Porodica iz SCG napadnuta u Zagrebu

katana_blade

Zainteresovan član
Poruka
226
Zagreb -- Tročlanu porodicu iz Srbije i Crne Gore napala je u predgrađu Zagreba grupa nasilnika koja im je razbila automobil.

Najstarijeg, 80-godišnjeg člana porodice je i pretukla, saopštila je zagrebačka policija. Motiv sinoćnjeg napada na porodicu još nije poznat, ali se pretpostavlja da je četvorici napadača "zasmetala" beogradska registracija na automobilu marke "zastava", koji je bio parkiran na parkiralištu u Sesvetama kraj Zagreba.

Nepoznati napadači su sinoć oko 23 sata prišli automobilu, koji se tek parkirao, i odmah počeli da lupaju rukama i nogama po automobilu, u kome su se nalazili 80-godišnji vozač, njegova 74-godišnja supruga i njihova 47-godišnja kćerka. Pošto su oštetili prtljažnik automobila, zadnji desni blatobran i suvozačka vrata, jedan od nasilnika bacio je kamen i razbio zadnje vetrobransko staklo.

Tada je vozač izašao iz automobila, a zatim ga je jedan od napadača najverovatnije ciglom udario u leđa, a potom i više puta nogom. Kako bi se zaštitio, čovek je pobegao natrag u automobil, a jedan od nasilnika na to je otkinuo zadnju registarsku tablicu. Grupa napadača je zatim pobegla u nepoznatom pravcu.

Napadnuti vozač ima hematom i ogrebotinu na vratu, a lekarska pomoć mu je pružena u policijskoj stanici Sesvete. Policija nije otkrila identitet napadnute porodice.


Po meni bi trebalo pod hitno ne samo da NATO-u dozvolimo prelaz preko nase teritorije, vec i da se uclanimo u NATO. Verovatno bi tada Ameri ostali po strani a da mi na miru pocepamo ustase i balije.
Dok god ustase i balije imaju politiku blisku NATO-u , imaju njihovu podrsku.
Ako bi mi usli u NATO, ne treba nam podrska NATO-a, ali mislim da nece da se mesaju u "lokalni incident", sto znaci da cemo imati odresene ruke da pocepamo ustase i balije..... :wink:
 
moja keva je, sa drugaricom, nekoliko puta bila u Zagrebu, doduse sa NS tablicama, pa im se nista nije desilo...cak, naprotiv, svi su bili ljubazni...

sve zavisi na koga naletis...kada bi neko odande naleteo na grupu beogradskih skinsa ili slicno, verujem da bi isto prosao...
 
absonic:
Nexus 6:
moja keva je, sa drugaricom, nekoliko puta bila u Zagrebu, doduse sa NS tablicama, pa im se nista nije desilo...cak, naprotiv, svi su bili ljubazni...

sve zavisi na koga naletis...kada bi neko odande naleteo na grupu beogradskih skinsa ili slicno, verujem da bi isto prosao...

mozda mrze samo srbe iz BG :D

pa znas kako, u Vojvodini ima dosta Hrvata, "glavni grad" Vojvodine je NS, pa moze da se pomisli da su u kolima Hrvati...
a BG je BG...za njih (nacionalisticki nastrojene debile sa dva grama mozga i bez centra za samostalno razmisljanje) je to "centar zla"...
 
Nexus 6:
absonic:
Nexus 6:
moja keva je, sa drugaricom, nekoliko puta bila u Zagrebu, doduse sa NS tablicama, pa im se nista nije desilo...cak, naprotiv, svi su bili ljubazni...

sve zavisi na koga naletis...kada bi neko odande naleteo na grupu beogradskih skinsa ili slicno, verujem da bi isto prosao...

mozda mrze samo srbe iz BG :D

pa znas kako, u Vojvodini ima dosta Hrvata, "glavni grad" Vojvodine je NS, pa moze da se pomisli da su u kolima Hrvati...
a BG je BG...za njih (nacionalisticki nastrojene debile sa dva grama mozga i bez centra za samostalno razmisljanje) je to "centar zla"...

