bog

AntunTun

Veoma poznat
Poruka
10.793
mislim.....redovno ulazim ovdi...i zatichem samo teme o bogu....mislim bog je qlt....shta drugo retji....a vi o njemu nashiroko i nadugachko....aj menjajte pa pishite o zippo upaljachima i oni su qlt....nisu ekvivalent boga al tu su negde
 
Ljudi mene je stvarno sramota što vas ovo pitam, ali kao što sam rekla i ranije, ne znam baš puno o ovome :oops:


Videh naziv teme, i sad me nešto muči...

Reč Bog... Odakle nam ta reč? Dakle, ukoliko je moguće - informišite me malo, evo opet se stidim :oops: :oops: :oops:

Kako je sama reč nastala, sam pojam...

:oops: :oops: :oops: :oops:
 
majcheki:
Ljudi mene je stvarno sramota što vas ovo pitam, ali kao što sam rekla i ranije, ne znam baš puno o ovome :oops:


Videh naziv teme, i sad me nešto muči...

Reč Bog... Odakle nam ta reč? Dakle, ukoliko je moguće - informišite me malo, evo opet se stidim :oops: :oops: :oops:

Kako je sama reč nastala, sam pojam...

:oops: :oops: :oops: :oops:

vidi majce, ja cenim da su praistorijski ljodi prvo naucila samo dva slova a i b, pa su se hvalili/pogotovo sa b, to su znali samo smekeri/, pa su govorili b,b,b,b,b.....i jednom hteli da se dozivaju i vikali oooooooooooooooooo, i to se u jednom trenutku stopilo u bo......i jednom tako covek doj je vikao boooooo, pao je i culo se g> tako nastade sama rec bog :roll: :roll: :roll:
 
Ne znam grok, ima hiljade reči koje ne znam ni šta znače ni kako su nastale, ali su opšte prihvaćene i jednostavno takve - kakve jesu.

Ali baš ta reč Bog me mnogo interesuje... Prečesto se izgovara...

Ako je Bog stvorio čoveka, na osnovu čega je čovek njemu dao ime? Šta je bilo u pitanju? Šta ta reč (samo kao reč, pojam) znači (ne šta Bog predstavlja)?
 
Бл:
NatasaNatasa:
majcheki:
Zašto niko neće da mi odgovori? Čak mi ni Bl ne govori da sam sektaš što to pitam... :cry:

On ti neće ni odgovoriti, već će samo prepisati neki citati - nekog Bogoljupca - i to će ti biti odgovor ... pa je pri tom i bolje da ti ne odgovori.

:twisted: Како ти није мрско срати живота ти :?:

Pa to je osnovna fiziološka potreba ... tu te ni Bog nemože sprečiti ... vidiš, ima nešto jače od njega :wink:

Samo ne znam, kakav li ćeš citat ovom prilikom prepisati .... :twisted:
 
majcheki:
Zašto niko neće da mi odgovori? Čak mi ni Bl ne govori da sam sektaš što to pitam... :cry:

ОТАЦ, СИН И СВЕТИ ДУХ
СВЕТА ТРОЈЦА
БОГ=ОТАЦ,СИН=ИСУС ХРИСТОС,СВЕТИ ДУХ=У ВИДУ ГОЛУБА ПРИЛИКОМ КРШТЕЊА ГОСПОДА ИСУСА ХРИСТА.

Воскресеније Твоје Христе Спасе
Ангели појут на небесјех,
и нас на земљи сподоби
чистим сердцем Тебе славити.

Слава Богу за све
 
NatasaNatasa:
Бл:
NatasaNatasa:
majcheki:
Zašto niko neće da mi odgovori? Čak mi ni Bl ne govori da sam sektaš što to pitam... :cry:

On ti neće ni odgovoriti, već će samo prepisati neki citati - nekog Bogoljupca - i to će ti biti odgovor ... pa je pri tom i bolje da ti ne odgovori.

:twisted: Како ти није мрско срати живота ти :?:

Pa to je osnovna fiziološka potreba ... tu te ni Bog nemože sprečiti ... vidiš, ima nešto jače od njega :wink:

Samo ne znam, kakav li ćeš citat ovom prilikom prepisati .... :twisted:

Иди на ливаду иза куће па мекећи
 
Čudi me da te ''svevišnji'' već nije kaznio zbog bezobrazluka .. nemoj tako zamerićeš mu se .... moraš da vodiš računa .... ako budeš ovako nastavio nema ti mesta u Raju.
 
NatasaNatasa:
Čudi me da te ''svevišnji'' već nije kaznio zbog bezobrazluka .. nemoj tako zamerićeš mu se .... moraš da vodiš računa .... ako budeš ovako nastavio nema ti mesta u Raju.

Опет ти, де мало се за себе забрини. Ја се знам пазити.
 
NatasaNatasa:
Paziš se ... znači već si uplašen za svoje mesto u Raju? .... ja nisam ... meni je tamo mesto već obezbedjeno.

Наравно да сам забринут, а ти ако немаш шта паметно да кажеш осми што бекећеш боље шути и игнориши ме.
 
Бл:
majcheki:
Zašto niko neće da mi odgovori? Čak mi ni Bl ne govori da sam sektaš što to pitam... :cry:

ОТАЦ, СИН И СВЕТИ ДУХ
СВЕТА ТРОЈЦА
БОГ=ОТАЦ,СИН=ИСУС ХРИСТОС,СВЕТИ ДУХ=У ВИДУ ГОЛУБА ПРИЛИКОМ КРШТЕЊА ГОСПОДА ИСУСА ХРИСТА.

