Evolucija ljudske rase?

IX

Obećava
Poruka
71
OK.
U pocetku smo bili jednocelijski organizam koji se zadovoljavao sa malo sunceve svetlosti.E,zatim smo postali nesto,nesto i jos nesto da bi jednog dana prema popularnoj teoriji sisli sa drveta.
Kljucno pitanje:Da li je evolucija stala ili jos uvek traje za ljude?
 
Hm,da.Ali evo jedne teorije o evoluciji.
Uzmite npr.bolesti.Svako od nas od rodjenja nije bas imun na bog zna sta.Anginu prelezite jednom i nikad vise. Boginje takodje.To u principu znaci da smo vremenom evoluirali na tezi nacin da smo postali imuni na odredjenu boljku.Ali to se odnosi samo na pojedinca.Nikako na celokupno covecanstvo.Na kugu jos niko nije postao otporan,a imali smo prilike kroz vekove da se srecemo sa njom.
 
Jednoga dana ce ljudi biti potpuno drugaciji: imace ugradjen mobilni u usima, daljinski upravljac u kaziprstu, platnu karticu u palcu, misa i tastaturu na desnoj butini ... a za ostalo samo pustite masti na volju pa cete vec skontati.
Iako je ovo prica za jednu neprirodnu evoluciju ali i kucici posle par generacija secenih repova okote stence sa kratkim repom.
Pitanje je koliko priroda sada moze da utice na sve to, pored tolikih ugradnji, nadogradnji i ostalog.
Jedino sigurno znam da buduci ljudi nece imati umnjake! Blago njima - nece morati da ih vade!
8)
 
IX:
OK.
U pocetku smo bili jednocelijski organizam koji se zadovoljavao sa malo sunceve svetlosti.E,zatim smo postali nesto,nesto i jos nesto da bi jednog dana prema popularnoj teoriji sisli sa drveta.
Kljucno pitanje:Da li je evolucija stala ili jos uvek traje za ljude?

Evolucije ne moze da stane jer i ona sama evoluira a mi sami moramo da joj pomognemo u sopstvenom evoluiranju uvodjenjem nanotehnologije i stvaranjem veshtacke inteligencije sa kojom cemo kasnije napraviti simbiozu i postacemo novi entitet.
 
Mislim da evolucija coveka sa napretkom tehnologije znatno ubrzava, mozda cak u pogreshnom smeru... Organizam kao enormni skup celija se adaptira svojoj okolini i klimi ali i svom drushtvenom okruzenju... Ali to ne sprecava geneticare da prckaju po genomu i da mudruju kako je ovo gen za ono i ono gen za ovo itd...

Shto se tice nanotehnologije, cenim da smo josh podaleko od toga, ali je ideja totalno ok, ali kao i svi veliki pronalasci, ako dospeju u pogreshne ruke...

Shto se tice veshtacke inteligencije, mislim da je to toalno nepotrebno. Nisu dzabe u milion filmova obradili tu temu i njedan se nije zavrshio kako treba... mi kao ljudi, bez obzira shto smo na vrhu lanca ishrane i shto smo jedina samosvesna vrsta, i dalje smo totalno nesavrsheni, nefunkcionalni i krhki... Za razliku od nekog advanced robota koji je pritom opremljen veshtackom inteligencijum.... Veoma brzo bi svatio da im nismo potrebni....
 
Nephilim:
Mislim da evolucija coveka sa napretkom tehnologije znatno ubrzava, mozda cak u pogreshnom smeru... Organizam kao enormni skup celija se adaptira svojoj okolini i klimi ali i svom drushtvenom okruzenju... Ali to ne sprecava geneticare da prckaju po genomu i da mudruju kako je ovo gen za ono i ono gen za ovo itd...

Shto se tice nanotehnologije, cenim da smo josh podaleko od toga, ali je ideja totalno ok, ali kao i svi veliki pronalasci, ako dospeju u pogreshne ruke...

Shto se tice veshtacke inteligencije, mislim da je to toalno nepotrebno. Nisu dzabe u milion filmova obradili tu temu i njedan se nije zavrshio kako treba... mi kao ljudi, bez obzira shto smo na vrhu lanca ishrane i shto smo jedina samosvesna vrsta, i dalje smo totalno nesavrsheni, nefunkcionalni i krhki... Za razliku od nekog advanced robota koji je pritom opremljen veshtackom inteligencijum.... Veoma brzo bi svatio da im nismo potrebni....
Sve slazem sa tobom.
 
Evoluciju ljudske rase bi pre trebali posmatrati cisto kao evoluciju ljudskog mozga.Pogledajte samo promene koje nastaju na coveku cim mozak napravi naredni evolucioni korak.Homo-erektus,australopitekus i evo nas homo sapiens kao najrazvijenijeg predstavnika evolucije.
Svaki naredni korak u otkricima i napredku napravimo nakon nekog veceg rata,malo razmisljanja i to postaje ocigledno.Kazu naucnici da danas koristimo samo 6-7% svoga mozga,da sa 10-11 pocinje telepatija i tome slicne stvari.Sta bi onda trebalo da mozemo sa nekih 90% iskoriscenosti mogucnosti mozga?
Moje licno misljenje je da cemo kroz nekih stotinak hiljada godina postojati kao stvorenja od ciste energije,jer ce tada mozak biti potpuno sposoban da manipulise energijom.
 
Rajko:
Gde si saznao za tih 10,11 posto.
U Americkom casopisu "Science" su objavili rezultate studije o ljudskom mozgu gde kazu da osobe koje imaju "cudne" sposobnosti ,kao ona devojcica iz Rusije koja bolje zna sta ti je od doktora,ili lik po kome je snimljen film "Kisni covek"koriste u vecoj meri mogucnosti svoga mozga.A u istom clanku kazu da su takvi ljudi veoma retki negde 1 na 100000 u Evropi u Rusiji i 1 na 300000 u ostatku sveta.
 

Back
Top