mozda si i u pravu
 
Nexus 6:
absonic:
Nexus 6:
moja keva je, sa drugaricom, nekoliko puta bila u Zagrebu, doduse sa NS tablicama, pa im se nista nije desilo...cak, naprotiv, svi su bili ljubazni...

sve zavisi na koga naletis...kada bi neko odande naleteo na grupu beogradskih skinsa ili slicno, verujem da bi isto prosao...

mozda mrze samo srbe iz BG :D

pa znas kako, u Vojvodini ima dosta Hrvata, "glavni grad" Vojvodine je NS, pa moze da se pomisli da su u kolima Hrvati...
a BG je BG...za njih (nacionalisticki nastrojene debile sa dva grama mozga i bez centra za samostalno razmisljanje) je to "centar zla"...

Нексусе па ти си дете. Каквих хрвата у војводини.
Иам их троје. И није у војводини, већ у СРБИЈИ.
Научи географију.
А ти што их ти и сл. теби назибвају хрватима су Буњевци.
 
Стоке, Идиота, дебила, ксенофобика, националиста-шовиниста нажалост имаш свуда;
и ја сам пре неколико година добио батина у Мађарској у Будимпешти од некаквих навијача-скинхедса, можда не баш овако ал полупали ми позајмљеног југића само зато јер су видели регистарску из Србије, међутим и ја сам исто прочитао њихову таблицу, лепо културно издиктирао је полицији, мајке су им се најебали плус надохнадили су ми штету на колима до поседње паре још увек им се сећам регисарске АУЗ-902
ал то опет није баш разлог да ја сад мрзим све Мађаре дефинитивно, то су само појединци-дебили, беспосличари, кретени исто надам се важи и у случају Хрвара
 
Dok objasnjavate slucaj kao slucajnost podsetite se da ovo nije prvi put da ljudi bivaju napadnuti zbog Srpskih tablica u Hrvatskoj. Podsetite se da u Beogradu nije zabelezen napad zbog Hrvatskih tablica niti da su Hrvati u koloni napustali Srbiju za vreme rata. Nije mi jasno zasto ista objasnjvate, znate dobro ko je etnicki ociscen i cija je zemlja etnicki najcistija u Evropi.
 
King 7:
Dok objasnjavate slucaj kao slucajnost podsetite se da ovo nije prvi put da ljudi bivaju napadnuti zbog Srpskih tablica u Hrvatskoj. Podsetite se da u Beogradu nije zabelezen napad zbog Hrvatskih tablica niti da su Hrvati u koloni napustali Srbiju za vreme rata. Nije mi jasno zasto ista objasnjvate, znate dobro ko je etnicki ociscen i cija je zemlja etnicki najcistija u Evropi.
Covek je sve rekao...
 
Реч је о државном пројекту и ту нема места дилеми, једина дилема коју имам је да ли ће нам мили председник присуствовати прослави.

Vecernji list
(Zagreb)

25.07.2005 19:18

DAN POBJEDE Čak niti deseta obljetnica oslobodilačke akcije Oluja
neće, baš kao što to nažalost nije bilo ni posljednjih 5-6 godina, ujediniti
sve zaslužne

Raskol među pobjednicima

Autor Davor Ivanković


Bilo bi jako lijepo kada bi Hrvatska, kao što to čine mnoge
tradiciji sklone i ponosne države, uspjela za svoj jedan od najvažnijih
datuma novije povijesti, 5. kolovoza Dan pobjede, ujediniti sve zaslužne u
jedinstvenoj proslavi. No, kako to već biva proteklih pet-šest godina,
proslava u Kninu neće biti do kraja veličanstvena, niti jedinstvena.

