Kuhinjska so

krasuljak

Buduća legenda
Poruka
26.634
Muči me jedan problem nekoliko godina unazad.
Naime, udala sam se pre 25 godina, i sa sobom ponela mamine recepte, između ostalog i za zimnicu. Dešava mi se da mi se u poslednje vreme zimnica kvari, a ja sumnjam da je zbog soli. Sve što poslolim, bude neslano, moram uvek da dodam još. Evo, danas sam u ajvar stavila duplo više nego što piše u receptu, a koliko sam ranije stavljala.
Isti je slučaj i s kiselim kupusom. Kvari nam se već tri godine unazad. Više nećemo ni da ga stavljamo.
Da li ste i vi primetili da je so postala neslana? Koju so koristite, Tuzlansku ili morsku? Čula sam da se sada stavlja neko sredstvo protv vlage, i da to ne dozvoljava da se so istipi kako treba. Imate li neka saznanja o tome? Hvala,
 
Mi smo prošle zime imali problem sa kiselim kupusom. Prva tura koju sam stavila je bila odvratna, smrdela je i ljigavila se. Kuma je prošla isto, njena majka nije.Ona je stavila istu so ali je vodu donela iz vinograda. Malo smo proučavale i došle do zaključka da nije u pitanju so nego voda. Za sledeću turu kupusa kupila sam dva balona negazirane vode i kupus je ispao odlično.
Možda to važi i za ostalu zimnicu, samo ne znam kako bi moglo da utiče na pekmez i kečap...
 
ja sam odavno primetila da je neslana so
prvo premija, tako sam pocela da provaljujem, ja solim ono nista, reko il sam iznenada postala tolerantnija na so il nesto ne valja...pitam jos neke koji su u tom momentu imali premiju so kazu isto...posle odem u maksi lokalni, imaju samo premijinu nema one klasicne stare marke tuzlanska, prodavacica mi kaze uzmi premiju, ja joj kazem sto necu, ona me gleda cudno kaze nisam provalila...dobro, ja ne odustajem nadjem u drugoj radnji...isti problem i sa ovom klasicnom :dash:
dok recimo vegetu ne stavljam vise nego ranije, ona je dovoljno slana
stvarno mislim da su nesto uradili i da vise nije to to...mozda mesaju sa jos necim da dobiju na kolicini...
nisam probala onu krupnu, ne volim je, ne znam kako je sa njom, dal se nesto tu promenilo

zimnica mi nije nesto sad specijlano se kvarila, kupus ko i uvek meni brzo lipse, pa malo stavimo, jer nemamo dobro mesto za cuvanje, sve ostalo ja zamrzavam pa mi se nista ne kvari..... kod ovog mog nije se ukvario kupus ranije nego inace prosle godine, videcmo ove....al on ima dobro mesto za cuvanje
 

Back
Top