The Animals

Midnight Rambler

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
456
Nabavio sam kompilaciju "The Complete Animals" (sve sto su snimili u periodu 1964-1966) i moram reci da je jedna od najboljih koje sam ikada slusao. R&B, rock 'n' roll, snazno i osecajno otpevano od strane Erica Burdona.

"There is a house in New Orleans
They call the Rising Sun
And it's been the ruin of many a poor boy
And god, I know I'm one..."

Sta vi mislite o njima ?
 
Bend koji je u upisao svoje ime u istoriji savremene muzike. Naravno svima je dobro poznata njihova stvar House Of The Rising Sun... :D Ja ih nikada nisam dizao ni na kakav piedastal ali prijale su mi njihove stvari, narocito u fazi prelaska ili bolje receno vracanja sa metala na "vesele sedamdesete". :wink:
kako je Rambo rekao na jednom koncertu u Pancevu:"Drevna grupa zivotinje". :D
Mada nikada nisam imao prilike da preslusam sve sto su snimili, ipak verujem da su zaista bas takvi kako si ih ti opisao.
 
Animals rules!!! Prvi i koji je ostao jedini pravi britanski r'n'b-rock-blues band! Inace, da su bili slozni i da su se odlucili da "umeksaju" stil, cekala bi ih uloga Rolling Stonsa ali su ostali dosledni originalnoj koncepciji. Svi su u bendu bili veoma kvalitetni muzicari a njihov uticaj na rock kasnije je nemerljiv. Chas Chandler - basista ( nazalost, pokojni ) je otkrio Hendrixa i doveo ga u Englesku dok je Burdon nastavio sa grupom War ( crnci, amerikanci koji sviraju funk sa zapadne obale ) i to je jedini primer da je jedna "black power" grupa pozvala belog pevaca, sto dovoljno govori o njegovim kvalitetima...


animatracks5vc.jpg
 
Slazem se sa Hemijem (i ostalima).
Evo malo zanimljivosti o sada vec istorijskoj pesmi "The house of the rising sun" :
Prvi put je snimljena oko 1920, govori o istoimenoj javnoj kuci u New Orleansu. Originalni tekst peva neka zena i ide otprilike ovako :


There is a house in new orleans
Call it the rising sun
And its been the ruin
Of many a poor girl
And me, oh lord, Im one

If Id listened what my mama said
Be at home today
Bein so young
And foolish, my lord
Let a gambler lead me astray

My mother was a tailor
Sews new blue jeans
My sweethearts is a drunkarad, lord
Drinks down in new orleans

Go tell my baby sister
Never do what I have done
Shun that house in new orleans
They call it the rising sun

Goin back to new orleans
Race is almost run
Goin back to spend my life
Beneath, beneath, beneath, oh lord
Beneath, oh now
Beneath the rising, rising sun
Now, now
You come on bye

Animalsi su izmenili tekst tako da glavnu ulogu u pesmi ima kockar, jer je bilo zabranjeno na radiju pevati o prostitutki. Ne moze se ni izbrojati koliko njih su preradili pesmu, ali drzim da je njihova verzija instrumentalno i vokalno daleko najjaca, sto se i pokazalo na top listama.
 
Midnight Rambler:
Slazem se sa Hemijem (i ostalima).
Evo malo zanimljivosti o sada vec istorijskoj pesmi "The house of the rising sun" :
Prvi put je snimljena oko 1920, govori o istoimenoj javnoj kuci u New Orleansu. Originalni tekst peva neka zena i ide otprilike ovako :


There is a house in new orleans
Call it the rising sun
And its been the ruin
Of many a poor girl
And me, oh lord, Im one

If Id listened what my mama said
Be at home today
Bein so young
And foolish, my lord
Let a gambler lead me astray

My mother was a tailor
Sews new blue jeans
My sweethearts is a drunkarad, lord
Drinks down in new orleans

Go tell my baby sister
Never do what I have done
Shun that house in new orleans
They call it the rising sun

Goin back to new orleans
Race is almost run
Goin back to spend my life
Beneath, beneath, beneath, oh lord
Beneath, oh now
Beneath the rising, rising sun
Now, now
You come on bye

Animalsi su izmenili tekst tako da glavnu ulogu u pesmi ima kockar, jer je bilo zabranjeno na radiju pevati o prostitutki. Ne moze se ni izbrojati koliko njih su preradili pesmu, ali drzim da je njihova verzija instrumentalno i vokalno daleko najjaca, sto se i pokazalo na top listama.
Je li ta javna kuca bila mozda u Burbon ulici? :lol:
 
Iz ovog teksta sam izvukao podatke, mozda ti posluzi :
"This is about a brothel in New Orleans. "The House Of The Rising Sun" was named after Madame Marianne LeSoleil Levant (which means "Rising Sun" in French) and was open for business from 1862 (occupation by Union troops) until 1874, when it was closed due to complaints by neighbors. It was located at 826-830 St. Louis St."
 
Midnight Rambler:
Iz ovog teksta sam izvukao podatke, mozda ti posluzi :
"This is about a brothel in New Orleans. "The House Of The Rising Sun" was named after Madame Marianne LeSoleil Levant (which means "Rising Sun" in French) and was open for business from 1862 (occupation by Union troops) until 1874, when it was closed due to complaints by neighbors. It was located at 826-830 St. Louis St."
Ne znam da li si bio ikad u New Orleans-u ali u Burbon ulici sve je kao i pre, pije su po ulici, javne kuce svuda naoklo. . . Pa sam zato pitao :) Bas cu da vidim gde je St. Louis St. kad dodjem kuci malo me zainteresovalo :)
 
U zadnje vreme bas slusam taj stari r'n'r 60-ih, pa pronadjoh temu ovde.
Inace, fenomenalna grupa. Izgleda da su tada bas bile dobre godine za muziku.
Krenuvsi od Animalsa preko Who-a pa do Beatles-a i Jimi Hendrixa... :mrgreen:
Videcu neki dan pa da skinem celu diskografiju od Animalsa...
 

Back
Top