Pozdrav
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Pozdrav

Aktivan član rajkec (avatar)
    Učlanjen
    06.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

Podrazumevano Pozdrav

Zna li ko kako ide skripta npr. kad izadjem sa sajta da se pojavi prozorcic i pise "Hvala na poseti....." ali samo kad izadje sa sajta a ne i kad menja strane

Iskusan codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Pozdrav

Citat Original postavio rajkec
    Zna li ko kako ide skripta npr. kad izadjem sa sajta da se pojavi prozorcic i pise "Hvala na poseti....." ali samo kad izadje sa sajta a ne i kad menja strane
    To je zanimljivo pitanje.
    Poseta nekoj strani, pocetak je uvek na nekom HTML. Sa njega se moze ili otici na neku drugu stranu unutar tvog projekta ili jednostavno ukucati novu WWW adresu pa posetiti sasvim drugi sajt. U svakom slucaju vrsi se "odlazak" sa glavne strane tvog sajta.
    E sad, kako predvideti da neko "odlazi" sa tvog sajta pa ga pozdraviti, je stvanro pitanje.
    Sama logika upravljanjem kretanja tvog posetioca, ne podleze pravilima kao kod obicnog Windows programa, gde se moze tacno detektovati kad korisnik zavrsava rad sa programom. Ovde to mislim da nije moguce.

Ja na primer na jednom od mojih sajtova imam dugme "Kraj rada" ili "Log Off" i kada to klikne korisnik, izdam odgovarajucu stranu sa obavestenjem da su baze podataka zatvorene i spremne za ponovni kasniji rad itd,itd... Ali u svakom slucaju, ostajem logicki gledano jos uvek "na mom sajtu".

Kod posete sajtu logicki gledano, svaki klik na prelazak na neku drugu stranu, klikom na neki link ili dugme je napustanje te glavne strane. Samim tim, ne moze se lako odrediti kad zapravo korisnik "ode iz sajta do daljeg"...
    Naravno ako imas neko posebno dugme namenski nazvano "KRAJ" ili tako nesto, tada znas da hoce korisnik da zavrsi sa tvojim sajtom.
    Ali, ne mozes detektovati i izdati odgovrajucu pozravnu poruku ako korisnik jednostavno ukuca u browseru novu neku adresu za neki drugi sajt, sto je takodje napustanje tvog sajta.

Funkcija "onUnload" u BODY tagu ne vrsi posao jer se to aktivira i kad posetilac predje na neku drugu HTML unutar tvog sajta...

Aktivan član rajkec (avatar)
    Učlanjen
    06.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

Podrazumevano

Nije vazno pitacu webmastera jednog sajta gde sam to video

Poznat loop (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

pa mozda i moze neka php scripta da provali kad napustas odredjen domen pa na osnovu toga da odluci kad da izbaci poruku

Obećava
    Učlanjen
    10.05.2003.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Ma mora da ima neka fora u JavaScript-u ili cak DHTML-u, poshto sam vidjao na nekim sajtovima koji su pretrazivachi, i kad ukucash drugu adresu u address bar, izadje nov prozor gde te pita da li hocesh da postavish njihov sajt kao home page, znachi ipak je moguce tako neshto.

Iskusan codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Pa moguce je jedino da se kad kliknes na neki link na strani, proveri da to nije slucajno dugme "odoh ja". Tada izdati pozdravnu poruku.

Ali i dalje sumnjam da psotoji neka skripta da kad u samom browseru otkucas novu adresu, u sred pregleda tvog sajta, da se moze aktivirati neki skript za pozdrav...

Da ne govorim o situaciji kad sam na na primer google a onda otkucam na primer "www.nekisajt.com" (tvoj sajt) pa zatim sa tvog sajta dugmetom "back" hocu da se vratim gde sam bio )google ili neki drugi sajt), u momentu kucanja adrese tvoga sajta...

Ako i ima nesto slicno, veoma je ogranicene fukcionalnosti...

Slične teme

1. pozdrav
    Autor sonjaN u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 01.06.2004., 11:08
  2. Pozdrav
    Autor Biby u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 04.04.2004., 00:09

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor