnevnik “Blic”, pozivajuci se na nezvanicne, ali pouzdane izvore.

Prema tim izvorima, krstenje poznatog rezisera, predsednika zirija ovogodisnjeg Kanskog festivala, obavljeno je u porti dve crkve manastira Savina, a Kusturica je dobio krsno ime Nemanja.

U manastiru “Blicu” niko nije zeleo da potvrdi tu informaciju, a arhijerejski protonamesnik bokokotorski otac Momcilo Krivokapic demantovao je nezvanicne informacije da je on krstio slavnog rezisera.

“Cuo sam da je slavni reziser krsten pre mesec i po dana, ali o tome zaista vise nista ne znam. Naravno, ja nisam obavio krstenje”, rekao je on.

Prema izvorima “Blica”, kum na krstenju, obavljenog bez prisustva javnosti i bilo kakve pompe, bio je sumar Vladimir Cukavac sa Mokre Gore, gde Kusturica u poslednje vreme boravi u Etno selu koje je sagradio.

Izvor “Blica" saopstio je da cin krstenja svetski poznatog rezisera za njega nije nikakvo iznenadenje, jer se Kusturica tim cinom samo zvanicno vratio u pradedovsku veru, buduci da Kusturice poticu od Krivokapica iz Cuca u Crnoj Gori.
_________________
 
Znate li za ovaj vic: 5. oktobra TV ekipa dosla u Cigansko naselje da naprave intervju. Pitali Cigane zasto su glasali za Kostunicu a oni im u sav glas kazu:" kako da ne glasamo kad je onolike filmove napravio o nama, Ciganima".
 
Negde oko 97 godine kad je dotichni gospodin opipavao puls Sarajeva i njegove posete istom gradu, neko je upitao A. Sidrana(njegovog orataka i kolegu)shta on misli o tome, a ovaj odgovorio, mah kusta mozhe bolan uvek doc` u rajvosa , samo znash neche niko s njim sjest i pivo popit .
Shto se kuste i neleta tiche ( sjajni umetnici)mislim da i dan dansa svoja m.da grizu shto su napustili rajvosu
 
Svako sudi kako mu volja, ali sumnjam da je tako kako ti kazes. Srbi su voleli Kustu i pre prihvatanja pravoslavlja tako da se njegov status nece bitno promeniti. Doduse, muslimani ce da ga mrze, ali da su malo mudriji poveli bi se za njegovim primerom. Znaci, Kusta se samo VRATIO...

A za onoga ko spomenu Emirov ku*ac, svasta... Je l` tebi ku*ac simbol islama (mada ima logike), htedoh reci, obrezani ku*ac, ha?
 
migud:
Svako sudi kako mu volja, ali sumnjam da je tako kako ti kazes. Srbi su voleli Kustu i pre prihvatanja pravoslavlja tako da se njegov status nece bitno promeniti. Doduse, muslimani ce da ga mrze, ali da su malo mudriji poveli bi se za njegovim primerom. Znaci, Kusta se samo VRATIO...

A za onoga ko spomenu Emirov ku*ac, svasta... Je l` tebi ku*ac simbol islama (mada ima logike), htedoh reci, obrezani ku*ac, ha?
Ma shala kume, znam da to nije stvar za amfilohija, vishe pashe filaretu :D
 
Cekajte bre ljudi, kako moze da se Kusturica krsti kada sam citao u sarajevskim novinama da je on musliman ??? Ne ulazim u to sta je tacno ni kakav mu je ****, obrezan ili ne, ali ako je zaista musliman, ne vidim zasto bi se pokrstavao a jos manje da se to iznosi u novinama i to sa laznim svedocima. Meni ne smeta sto je musliman iako ne cenim uopste njegov rad. Stvar ukusa. Ali sto bi on sada naglo postao pravoslavac ? Radi cega ? Para ? Ne verujem, para ima. Kome bi mogao da udje u d.pe ? Cija je lokalna politika u pitanju ? Mozda DS-a ?
 
Goblin:
migud:
Svako sudi kako mu volja, ali sumnjam da je tako kako ti kazes. Srbi su voleli Kustu i pre prihvatanja pravoslavlja tako da se njegov status nece bitno promeniti. Doduse, muslimani ce da ga mrze, ali da su malo mudriji poveli bi se za njegovim primerom. Znaci, Kusta se samo VRATIO...

A za onoga ko spomenu Emirov ku*ac, svasta... Je l` tebi ku*ac simbol islama (mada ima logike), htedoh reci, obrezani ku*ac, ha?
Ma shala kume, znam da to nije stvar za amfilohija, vishe pashe filaretu :D

Sta si se ti primio na Kustinu kittu? Tvoja ti nije dovoljna?
I, uzgred, slugi bozjem bit ce cast da stadu vrati zabludelu 'ovcu', pa makar se bavio i kojekakvim trivijalnostima...
 
migud:
Goblin:
migud:
Svako sudi kako mu volja, ali sumnjam da je tako kako ti kazes. Srbi su voleli Kustu i pre prihvatanja pravoslavlja tako da se njegov status nece bitno promeniti. Doduse, muslimani ce da ga mrze, ali da su malo mudriji poveli bi se za njegovim primerom. Znaci, Kusta se samo VRATIO...

A za onoga ko spomenu Emirov ku*ac, svasta... Je l` tebi ku*ac simbol islama (mada ima logike), htedoh reci, obrezani ku*ac, ha?
Ma shala kume, znam da to nije stvar za amfilohija, vishe pashe filaretu :D

Sta si se ti primio na Kustinu kittu? Tvoja ti nije dovoljna?
I, uzgred, slugi bozjem bit ce cast da stadu vrati zabludelu 'ovcu', pa makar se bavio i kojekakvim trivijalnostima...
Ma nek predje i u aboridzine ebo bolan kustu, nego ozbiljno on je osunechen , kako to da mozhe u pravoslavce?
 
A je l` tebe neko pitao sinak da seckamo il` ne? Ubedjenje roditelja, ti ne donosis odluku. Nego, posto nisam upucena u islam budi ljubazan pa mi objasni kakve veze obrezana kitta ima sa verskim opredeljenjem. Jesam mastovita, al` nikako da povezem...
 

Back
Top