Sta mi je porebno za svoj host server
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Sta mi je porebno za svoj host server

Početnik
    Učlanjen
    24.07.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Sta mi je porebno za svoj host server

Prijatelji molim vas za pomoc jer stvarno nemogu vise da jurim za besplatnim hostom koji ce mi raditi stabilno barem mesec dana ! Pa vas zato molim da ako neko zna kako da oformim server na svom PS-u i sta mi je sve potrebno da mogu pohraniti svoj sajt a da ga i drugi ljudi mogu videti ?

Poznat loop (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

uuuu rodjace pa ne mozes ti to na tvom PC.
    ustvari mozes ali ako imas stalnu vezu sa internetom i to neku ozbiljniju i da instaliras serverski OS.

Ma ne isplati ti se to...uzmi zakupi hosting za godinu dana 850din. i registruj domen 600 din. i nema da mislis

Ističe se
    Učlanjen
    06.11.2003.
    Reputaciona moć
    73

Podrazumevano

Jeftinije ti je da kupish hosting paket nego da ga sma terash..
    A gde to ima host za 10€ godisnje?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

Za tak nesto neznam koliko se isplati! Da bi tako nesto radio moras da imas Staticku IP adresu " Moze i dinamicka ali je komplikovano" OS ne bitan da li *nix ili Win bitno je da je na njemu instaliras Apache + Mysql + PHP + Perl itd.

E sad ako imas Dinamicki IP onda nemoj da se zezas sa time nego bolje kupi neki hosting paket pa ces biti miran " Isto i ako imas Staticki".

Medjutim sve je izvodljivo samo pitajnje je koliko je tvoj Upl i down link ??? Za nesto malo tj neku obicnu prezentaciju koja nece biti posecena mozda ces moci da izguras sa Cable ili ADSL od 1500 / 512 KBps " Kazem Mozda".

Ja imam ADSL 512/128 kbps na WIN instaliran APPSev (Apache, MySql, PHP, Perl) i imam staticku IP Adresu trenutno sam iza NAT-a tako da niko nemoze da vidi ono sto je kod mene na localhost-u, Mada kad zaobidjem NAT ( uz odobrenje provajdera) onda sa moje STATICKE adrese moze da se vidi ono sto je na mome localhostu.

Znaci ako si iz Srbije verovatno si i ti iza NAT-A tako da neces nista moci da uradis jer tesko ces to tamo zaobici " Mozda gresim ali ako neko zna neka kaze tacno povodom toga" . AKo si negde iz vana onda neznam. Samo znam da kod mene u Australiji sve se moze!!!

PS -> Pored svega ja ti preporucujem da zakupis hosting!!!!!!

pozz

Ističe se juznivetar (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano

Prvo instaliraj IIS (Internet Information Service) on ti je potreban.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

Citat Original postavio Sucur
    Ma kakav IIS kad Je Apache zakon!!!!!!

Iskusan codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio SALE83
    Citat Original postavio Sucur
    Ma kakav IIS kad Je Apache zakon!!!!!!
    Ne slazem se bas sa tobom.
    IIS 6.0 iz Windows Servera 2003 je superioran po meni. Mnogo jednostavnija administracija, veliki broj podesavanja, integrisanost i ne mislim da je apache server u bilo cemu bolji.
    Radim na IIS i veliki broj servera sam prebacio sa Apache na IIS 6.0 barem sto se tice rada mojih internet aplikacija.
    Kad zatrazim od ljudi da mi nabroje sta je bolje kod apache u odnosu na Win2003 server i IIS 6.0 nisam dobio dovoljno argumenata, lista je kratka.
    Ne postoji nesto sto IIS 6.0 ne moze a da to Apache moze.

Napominjem da govorim o Windows 2003 Serveru i IIS 6.0 Vec IIS 5.0 je daleko slabiji

Ok, to je moje misljenje i sto je vaznije, moje iskustvo u radu. Sto ne znaci da je Apache los, naprotiv...

Obećava
    Učlanjen
    10.05.2003.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Da, IIS 6.0 je daleko bolji od IIS-a 5.1 ili starijih verzija, a ima dosta toga shto Apache, niti bilo koji drugi web server nema, ali s obzirom da sam ja PHP-ovac, Apache mi vishe lezi, jer mogu veoma lako da instaliram PHP na njega, povezem sa MySQL i teraj brale, IIS vam je najpogodniji za ASP.NET i tako te Microsoftove tehnologije...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

Pa ja sam veoma zadovoljan sa Apache! I ne mislim da ga menjam ! za IIS 6 nemogu nista da kazem jer sa njim nisam radio ! Radio sam sa II 5 i kasnije presao na Apache. Tada mi se II 5 nije nimalo svideo i nakon godinu dana presao na Apache!

Uostalom svako ima svoje misljenj, pa za koga je sta bolje neka isto izabere za sebe!

Iskusan codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Sto se tice IIS 5.0, naravno da si pobegao na Apache, jer je IIS 5.0 bio stvarno los i nije nudio mnogo.

IIS 6.0 je stvarno na Windows 2003 Serveru, veoma, veoma jak!
    Ja imam i PHP na IIS 6.0 serveru, postavljen i SQL i sve odradjuje fantasticno. Osim toga naravno native podrzava ASP i .NET tehnologiju, a ima toliko mogucnosti podesavanja da te moze glava zaboleti Sigurnost mu je takodje na izuzetno visokom nivou, a podrzava i SSL i mnogo drugih stvari.

Ali, za mnoge stvari je Apache jako dobar, pogotovo kad se radi na klasicnim XP OS masinama, jer u tim slucajevima, jedino Apache moze dati sta treba, u odnosu na IIS 5.0
    Ako nista, XP OS na klasicnim windowsima, sa IIS 5.0, ne podrzava rad vise od jednog Web Site istovremeno.

Poznat loop (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio Agent Orange
    Jeftinije ti je da kupish hosting paket nego da ga sma terash..
    A gde to ima host za 10€ godisnje?
    odlican hostin za 850 din godisnje

www.dream-hosting.org

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

Verujem da je IIS 6 jako mocan i da ima svojih prednosti u odnosu na Apache.
    U ostalom evo jedan link:
    http://blogs.msdn.com/michael_howard/archive/2004/10/15/242966.aspx

Početnik
    Učlanjen
    24.07.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Hvala na pomoci

Prijatelji mnogo vam hvala na vasim odgovorima verujtemi mnogo ste mi pomogli jer uspeo sam da podignem server ali samo privremeno jer sam morao da vratim staticku IP adresu. A sto se tice internet konekcije koristim Wireless sa stalnim protokom od 3 MBps PC mi je DELL Precision Workstion 410 MT na 2x450 MHz i sa 512 sdram-a tako da sam se bio ponadao da cu ipak moci realizovati host ali na duze vreme

hvala

Slične teme

1. odakle skinuti server XiLiNCE WoW Server V.0.2???
    Autor Razor_1 u forumu Video igre
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 10.06.2008., 10:08
  2. Kako otvoriti svoj samp server ????
    Autor Dulle_Bagljas u forumu Video igre
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 22.08.2007., 02:43
  3. Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 17.10.2005., 00:04
  4. Web host
    Autor juznivetar u forumu Web dizajn
    Odgovora: 2