Воскресеније Твоје Христе Спасе
Ангели појут на небесјех,
и нас на земљи сподоби

чистим сердцем Тебе славити.

Слава Богу за све

Vidiš, nisi mi odgovorio na pitanje - jel zato što ne znaš?

... i ostavi mi Natašicu na miru!!!

Znam ja šta je sveto trojstvo, ali ne znam po čemu je BOG dobio ime Bog.
 
majcheki:
Бл:
majcheki:
Zašto niko neće da mi odgovori? Čak mi ni Bl ne govori da sam sektaš što to pitam... :cry:

ОТАЦ, СИН И СВЕТИ ДУХ
СВЕТА ТРОЈЦА
БОГ=ОТАЦ,СИН=ИСУС ХРИСТОС,СВЕТИ ДУХ=У ВИДУ ГОЛУБА ПРИЛИКОМ КРШТЕЊА ГОСПОДА ИСУСА ХРИСТА.

Воскресеније Твоје Христе Спасе
Ангели појут на небесјех,
и нас на земљи сподоби
чистим сердцем Тебе славити.

Слава Богу за све

Vidiš, nisi mi odgovorio na pitanje - jel zato što ne znaš, i ostavi mi Natašicu na miru!!!

Ајде!!!!

Znam ja šta je sveto trojstvo, ali ne znam po čemu je BOG dobio ime Bog?

:lol: :lol: :lol:
Па није сасмо БОГ, ПРВОСЛАВНИ АРАПИ ГА ЗОВУ АЛАХ.
Израелци Јахве итд.
 
Бл:
majcheki:
Бл:
majcheki:
Zašto niko neće da mi odgovori? Čak mi ni Bl ne govori da sam sektaš što to pitam... :cry:

ОТАЦ, СИН И СВЕТИ ДУХ
СВЕТА ТРОЈЦА
БОГ=ОТАЦ,СИН=ИСУС ХРИСТОС,СВЕТИ ДУХ=У ВИДУ ГОЛУБА ПРИЛИКОМ КРШТЕЊА ГОСПОДА ИСУСА ХРИСТА.

Воскресеније Твоје Христе Спасе
Ангели појут на небесјех,
и нас на земљи сподоби
чистим сердцем Тебе славити.

Слава Богу за све

Vidiš, nisi mi odgovorio na pitanje - jel zato što ne znaš, i ostavi mi Natašicu na miru!!!

Ајде!!!!

Znam ja šta je sveto trojstvo, ali ne znam po čemu je BOG dobio ime Bog?

:lol: :lol: :lol:
Па није сасмо БОГ, ПРВОСЛАВНИ АРАПИ ГА ЗОВУ АЛАХ.
Израелци Јахве итд.

Da BL, znam i to - ali s kojim pravom smo mi svevišnjem nametnuli ime, bilo kakvo ime? Čime je čovek zaslužio to da može da krsti Boga u ''BOG''?
 
Vidiš da sam fina .... lepo sam rekla da ti treba vreme ... što se sad ljutiš na mene .....
Seti se 10 božijih zapovesti i iskuliraj, molim te ... inače će onaj gore da poludi od besa ... i odma ti sledi Paklić.
 
Слушајте несреће ИШ БРЕ па мало по њиви мекећите

:lol: :lol: :lol:

ПРЕПОДОБНИ ЈЕФРЕМ СИРИН

1. Не слушај савете људи који себи угађају, који су себе учинили робовима стомака и телесних страсти.
4. Ко другога оговара, сам себе осуђује. У ономе ко оговара пребива клевета, и мржња, и сплеткарење. Он се праведно сматра братоубицом
5. Храна за огањ су дрва, а храна за раздражљивост је високоумље.
ПРЕПОДОБНИ ЈОВАН ЛЕСТВИЧНИК
11. Многи од нас називају себе грешнима, а можда се одиста и сматрају таквима. Но, тек трпљење увреда показује какво је срце.
СВЕТИ АНТОНИЈЕ ВЕЛИКИ
2. Куд год идеш, увек имај Бога пред очима; машта да радиш имај потврду у Светом Писму; и не напуштај брзо место на коме живиш. Сачувај ове три заповести и спашћеш се.
ПРЕПОДОБНИ СТАРАЦ АВА ИСАИЈА
1. Онај ко се труди да нађе са чиме би упоредио Бога, хули на Бога. Онај, међутим, ко тражи како да га успоштује, воли чистоту у страху Божијем.
2. Онај ко, видећи рећи Божије, себе утврђује на тумачењима сопственог разума, не познаје славу Божију и Његово богаство, а онај ко говори: „Човек сам и не знам“, те узноси славу Богу, стиче богаство Божије по сили својој и по помисли својој.
3. Љубав према људској слави рађа лаж, а понижавање себе у смирењу у срце твоје доводи страх Божији.
АВА ЕВАГРИЈЕ

9. Сујетна нарав је болест душе.
27. Боље је спавати, него време проводити у празнословљу
30. Речи јеретика су весници смрти. Ко их прима погубиће своју душу.
31. И сад ме послушај, сине мој: Не прилази вратима неверних људи и немој ићи преко њихових мрежи, да се не би заплео.
32. Видео сам оче њиховог мудровања (јеретичког), и не угледах светлост истине у њиховим речима.
33. Кад не би било искушења, нико се не би спасао.
 

Back
Top