Tvrđava
Na kninskoj tvrđavi, gdje će biti okupljen čitav aktualni
državni vrh, organiziran prelet cjelokupnog zrakoplovstva HRZ-a, neće se, u
isto vrijeme naći svi generali, zapovjednici i visoki časnici koji su
ostvarili najveću ratnu pobjedu u povijesti Hrvata. Još gore hrvatski
generali i visoki časnici naći će se podijeljeni i nesuglasni.

Jedni će se odazvati pozivu, koji, u organizaciji MORH-a
zajednički potpisuju predsjednik države Stjepan Mesić, predsjednik Sabora
Vladimir Šeks i predsjednik Vlade Ivo Sanader, stoga što su još uvijek
aktivni zapovjednici, ili stoga što su, u međuvremenu kao poslovni ljudi,
vezani uz državu i njezin proračun.

Dio generala i visokih časnika upriličit će svoje mimohode u
drugim gradovima Hrvatske, a dio generala doći će u Knin, ali u vlastitoj
organizaciji. Radi se o časnicima koji, ili nisu dobili protokolarni poziv,
ili se ne žele postrojiti pred nositeljima aktualne vlasti, koje priznaju,
ali ne cijene.
Procjenjuje se kako će, kao dio službenog protokola, zajedno s
državnim vrhom na kninskoj tvrđavi nazočiti barem dvadesetak generala, no
isto toliko njih neće.

Mimohodi
Generalsku struju, onu "najtvrđu" predvodi admiral Davor Domazet
Lošo, a okuplja Ljubu Ćesića Rojsa, Jozu Čuletića, Markicu Rebića, te
stotinjak ostalih časnika, među kojima i mnogo brigadira i koji su se 17.
srpnja sastali u zagrebačkim Gračanima kako bi osnovali udrugu Društvo
hrvatskih generala.
General Miljenko Crnjac, pak, već od studenoga prošle godine
radi na organizaciji velike proslave Oluje, a "pokriva" Karlovac, Ogulin,
Slunj i čitavu Karlovačku županiju.

Crnjac planira trodnevno obilježavanje, što će uključivati niz
zbivanja i proslava, veći znanstveni okrugli stol o značaju Oluje, a
središnji događaj bit će mimohodi (u Karlovcu, Ogulinu i Slunju) sudionika
oslobodilačke akcije, u kojima će biti mjesta za sve generale, časnike,
invalide i ratnike s ovih područja.

Na pitanje, je li čuo kako na mjerodavnim mjestima još
sastavljaju popise i opet križaju "nepodobne", Crnjac kaže: "... ja to ne
znam, razgovarao sam s Đuro Dečakom, koji je u odboru koji sastavlja popise
pozvan uime boračkih udruga, no poziv još nisam dobio... to je čudno jer
ostalo je još malo dana... Smatram da bi organizatori morali pozvati sve
zapovjednike, ratnike, ali i one koji su 91. udarili temelje našoj vojsci".
General Crnjac kaže kako će se on odazvati pozivu državnog vrha i doći u
Knin, "zato sam karlovački mimohod premjestio za 18 sati". Crnjac očekuje
odlazak u Knin, premda mu poziv još nije stigao te podsjeća kako u drugim
državama takvim obilježavanjima pobjede nazoče svi, "dovode i generale
80-godišnjake u kolicima kako bi im ukazali počast!".

"Paralelke"
Iako će na nekoliko mjesta u Hrvatskoj biti organizirane
"paralelne" proslave, premda izgleda organizatori i ove godine "češljaju"
popise uzvanike po kriterijima dopadnosti i podobnosti, a premijer Sanader
prije nekoliko dana nepomirljivo izjavljuje da državnu proslavu neće
spriječiti "minorne skupine", činjenica jest da će većina hrvatskih generala
i visokih časnika 5. kolovoza ipak doći u Knin. Protokolarno ili u vlastitoj
režiji, no Knin je mali grad i njihov međusobni "bliski susret" sigurno će
se dogoditi... bez političara, naravno.
 

Back
Top